Ik moest eerst een paar keer goed lezen om het goed te kunnen begrijpen Wat in- en in triest zeg voor ze Leven en dood zó dicht bij elkaar. Onmenselijk moeilijk.
Blij nieuws voor Gwenny Blanckaert en Marino Vaneeno uit het Belgische Staden. Met hun kersverse spruit Laex verwelkomen ze een zusje voor Alex (14), Axel (13), Xela (12), Lexa (11), Xael (10), Xeal (9), Exla (6), Leax (5), Xale (3), Elax (2) en Alxe (1). Creatief zijn met een beperkt aantal letters, heet dat dan.
hoeveel opties blijven er dan nu nog open? met cijferscombinaties van 4 getallen is dat 10x10x10x10 = 10.000 is het met 4 letters dan 4x4x4x4 = 256 opties? Klinkt als zoveel met zo weinig letters?? edit nu wil ik ze uitschrijven ook en dan kom ik nooit aan dat aantal, waar in mijn rekensom gaat het fout? Ik kom bij elke begin letter maar op 6 combinaties dat zouden er dan 24 zijn? AELX Aelx AEXL Axel Axle Alex Alxe Ealx Eaxl Exal Exla Elxa Elax Laex Laxe Leax Lexa Lxea Lxae Xlae Xlae Xale Xael Xeal Xela
Dat komt omdat je bij cijfercombinaties 2x hetzelfde getal of zelfs 4x hetzelfde getal kan gebruiken en hier dus niet dezelfde letter nog een keer, haha
Yep. Bij de eerste letter kun je nog kiezen uit 4 leters, bij de tweede letter kun je nog kiezen uit 3 letters (want er is er al 1 gekozen voor de eerste letter), dan nog 2 en dan 1. 4x3x2x1=24. Maar ja, sommige combinaties zijn écht niet uit te spreken (Lxae bijvoorbeeld).