Rayan (5) zit vast in put op 32m diepte

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by Sado, Feb 3, 2022.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Kimmetjuh90

    Kimmetjuh90 VIP lid

    Dec 14, 2017
    17,007
    9,931
    113
    Female
    Postbezorgster
    Oh ja dat zou ook kunnen idd, ohh ik hoop zo dat ze m gauw kunnen helpe !
     
  2. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    Sep 3, 2019
    13,672
    18,747
    113
    Female
    Update:
    In Marokko zijn reddingswerkers bijna tot bij de 5-jarige Rayan geraakt. De kleuter zit sinds dinsdag vast in een opgedroogde waterput, op een diepte van 35 meter. Hij is gewond, maar zou volgens de laatste berichten nog in leven zijn. Volgens de laatste berichten zijn de reddingswerkers nu "in de laatste rechte lijn".
     
  3. Achterkantvandemaan

    Dec 31, 2020
    7,878
    8,042
    113
    Hoe staat Marokko er voor op dit gebied? Ik las al wel dat alle grotere graafmachines niet aanwezig zijn omdat deze bij grote projecten in grote steden staan. Niet heel raar op zich als dit zich op het platteland afspeelt (is dat?). Hoewel die in 2 dagen ook wel op de juiste plek hadden kunnen staan..... En dat ze niet de juiste uitrusting hebben om dit sneller te laten verlopen.
    Loopt Marokko dan zo achter?
     
  4. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    Aug 10, 2016
    10,458
    11,973
    113
    Female
    Noord Brabant
    Ik denk dat ze het redelijk precies weten hoor. Dit soort dingen kunnen ze ‘vrij makkelijk’ met bepaalde meetapperatuur inschatten. De diepte klopt in elk geval wel. Die hebben ze in de tunnel een paar meter naar het grote gat wel kunnen meten. Erg ver zullen ze er dus niet vanaf zitten.
     
    Zonnestralen, hummeltje5 and Neuzeke like this.
  5. Achterkantvandemaan

    Dec 31, 2020
    7,878
    8,042
    113
    Update 23:25: Een metalen watertank is aan beide kanten opengesneden. Waarschijnlijk een geïmproviseerde buis om de reddingswerkers te beschermen tegen het instortingsgevaar.
     
  6. Habibati

    Habibati Niet meer actief

    Valt te zien waar in Marokko. verschil tussen stad en dorp is enorm. Het platteland is heel arm terwijl de groot steden meer Europees reeds worden. Maar als je weet dat een gemiddeld inkomen 400Eur bedraagt dan weet je voldoende.
     
    Achterkantvandemaan likes this.
  7. Raket78

    Raket78 Fanatiek lid

    Dec 7, 2011
    3,002
    1,139
    113
    Female
    Canada
    Dus dat was dat rare ding met die vonken! Ze zijn wel inventief. Ik ga er ook vanuit dat ze behoorlijk precies kunnen bepalen waar hij zit. Immers als ze een telefoon en zuurstof en drinken kunnen laten zakken, kunnen ze ook van die radarapparatuur laten zakken.
     
    Achterkantvandemaan likes this.
  8. Raket78

    Raket78 Fanatiek lid

    Dec 7, 2011
    3,002
    1,139
    113
    Female
    Canada
    Mag ik vragen wat de bron is? Zou wel fantastisch nieuws zijn als hij nog leeft, dan heeft hij echt wel een kans!
     
  9. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    Apr 22, 2017
    12,606
    8,358
    113
    Female
    Eerder kwam voorbij dat het extra lang duurt omdat het lastig in te schatten is waar hij precies zit. Er is echter ook zoveel nepnieuws dat ik geen idee heb wat hiervan waar is.

    Met een touw kan je al snel inschatten hoe lang de afstand is. Maar dan heb je nog niet perse de diepte.
     
  10. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    19,825
    18,545
    113
    Female
    Neuzeke likes this.
  11. Brunette

    Brunette Bekend lid

    Aug 22, 2008
    690
    277
    63
    Female
    Veluwezoom
    Ik lees net dat het nog 7 uur gaat duren...:(
     
  12. LadyKikker

    LadyKikker Fanatiek lid

    Feb 12, 2012
    4,235
    1,891
    113
    Female
    Update 00:10: Hespress meldt dat het nog zeven uur gaat duren voor de reddingswerkers Rayan kunnen bereiken. Rayan is nu ruim 80 uur in de put

    Pfff... Ik dacht echt dat hij er ieder moment uitgehaald kon worden.
     
