Verloskundige!

Discussion in 'Zwangerschap' started by WinMom90, Apr 17, 2022.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. WinMom90

    WinMom90 VIP lid

    Jul 9, 2021
    5,514
    4,312
    113
    Female
    Nederland
    Hoi dames,

    Dit is mijn 7e zwangerschap, 4e kindje.
    Voorheen was het makkelijk. Zwanger?: aanmelden verloskundige.
    Altijd dezelfde, want dit was bekend.
    Maar na mijn laatste situatie met de verloskundige twijfel ik heel erg..

    Wanneer hebben jullie je aangemeld bij de verloskundige?
    Ik zit er aan te denken om het op, of dag na NOD te doen.

    Vorige 2 keer uitgelopen op een miskraam en heb het gevoel dat ik 'te vroeg' aanklop als ik mij nu al aanmeld, of zal dat meevallen?

    Ik twijfel nu dus alleen nog heel erg over welke verloskundige.
    De grotere praktijk met meerdere verloskundigen..
    Maar degene die mij de laatste keer niet serieus namen, maar waar ze de eerdere zwangerschappen en bevallingen super begeleiding hebben gegeven (Echter is de beste verloskundige van toen inmiddels met pensioen, zij heeft mij bij mijn miskraam in augustus wél heel goed geholpen!)..

    Of een kleine praktijk met één verloskundige, zij staat ook niet al te goed bekend. Tenminste, vroeger werkte ze voor de praktijk waar ik toen liep en er waren best wat klachten over dingen die ze niet of verkeerd zag..
    Zelf heb ik haar toen wél als goed ervaren..
    Maar goed 2 verloskundigen van de andere praktijk ook, alleen de 2 "nieuwe" dames namen het allemaal wat minder serieus..

    Heel lastig..

    Verder weg wordt lastig, in verband met wens weer een thuisbevalling is de afstand te groot.

    Ook omdat mijn bevallingen steeds korter waren (6u, 3u en 1,5u) is een verloskundige in de buurt wél fijn..

    Liefs
     
  2. kimmv2

    kimmv2 Fanatiek lid

    May 7, 2015
    1,066
    447
    83
    Hier altijd pas aangemeld met een week of 6 a 7.
    Eerder hoef je er hier toch niet terecht.
     
  3. Neilia

    Neilia Niet meer actief

    Je moet je aanmelden bij de praktijk waar jij je het fijnste bij voelt.
    En je kan altijd overstappen hè als het toch niet gaat zoals gehoopt.

    ik heb me overigens altijd pas aangemeld met 5 weken.
     
  4. WinMom90

    WinMom90 VIP lid

    Jul 9, 2021
    5,514
    4,312
    113
    Female
    Nederland
    Hier is eerder wel echt nodig.. grote regio en weinig verloskundigen.. klinkt heel gek maar anders schuif ik gewoon wat weken op
     
  5. WinMom90

    WinMom90 VIP lid

    Jul 9, 2021
    5,514
    4,312
    113
    Female
    Nederland
    Dat is net het punt haha.. ik weet het gewoon niet.. geen van beide op dit moment echt een fijn gevoel bij..
     
  6. Sylver

    Sylver Fanatiek lid

    Sep 17, 2014
    1,861
    1,756
    113
    Ik weet niet helemaal zeker of ik het goed begrijp..

    Er is een grote praktijk met meerdere verloskundigen waar je in het verleden wel goede ervaring hebt gehad mbt de bevalling en de zwangerschappen voorheen.
    Alleen de laatste paar keren (met de/een miskraam) heb je het gevoel dat verloskundigen van deze praktijk (nieuwe? Anderen?) je niet serieus hebben genomen?

    Nu is er ook een kleine praktijk met een verloskundige die jou in het verleden heeft geholpen en je tevreden over was, maar in het algemeen genomen staat zij niet zo goed te boek? Maar jouw ervaring is anders?
     
  7. WinMom90

    WinMom90 VIP lid

    Jul 9, 2021
    5,514
    4,312
    113
    Female
    Nederland
    Ja zo kun je het wel samen vatten.
    Echter heb ik de verloskundige van de kleine praktijk niet vaak gehad voor controle, en dat was ook in 2009, dus al even geleden.
     
  8. Mammavantwee

    Mammavantwee Niet meer actief

    Kan je niet kijken hoe ze staat aangeschreven? Bij onze verloskundige hebben ze reviews staat!
     
