Dat zou eventueel kunnen. Alleen ben ik denk ik liever zelf in the lead, dat ik beslis wat ik eet en hoe duur dat is, ipv iets om zo'n box heen bouwen. Maar een idee om het misschien eens te proberen. Alleen moet ik de auto weer pakken om naar een Lidl te gaan. Dat is dan ook weer zoiets. Wij hebben alleen een Jumbo in de buurt op loopafstand/fietsafstand.
Wij hebben op onze wasmachine een 60 minuten programma en dan kun je zelf kiezen of je die dus op 30, 40 of 60 graden kunt doen. Ideaal als je geen overvolle machine hebt. Echt een kortwas zou ik bijv met handdoeken 60 niet doen (dat is een half uur ofzo), maar een 60 min programma is ideaal. Misschien heb jij die ook? Soms zijn de 60 minuten programma’s ook enkel van 30/40 graden nl.
Oh en pas wel op voor vetluis, dat ontstaat sneller bij kortere programma’s en op lagere temperaturen. Op te lossen door af en toe een lege kookwas te laten draaien of een vaatwastablet in een lege machine aan te zetten op 60 graden
Het enige waar we op kunnen bezuinigen is het rookgedrag van mijn man. En dat gaat niet gebeuren helaas wij leven al van een weekbudget. We hebben in budgetbeheer gezeten en dat hebben we voor ons zelf nog steeds zo aangehouden. Natuurlijk doe ik wel eens een duurdere uitgave maar dat is sporadisch. Bij alles wat ik wil kopen denk ik nu eerst een week heb ik het nodig? Denk ik er over een paar dagen nog steeds aan? En dan blijkt uiteindelijk dat ik het vaak vergeet of toch niet nodig vind. Scheelt een hoop impuls aankopen.
Er is echt een hoop waarvan je denkt: oh dat heb ik écht nodig/dat wil ik écht hebben, dat een week later volledig uit je gedachte is. Ik doe dat dus ook zo: eerst een week of soms 2 wachten voor ik iets koop.
Ik zie bij onszelf vooral ruimte om te bezuinigen op luxe. In 2012 hebben we al een tijd krap gezeten en toen hebben we al behoorlijk de kaasschaaf over onze uitgaven gehaald en kritisch gekeken naar abonnementen e.d. De grootste bezuiniging is niet meer op vakantie gaan. Ook qua boodschappen kunnen we de extra's nog schrappen (nootjes, chips, snoep, koek, bier, fris). En i.v.m. mijn chronische ziekte laten we nu de boodschappen bezorgen, dat zou nog 100 euro per jaar kunnen opleveren. We hebben verder geen overbodige abonnementen. Maar tv zou eraf kunnen bij een volgend abonnement. En we kunnen onze bundel bij simpel evt. nog naar beneden zetten. Van 6 euro naar 3,50. De auto gebruiken we eigenlijk alleen voor buiten de woonplaats en het werk van mijn man. Als hij een kantoordag heeft fietst hij alsnog naar zijn werk. Helaas moet ik nogal eens naar het ziekenhuis. We hebben het er wel over gehad dat ik evt. taxivervoer zou kunnen regelen voor nu 108 euro in het jaar. Ik heb daar eerder gebruik van gemaakt via de zorgverzekering en dat scheelt zeker op jaarbasis. Het is alleen zo dat je dan heel lang onderweg bent en dat het veel energie kost. Qua gas en elektra denk ik niet dat we veel kunnen bezuinigen. We zitten al laag in verbruik. We gaan in augustus wel even navragen bij de periodieke controle van de ketel of het nut heeft om de temperatuur lager te zetten. In het ergste geval kunnen we dan nog op onze giften bezuinigen, maar dat staat echt wel onderaan de lijst. Het zou hier in de maandelijkse uitgaven echt gaan om kleine bedragen die we kunnen bezuinigen. Op dit moment valt alles nog binnen onze jaarbegroting en hoeven we niet te bezuinigen.