  13. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    Sep 3, 2019
    13,672
    18,747
    113
    Female
    Hln en vrt.
     
    Raket78 likes this.
  14. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    Sep 3, 2019
    13,672
    18,747
    113
    Female
    En op chouf tv spreken ze over iedere moment o_O.
     
  15. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    Apr 22, 2017
    12,606
    8,358
    113
    Female
    Sommige streamers proberen zo de views hoog te houden. Vanmiddag had ik er één aan staan waarbij stond dat het nog enkele minuten zou duren. Dat was 8 uur geleden of zo...
     
  16. amdaa

    amdaa VIP lid

    Mar 28, 2015
    9,670
    11,009
    113
    Ik las vandaag op verschillende sites dat ze op locatie tekort hebben aan juiste apparatuur, deskundigen en machines.
    En op de beelden ziet het eerlijk gezegd ook niet echt georganiseerd en deskundig uit. Die ene man staat in zijn eentje met de hand te graven. Naast hem iemand zonder beschermende kleding op ruim 30m diepte?

    Alleen zou de locatie van zo'n gebeurtenis niet uit moeten maken. Marokko ligt naast Europa, er is vast wel een gespecialiseerd team hiervoor ergens in Europa. Die kan er binnen een paar uur zijn.
    Toen dat sportteam vast zat in de grot zijn reddingswerkers en duikers uit de hele wereld naar toe geweest om te helpen.
     
  17. Achterkantvandemaan

    Dec 31, 2020
    7,878
    8,042
    113
    Update 02:00: Niks bijzonders te vermelden. Geen informatie over hoe de reddingsactie verloopt. Rayan is al 84 uur in de put en ook over hem is er geen informatie.

    Update 03:00: Journalist Mohamed Abattach zei een half uur geleden tegen Al Jazeera Mubasher dat er nog ongeveer vier meter te gaan is om Rayan te bereiken.

    Update 03:34: Abdelhadi Tamarani, van het crisisteam, stond 10 minuten geleden de pers te woord en zei het volgende over de toestand van Rayan: ”We zijn vol hoop dat de komende uren goed nieuws brengen. Er is een ambulance en een medisch team. Evenals een helikopter die Rayan zal brengen naar het ziekenhuis. Dit zijn allemaal indicaties dat we vol hoop zijn dat we Rayan gaan bereiken en dat de komende uren goed nieuws brengen.

    Update 03:40: Journalist Mohamed Aadel tegen Al Jazeera Mubasher: Grote aantallen veiligheidsdiensten zijn gearriveerd in het gebied. Burgers en journalisten zijn verwijderd uit de directe omgeving van de put.

    Update 03:50: Op de vraag van Al Jazeera Mubasher aan Abdelhadi Tamarani over de gezondheidstoestand van Rayan hield hij het bij ”de hoop is groot”.

    Update 04:36: Ingenieur Mourad Al Jazouli (van het reddingsteam) tegen Al Jazeera Mubasher: Minimaal drie uur nodig om Rayan te bereiken.
     
  18. Achterkantvandemaan

    Dec 31, 2020
    7,878
    8,042
    113
    Het publiek staat werkelijk nog geen 2 meter van de randen af waar die tunnel onder is gegraven. Het is te schandalig voor woorden. Je kan me niet wijsmaken dat ze daar met een doel staan om het niet te laten instorten!! Zie bovenste foto, allemaal eromheen.

    View attachment 715425
     
  19. Achterkantvandemaan

    Dec 31, 2020
    7,878
    8,042
    113
    Het is nu 9 graden, onder de grond nog kouder wordt er gezegd.
    Er wordt gezegd: 'hij zegt dat hij niet kan praten, want het is zo koud'. Of dat iets is wat Rayan gezegd heeft, of iemand óver Rayan, of dat het een graver betreft is niet duidelijk.
     
  20. Achterkantvandemaan

    Dec 31, 2020
    7,878
    8,042
    113
    Update 04:43: Universitair docent geologie Abdelwahid Gnaoui (maakt geen deel uit van het reddingsteam) tegen Al Jazeera Mubasher: ”Reddingswerkers gaan waarschijnlijk een elektrische boorhamer gebruiken omdat het handmatig graven te lang duurt”. Volgens hem kan dat de kans op instorten vergroten. Op de live streams was te zien dat de benodigdheden voor het graven met de elektrische apparatuur naar de tunnel werden gebracht.

    Update 04:50: Hespress zegt dat er nog twee meter uitgegraven moet worden om Rayan te bereiken.
     

Share This Page