  9. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,943
    14,996
    113
    Verloskundige die al slecht te boek staat zou ik overslaan, tenzij je zelf goede ervaringen hebt.

    Degene die bij ons de eerste begeleidde stond bekend als "beul" bij o.a. collega vk'en en bekkenfysio. Nouja dat werd wel duidelijk toen de bevalling zich aandiende. Had me dat bericht maar ff eerder gegeven dan had er allicht niet zo veel leeftijdsverschil tussen gezeten.

    Op de controles etc was t een leuk mens.

    De andere zwangerschappen bij een grotere praktijk met meerdere vk'en gezeten. Altijd wel raden wie je had maar allemaal even lief en kundig.
     
  10. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    Apr 22, 2017
    12,605
    8,357
    113
    Female
    Ik heb niet zo'n goede ervaring met de grotere praktijk hier. De andere zwangerschappen waren in een andere stad. Toch zou ik denk ik wel weer voor de grotere praktijk kiezen. Onderling kunnen ze het beter regelen met nachtdiensten etc. Stel dat er meerdere tegelijk bevallen dan ben je al bekend. Tijdens of vlak na een zwangerschap komt alles harder binnen. Ik zou daarom meer voor praktisch gaan. Daarbij kan het ook zijn dat de nieuwe verloskundigen inmiddels anders staan in hun werk icm hun collega's.
     
  11. Lara123

    Lara123 Actief lid

    Oct 27, 2013
    161
    43
    28
    Noord-Holland
    Ik zou voor de grotere gaan. Intake gesprek aanvragen bij de vk waar jij je goed voelt en daar ook jouw huidige gevoel neerleggen. Dan kan zij het intern bespreken.
     
  12. WinMom90

    WinMom90 VIP lid

    Jul 9, 2021
    5,514
    4,312
    113
    Female
    Nederland
    Sorry ik kreeg geen meldingen meer.

    Ik heb inmiddels inderdaad toch weer voor de grotere praktijk gekozen.

    Ik vond het lastig, maar gezien ze mij bij onze die jongens goed begeleid hebben tijdens de zwangerschap wil ik het toch graag weer daar proberen.

    Allemaal bedankt voor jullie reacties :):)
     
    Lintje likes this.
  13. WinMom90

    WinMom90 VIP lid

    Jul 9, 2021
    5,514
    4,312
    113
    Female
    Nederland
    Hier weinig reviews.
    De kleine praktijk heeft één review en de andere 2 op Google.. :o:
    Reviews op eigen sites ga ik eigenlijk nooit op af :)
     
  14. Lintje

    Lintje VIP lid

    Oct 9, 2006
    6,218
    1,423
    113
    Nederland
    Ik denk een goede keuze. Ik heb bij de tweede bij een grote praktijk gezeten, ik heb bijna elke controle een andere VK gehad en vond dat best afstandelijk. Maar op een gegeven moment aangegeven bij wie ik het liefst een afspraak had. Ik had ook een keer een stagiaire die aan mijn buik ging voelen en toen haast in paniek bij me wegliep waardoor ik me in de steek gelaten voelde. Toen heb ik gewoon aangegeven: Die stagiaire wil ik niet meer en ook niet bij mijn bevalling.

    (ik moet wel zeggen: stagiaire was in paniek omdat ze de baby veel te groot vond en snel andere VK's er bij haalden, die allemaal zeiden dat het een heel gemiddelde baby was.. ze bleek WEL gelijk te hebben want mijn zoon was 5070 gram bij zijn geboorte, ze had dat echter anders moeten aanpakken destijds. Na de geboorte is ze wel langs gekomen en toen zei ze: "ondanks zijn gewicht vind ik het wel een schatje hoor...". Vond ik wederom niet zo'n handige reactie).

    Kortom: kijk bij wie je je fijn voelt en bij wie niet en geef dat ook aan bij nieuwe afspraken. Overstappen kan ook nog altijd.

    Bij mijn eerste bij een kleine praktijk en dat vond ik heel fijn (wel met twee VK's).
    En nu heb ik geen keuze, er is hier maar 1 praktijk, best wel een grote.. maar met de vmk waren ze heel lief. (en ik heb ook meteen gebeld hoor, dat konden ze alleen maar waarderen, beter een beetje vroeg dan laat).
     

Share This Page