Waar doen ze het van?

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by Luna86, Mar 24, 2022.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    19,837
    18,589
    113
    Female
    En lekker veel kindgebonden budget vangen:o: ik zou no way willen ruilen hoor, maar het klopt gewoon niet.
     
    Huismuisie and GossipGirlxoxo like this.
  2. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    19,837
    18,589
    113
    Female
    Hahahaha ik ben aan het terugkijken
    Gesprek dochter met vader bij het uitje 'maar papa je moet geen stoel voor de deur zetten..' hahhaha heerlijk
     
    chrystel73, Luna86 and Malbec like this.
  3. pluk

    pluk VIP lid

    Dec 13, 2005
    16,246
    4,480
    113
    Kan heb ik niet meegekregen. Vond het al zo vreemd dat ze solliciteren voor die postbodebaan voor 12 uur en 1 van haar vragen was of ze ook minder kon werken. En of ze de kinderen mee mocht nemen, nu ik weet dat ze thuisonderwijs geeft snap ik die laatste vraag wel beter.
     
    Malbec likes this.
  4. GoldenClown

    GoldenClown Niet meer actief

    Ze geeft thuisonderwijs dus de kinderen gaan nooit naar school.
    Edit: ikliep een beetje achter met reacties lezen:oops:
     
    Huismuisie likes this.
  5. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    May 7, 2019
    23,655
    27,304
    113
    Female
    Maar als postbezorger kunnen kids prima mee op de route, laat je ze spelen in de speeltuin in die straat bv. Mijn oud collega neemt altijd haar hond mee haha

    Ze wil geen 12 uur werken, maar wel 1 dag minder dus 9 uur. Dus dat was geen probleem voor haar met de kinderen. Ze heeft gewoon geen zin in 12 uur werken in de week. Daar zit wel het probleem. Als je 3 dagen je kinderen op sleeptouw kan nemen, kan 1 dag erbij ook wel bovendien is regelmatig 1 dag op zaterdag en dan is er vast wel oppas/exman te regelen.
     
    Huismuisie and Malbec like this.
  6. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    Aug 10, 2016
    10,458
    11,973
    113
    Female
    Noord Brabant
    Ja, ik heb het nu gezien, maar dat was toen nog niet ter sprake gekomen in de serie.
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  7. Anniek88

    Anniek88 Fanatiek lid

    Sep 22, 2016
    2,992
    2,694
    113
    Female
    Maar heb je wel gewoon recht op al die toeslagen als je geen bijstandsuitkering ontvangt? Ik vind het maar een vaag verhaal.
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  8. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Net aflevering 4 gezien. Bizar hoeveel Nadia overhoud, in mijn ogen is de bijstand daar echt niet voor. Hoe zuinig je ook bent, het hoort een vangnet te zijn voor mensen die tijdelijk financieel ondersteuning nodig hebben. Ze mogen wat mij betreft als regel daarvoor ook naar vaste lasten kijken voor ze dit toekennen. Gezin rouw, ik kreeg ineens wat meer respect voor zijn vrouw toen ik zag dat ze op redelijk niveau had gekickbokst en soms krijg ik het idee dat ze zich ook wel ongemakkelijk voelt bij zijn uitspraken. Daarnaast klopt er in mijn ogen iets niet in de bankinzichten die ze geven. Hij heeft een bedrijf in crypto’s. Hoezo laat hij dat dan prive uitbetalen en niet zakelijk om een zakelijke verbouwing te bekostigen? Zal vast een reden hebben maar in mijn ogen klopt het niet helemaal maar dat kan ik mis hebben zit niet in de crypto wereld (tenminste alleen hobby matig en omdat we zoon een begin kapitaal hebben gegeven in de hoop dat hij daar zijn spanningsrush uit haalt ipv ellende op straat op te zoeken en zo een soort doel heeft om zich er wel in te moeten verdiepen, en wij ook want investeren gaat nu nog in overleg en met kleinere bedragen erg verspreid zodat niet alles over 6 maanden weg is en dit hele doel voor niets was).
     
