Leesniveau kind groep 3

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door Ebrum, 9 feb 2022.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Ebrum

    Ebrum Fanatiek lid

    11 mei 2013
    1.725
    853
    113
    Hoi Iedereen,

    mijn dochter heeft leestest gehad. Ze heeft 10 sec. Te langzaam gelezen om m3 te kunnen halen. De fouten lagen wel binnen de marges. Iemand ervaring? Valt ze een niveau lager dan?

    ze leest dikkie dik boek goed. Weet iemand welke avi niveau dikkie dik boeken zijn?
     
  2. pluk

    pluk VIP lid

    13 dec 2005
    16.246
    4.478
    113
    Had mijn dochter ook altijd, die wilde foutloos lezen en was daardoor standaard te langzaam en dan ging ze geen niveau hoger. Dat betekend in jullie geval dat je dochter in het niveau blijft waarin ze al zat.

    Ik weet niet hoe het bij jullie op school gaat, op de basisschool waar mijn dochter zat werden ze ingedeeld op niveau tijdens het lezen, dus er konden zo kinderen van groep 3, 4 en 5 door elkaar zitten tijdens het lezen.

    Welk avi niveau dikkie dik boeken hebben weet ik niet, in de bieb zijn de boeken wel vaak op avi niveau ingedeeld zodat je makkelijk kunt kiezen. Aan de andere kant als zij thuis plezier heeft in het lezen van dikkie dik boeken zou ik haar lekker laten gaan
     
    Ebrum vindt dit leuk.
  3. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.005
    14.668
    113
    Vrouw
    10 seconden lijkt weinig, maar bij een keestoeys is dat toch best nog wat. Elke tekst heeft zijn eigen tijdlengte en aantal fouten die gemaakt mogen worden.
    Ik weet het niet zo uit mijn hoofd hoor, maar bij bijv een leestekst staat een tijd van 2.45 min. Dan zijn 10 seconden erbij nog best wat langer.

    Wel heel goed dat ze qua fouten wel binnen de marge zat:thumup:
    Ze gaat vanzelf sneller lezen. Ze leest dus wel nauwkeurig, alleen net wat te langzaam.
    Lekker veel oefenen en lezen dan komt het vanzelf goed.

    Welk niveau dikkie dik heeft weet ik ook niet. In de bieb kun je echt op niveau zoeken. Is dat een idee? Maar als ze met plezier dikkie dik leest is dat ook goed hoor. Plezier in lezen hebben is belangrijk
     
    Ebrum en Athina vinden dit leuk.
  4. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.605
    8.357
    113
    Vrouw
    Toen mijn zoon de diagnose vermoeden van TOS had is er afgesproken dat hij extra tijd kreeg. Omdat de motoriek ook zorgde voor vertraging. Is de dochter waar je het nu over hebt degene met TOS? Zo ja, hebben ze het tempo daar ook aan aangepast?
     
  5. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.289
    10.260
    113
    Ze is misschien wat langzamer maar betreft fouten zitten ze dus in de marge.
    In de bieb zou ik kijken wat ze wil lenen. Alles vanaf start en ik denk dat ze misschien wel m3 kan lezen maar niet snel genoeg is maar daar heeft ze zelf geen last van als ze lekker leest.

    Het belangrijkste is het plezier in lezen. Of dat nou dikkie dik boeken zijn, of informatie boeken of zelfs stripboeken (hebben ze ook als AVI start en m3 niveau)

    Zelf ook voor blijven lezen. Dan krijgt ze veel taal aangeboden. :)
     
    Ebrum vindt dit leuk.
  6. Ebrum

    Ebrum Fanatiek lid

    11 mei 2013
    1.725
    853
    113
    Haar bijles juf heeft haar getest! Wat je nu schrijft is een goede. Het kan ook door haar tos komen. Volgende week weten we meer van haar huidige school! Bedankt.
     
    Zxcvb en Zonnestralen vinden dit leuk.
  7. Ebrum

    Ebrum Fanatiek lid

    11 mei 2013
    1.725
    853
    113
    Ze heeft zeker plezier in lezen en is erg gemotiveerd. We doen ons best!
     
  8. Ebrum

    Ebrum Fanatiek lid

    11 mei 2013
    1.725
    853
    113
    Wij hebben aantal boeken geleend bij de bieb. Ze leest met plezier en daar gaat het om!
     
    Zxcvb vindt dit leuk.
  9. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.605
    8.357
    113
    Vrouw
    Mocht er motorisch nog wat verbetering mogelijk zijn, ten opzichte van andere kinderen van haar leeftijd, is het misschien een goed idee om contact op te nemen met een kinderfysiotherapeut. Bij mijn zoon bleek zijn spierspanning te laag te zijn. Dmv vele bewegingsoefeningen zijn we zijn spierkracht aan het verhogen. Waardoor ook oa de uitspraak verbeterd.

    Omdat mijn zoon netjes las ben ik op een gegeven moment maar met hem gaan lezen wat hij leuk vond, niveau vond ik minder interessant. Nu hij wat meer tijd krijgt om minder motorische frustratie te hebben ben ik weer terug gegaan naar lezen op niveau. Van hem begreep ik dat hij een avi heeft kunnen overslaan en nu een jaar voorloopt. Maar ik heb nog geen terugkoppeling van school gehad. Waardoor ik niet zeker weet of dit ook echt klopt.
     
    Ebrum vindt dit leuk.
  10. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.289
    10.260
    113
    Nou dan komt het wel goed. Het begrijpen en goed lezen is heel belangrijk. Het vlotter lezen komt nog wel.

    Anders krijg he van zelf rijtjes woordjes van juf om vlotter te leren lezen.
     
  11. lovemy2kids

    lovemy2kids Fanatiek lid

    3 nov 2010
    2.458
    1.407
    113
    Ervaring is dat veel kinderen de M3 toets niet halen midden groep 3.
    Deze kinderen lezen vaak wel voldoende op de woordleestoetsen van de kernen van veilig leren lezen.
    Vaak maken die kinderen eind groep 3 een inhaalslag op AVI.
     

Deel Deze Pagina