Bij mij staat een tabel in de handleiding. Hierop staat per programma het energie en water verbruik. Heb je de handleiding niet meer? Dan kun je die vaak nog wel opzoeken op internet. Als tip: gebruik nooit de knop om de tijd te verkorten. Hierdoor ga je veel meer energie gebruiken. De temperatuur moet dan veel sneller omhoog gaan.
Zal een goede keuze zijn! Wij hebben een winkel met alleen maar elektrische scooters. Je wilt niet weten hoeveel mensen er nu langs komen inzake de hoge brandstofkosten.
Hangt natuurlijk dan wel af van de temperatuur die je vraagt. Als ik een kort programma draai, vraag ik niet om 90 graden bijvoorbeeld. Dan draai ik deze op 30 of 40 graden. Dan valt het flink moeten verwarmen wel mee. Soms wil ik snel wassen gedraaid hebben voor mijn werk of tijdens de activiteit van de zonnepanelen, dan wil ik niet per was 2a3 uur kwijt zijn.
Ik bedoel dat ik de mogelijkheid heb om een knop in te drukken die dat programma in bijv de helft van de tijd doorloopt. Bijv de fijne was duurt op 30 graden een uur. Ik kan dan een knop indrukken dat dezelfde programma er 20 minuten korter mee bezig is. Druk ik diezelfde knop nog een keer in dan gaat er nog eens 10 minuten af. Dan gebruik je voor de kortere manier meer energie dan dat je het programma gewoon een uur laat draaien.
Als het nodig is, hebben we echt nog wel punten om te bezuinigen. - energie: korter douchen, verwarming graadje lager. We hebben al zonnepanelen. En tado, helpt ook met het bezuinigen. Ook hebben we vloerisolatie en de dakkapellen laten isoleren. - kleding: we zouden naar de goedkope winkels kunnen gaan. Maar dat merk je toch snel in kwaliteit. Dus dat zou ik toch niet snel doen. Mijn jongens hebben niet teveel kleding. En voor mezelf koop ik ook vrij weinig. Dus hierop kunnen we weinig bezuinigen. - boodschappen: we bestellen bij picnic en we letten eigenlijk nooit op prijzen. Dus daar valt wel wat winst te behalen. - we bestellen best vaak eten. Dus daar kunnen we zeker in bezuinigen. - auto: ook kleine stukjes doe ik vaak met de auto. Dat is wel iets wat ik echt aan wil pakken. Niet zozeer ivm geld, maar voor het Milieu. De jongste kan nu ook lopen. Dus dat maakt het ook makkelijker om met de fiets ergens heen te gaan. Wij hoeven nu niet perse te bezuinigen. Hebben nu nog ruimte genoeg voor de stijgende prijzen. We houden het zeker in de gaten. We hebben een aantal jaar geleden ook wat op de financien moeten letten. Wij hadden toen een weekbudget van 70 euro. (Alleen de oudste 2 waren er toen). We hadden dan cache in een portemonnee. Zo gebruik je niet stiekem toch meer. Werkte voor ons toen prima. Dus dat zouden we indien nodig, zeker weet doen. Alleen zal het weekbudget dan wel omhoog moeten. Inmiddels 2 kids erbij en 2 bijna pubers die heel veel eten
Ik heb even gekeken op wasmachine zelf: als ik eco stand gebruik, kan ik alleen op 60 of 40 graden wassen. Ik was kleding altijd op 30 dus die kan ik niet gebruiken. Dus ik heb nu 30 minuten op 30 graden gepakt. De handdoeken, beddengoed en ondergoed gaan wel altijd op 60 graden hier, dus die pak ik voortaan in eco stand! Stom dat ik daar gewoon nooit over nagedacht heb. Bij de vaatwasser is het wel bewust: geen ecostand want die maakt niet goed genoeg schoon. Vaatwasser draait elke dag 60 minuten op 65 graden.