    Huismuisie likes this.
  9. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Ja ik vermoed zonder bijslag dat de toeslagen maximaal zullen zijn.
     
    Huismuisie likes this.
  10. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    mij lijkt de bijstand bedoeld als vangnet voor mensen die het echt zwaar hebben financieel en anders de rekeningen niet kunnen betalen of niet kunnen eten. Niet om volledig te kunnen weg sparen. En ik vind de regel nog krommer dat mensen in de bijstand blijkbaar geen sollicitatie plicht hebben tot jongste kind een jaar of 5 is. Als ze die regels nou eens onder de loep nemen zal dat ons een hoop belastinggeld per jaar schelen of kan dat geld beter besteed worden. Ik snap dat ze een uitzondering op de regel is maar kan er echt me over opwinden dat deze vrouw het financieel beter heeft dan het gezin met wellness salon die zich uit de naad werken elke dag opnieuw.
     
    Jackie87, zara1983, Spectre and 4 others like this.
  11. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    May 7, 2019
    23,655
    27,304
    113
    Female
    Vanuit nieuwsbericht:

    Naast dat ze duurzaam leeft, zonder elektriciteit en riolering, geeft ze haar kinderen ook nog thuis les. „Je hoeft niet zo vroeg op en het zit in onze familie. Mijn broer en vader doen het ook zo”, vertelt Nadia in ’Waar doen ze het van’. Nadia heeft de pabo gedaan en geeft vanuit overtuiging thuisonderwijs.



    Je hoeft niet zo vroeg op :| goddank heeft ze wel de pabo gedaan en snap nu dat gastouder zijn dan in haar op kwam
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  12. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Weet iemand dat of thuis onderwijzers eens in de zoveel jaar gecontroleerd worden en de kinderen een soort tussentijdse test moeten doen om te checken of ze wel bij zijn qua lesstof? Haar grote voordeel is denk ik de pabo. Nu vraag ik me af of je met thuis onderwijs elk advies mag geven als “docent” of dat dat ook doormidden van testen gaat. En wat iemand hiervoor al benoemde ze was stellig dat haar kinderen hbo of uni gaan doen maar dan mist ze toch echt bevoegdheden om correct thuis onderwijs te geven als de kinderen middelbareschool leeftijd bereiken. Tenzij de regels daarvoor thuis weer anders zijn? Ze lijkt wat wereldvreemd maar weet volgens mij dondersgoed hoe alles werkt en waar ze welk potje subsidie kan vinden. Daarnaast vind ik het toch sneu dat de kinderen de omgang met klasgenoten moeten missen. Helemaal als ze dit volhoud tm de middelbare school. Pubers en tieners leren daar zoveel sociale en contact vaardigheden dat ik vermoed dat ze in dat punt gigantisch achter zullen lopen straks en heel wereldvreemd worden als ze straks zelf moeten werken voor geld en gaan zien wat dingen nou werkelijk kosten.
     
    Huismuisie likes this.
  13. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    Aug 10, 2016
    10,458
    11,973
    113
    Female
    Noord Brabant
    Dat ze meer overhoudt dan de andere komt natuurlijk gewoon omdat ze weinig vaste lasten heeft maar wel 3 kinderen waar ze nagenoeg geen geld aan uitgeeft. Het is echt gwen vetpot die 1600 euro. Maar als je zelf je eten verbouwd en zo zuinig leeft kan je wel iets overhouden. De krijgt natuurlijk ook op welk kwartaal voor drie kinderen kinderbijslag. Ik vind het juist wel goed dat ze spaart.

    Oh en die regel van dat je thuis mag blijven tot de jongste 5 is dat krijg je echt niet zomaar voor elkaar. Je zal in die periode ook jezelf moeten ontwikkelen dmv bijvoorbeeld een studie. Het zal eerder uitzondering dan de regel zijn dat vrouwen zo lang thuisblijven met de kinderen.

