Booster nemen wel of niet?

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by samaraah82, Jun 6, 2022.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. samaraah82

    Dec 5, 2021
    15
    5
    3
    Hi dames,

    Ik ben nu bijna 30 weken zwanger en twijfel of ik voor de bevalling een booster vaccinatie zou moeten nemen. Ik had vorige jaar de twee prikken gehad en in februari dit jaar corona gehad (een paar dagen voor mijn booster-afspraak, die gecancelled moest worden).

    Nu vraag ik me af wat de beste is voor de baby als ze geboren is, omdat misschien een booster zou ze antistoffen geven. Aan de andere kant vraag ik me af of nog een vaccinatie misschien op dit moment een onnodige risico is.

    Ik heb zowel GGD als mijn vk gevraag een allebei waren een beetje vaag zonder duidelijk advies (ggd waarom niet, vk waarom wel).

    Heeft iemand hier een vergelijkbaar situatie gehad? Wat heeft dan jullie vk aangeraden?

    Alvast bedankt!
     
  2. Dreamz3

    Dreamz3 Fanatiek lid

    Dec 9, 2010
    3,297
    96
    48
    Eerlijk gezegd zou ik het niet doen. Ik lees ontzettend veel bijwerkingen die erger worden naarmate men meer vaccinaties heeft genomen. Dat risico zou ik niet willen lopen met een baby in mijn buik..
     
    Nikki23 and samaraah82 like this.
  3. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    Dec 13, 2019
    13,123
    14,854
    113
    Female
    Hmm, met twee vaccinaties voor je zwangerschap en corona tijdens de zwangerschap denk ik dat jouw baby al antistoffen heeft. Dus een extra prik lijkt mij niet echt nodig.
    Maar ja voor een ander dat beslissen is wel erg lastig...
    Sterkte met een beslissing nemen en met de laatste loodjes!
     
    samaraah82 likes this.
  4. Emm27

    Emm27 Fanatiek lid

    Mar 24, 2013
    1,910
    387
    83
    Dit! Ik ben pro vaccinatie maar ik zou hem in jouw geval denk ik niet doen, om bovenstaande reden.
     
    Zxcvb and samaraah82 like this.
  5. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,974
    15,013
    113
    Hmmm lastig, de kinkhoest vaccinatie geven ze juist pas vanaf een bepaalde termijn omdat de kleine dan antistoffen meekrijgt en zo de eerste periode beschermd is. De covid booster zou ik dan verwachten dat je die dan ook rond die periode moet hebben.

    Maar: als je doel is de kleine afweer mee te geven en het nu toch wel spannend vindt. Is het allicht een zoektocht waard om te kijken in hoeverre dat onderzoek nu is waar ze antistoffen in borstvoeding in zochten.

    Dan kan je afwegen om evt. na je bevalling te boosteren en daarna te kolven en allicht een deel in te vriezen in spuitjes voor als de winterperiode straks komt.

    In amerika/canada waren ze bezig met een concept om borstvoeding om te zetten naar een inhalator constructie (verdampen en op gas zetten) of een tablet vorm. Paar maanden geleden zag ik daar een publicatie van. Eerlijk gezegd heb ik nog niet uit kunnen vogelen hoeveel borstvoeding je dan zou moeten aanbieden om de kleine dan weer "up to date" te krijgen qua bescherming tegen covid en hoe lang dat dan zou werken. Niet alleen voor covid hoor, op bijv. Griep of RS heb ik ook zitten zoeken maar werd ik ook niet wijzer van. Maar toen kleine man covid kreeg was ik wel blij dat ik colostrum ingevroren had, of t hielp met die hoeveelheid geen idee.
     
    samaraah82 likes this.
  6. samaraah82

    Dec 5, 2021
    15
    5
    3
    Dit klinkt interessant, inderdaad. Ik zal hierover verder lezen.

    Dank allemaal voor jullie reacties!
     
  7. Me26

    Me26 Fanatiek lid

    Sep 29, 2012
    4,746
    719
    113
    ik zou het niet doen, maar dan vooral omdat het me nu niet nodig lijkt. Corona is een stuk milder en vaccinatie werkt nu helemaal niet,mensen met booster worden net zo goed ziek.
     
    samaraah82 and Nikki23 like this.

Share This Page