    Ik vind haar mentaliteit vooral heel naar. En ze voedt wel 3 kinderen op die het straks misschien ook de normaalste Zaak gaan vinden om zo veel mogelijk gratis geld op te halen.
     
  14. gitaartje

    gitaartje Fanatiek lid

    Nov 12, 2013
    1,983
    1,251
    113
    Ik snap niet dat er hier zoveel wordt afgegeven op Nadia en haar bijstandsuitkering. Die krijg je niet zomaar, en zij laat zien dat ze daar prima van kan leven. Zelfs kan sparen! Veel bijstandsmensen zouden van haar kunnen leren: goedkoop boodschappen doen, niet roken, klein wonen. Ik zou haar keuzes niet nadoen (dat badwater brrrrr) maar ik vind het wel knap.

    Daarnaast heb je Vasco, die met z’n inkomen in box 3 waarschijnlijk maar minimaal belasting betaald. Beter zou de overheid daar eens goed naar kijken, in plaats van de bijstand herzien. Laat Nadia die 1600 per maand alsjeblieft houden als ze daar gelukkig van wordt.
     
    Mamavandrie34 and Beausecret like this.
  15. Minoesje

    Minoesje Niet meer actief

    Gut, zal ze ook echt gaan helpen in hun latere werkleven (mijn autocorrect maakte er werklozen van, toeval of… :rolleyes::p)
     
  16. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    Dec 27, 2011
    9,179
    10,724
    113
    Eens @de kwaliteitscontroles en tussentijds toetsen. Haar jongste is 4 en de oudste 9 toch? De jongste vond ik slecht spreken voor een kleuter, en ik heb niks voorbij zien komen in deze stukjes wat het qua niveau haalt bij groep 5/6 werk (al zien we natuurlijk maar een klein stukje). Sorry, op die leeftijd is niet alles meer leuk met een beweegspelletje, maar moet je gewoon rijen sommen vreten.
     
    Syane, Huismuisie and GossipGirlxoxo like this.
  17. toch3

    toch3 VIP lid

    Dec 28, 2013
    18,312
    17,215
    113
    Nou dat niet vroeg moeten opstaan vond ik ook een groot voordeel hoor:D
     
  18. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    Aug 10, 2016
    10,458
    11,973
    113
    Female
    Noord Brabant
    Ja dan nog zal die vasco met box 3 heel wat uitkeringen bij elkaar harken voor de Nederlandse medemens. Ik vind het ook altijd wel makkelijk hoor om neer te kijken op de verdiensten van een ander of denken rechten te kunnen ontlenen aan.

    Bijstand is er als je dit nodig hebt omdat je niet KAN werken. En toeslagen zijn er om aan te vullen omdat je niet voldoende verdient. Het is natuurlijk omgedraaide wereld door bij mensen die al een enorme bak belasting betalen maar meer geld weg te halen zodat Nadia met haar kinderen in lui Lekkerland kan leven.
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  19. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    100.000% mee eens!!!
     
    Anniek88 and Huismuisie like this.
  20. toch3

    toch3 VIP lid

    Dec 28, 2013
    18,312
    17,215
    113
    Niet helemaal te vergelijken. Maar toen ik thuisonderwijs gaf (ivm varen, alleen kleutergroepen) hadden we een mentor die elk halfjaar cito kwam afnemen. En van de lessen moest ik regelmatig dingen/foto opsturen en observatiepunten invullen. En regelmatig contact via mail of telefoon.
    Dus er was wel enigzins controle. Maar of ik nou alles in 1 dag of over 7 dagen deed, smorgens om 6u of savonds om 18.00 maakte niet uit.

    Ging wel via een stichting waarvan zo ongeveer elke varende kleuter les krijgt. Hun leveren de pakketten en dus de begeleiding
     

Share This Page