De meest vreselijke naam

Discussie in 'Babynamen' gestart door Summerbelle, 10 aug 2022.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. zegenwens

    zegenwens VIP lid

    28 sep 2021
    5.042
    5.010
    113
    Vrouw
    Er is al veel lelijks genoemd hier :D
    Ik vind Bouke zelf echt vreselijk. Gek, want Auke of Jouke vind ik dan weer prima namen.

    René voor een man krijg ik ook kriebels van. En Renée voor een vrouw vind ik dan weer prima. :roflmao:
     
  2. Lamb

    Lamb Lid

    28 dec 2011
    74
    34
    18
    Chiel/Giel vind ook niet mooi. Die 'ggg' klank is in het buitenland ook niet om aan te horen. :roflmao:
     
    RMN vindt dit leuk.
  3. Summerbelle

    Summerbelle Niet meer actief

    Ik heb hetzelfde met Bauke, zo lomp.

    Renee voor vrouwen vind ik dan weer niks haha.
     
    RMN en hummeltje5 vinden dit leuk.
  4. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.655
    22.096
    113
    Dat klopt niet hoor, Layla betekent nacht.
    De naam Sawda betekent trouwens wel weer 'zwart'. Maar ik vind daar niks negatiefs aan, het is gewoon een kleur. Vind je de naam Bianca dan ook een negatieve betekenis hebben?
     
    Maslov vindt dit leuk.
  5. Ally2020

    Ally2020 Bekend lid

    15 nov 2020
    520
    662
    93
    Vrouw
    Oh en Berend :confused:
    Beetje afhankelijk van waar je kijkt maar nacht vind ik geen mooie betekenis. Bianca vind ik geen mooie naam, dan maakt het mij niet uit wat het betekend haha. Het was ook maar een voorbeeld van waarom ik een naam niet zou kiezen.

    mijn dochter heet vreugedevolle droom en mijn zoon overwinnaar van het volk - (leeuwen)Koning (nu ik het zo lees misschien wat overdreven hahaha) Beide mooie betekenissen vinden wij :)
     
  6. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    28 dec 2014
    22.617
    13.845
    113
    Vrouw
    Noord- Holland
    Niet dat de vraag aan mij werd gesteld, maar ik zou persoonlijk ook namen afschieten waarvan de betekenis ‘donker’ is.
    Dit komt omdat ik ‘licht’ prefereer boven donker, omdat licht me doet denken aan iets positiefs en donker meer aan het negatieve.

    Net zoals dat toen we een lijst maakten met namen die voor ons goed genoeg in de buurt kwamen van de voor ons te vernoemen naam, ik heel veel namen daarvan alsnog heb afgeschreven omdat ze een (voor mij) negatieve betekenis hadden (‘bitter’, in dit geval).
    Ik heb liever een betekenis als ‘fris’ (positief) dan als bitter (negatief).
     
  7. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.655
    22.096
    113
    Vind het meevallen hoor. :D
    Ik snap dat het een voorbeeld was hoor, alleen stond er geen correcte betekenis bij, dat was mijn punt meer.

    Het woord Layla komt in de koran voor dus dat is sowieso al iets positiefs voor mij. Daarbij zie ik de nacht als een gunst voor ons mensen als periode waarin je kan uitrusten. Stel dat ik ergens rond de noordpool zou wonen, dan zou het daar nu helenaal geen nacht worden, wat volgens mij erg moeilijk zou zijn. Net zoals de dag hebben we ook de nacht nodig, dus ik vind het zelf moeilijk voor te stellen dat iemand daar iets negatiefs in zou kunnen zien. Maar zo zie je maar hoe persoonlijk zoiets is.
    Als naam hebben we het nooit overwogen hoor, het is een naam die je zó ontzettend veel hoort en daarbij heet één van mijn schoonzussen al zo. Maar heb er dus totaal geen negatieve associatie bij :)
     
    Maslov, Zxcvb, Ally2020 en 2 anderen vinden dit leuk.
  8. Beukenhaag

    Beukenhaag Fanatiek lid

    17 mei 2020
    1.617
    1.748
    113
    Karst/Karsten en Margje. Alsof je een haarbal uitkotst.

    Pleun vind ik ook vreselijk.

    Ik moet wel lachen om het Paul-probleem. Ik wist nooit dat de uitspraak van Paul een probleem was, tot er een Paul bij ons kwam werken:D
     
    hummeltje5, citroenrasp en zegenwens vinden dit leuk.
  9. zegenwens

    zegenwens VIP lid

    28 sep 2021
    5.042
    5.010
    113
    Vrouw
    :roflmao::roflmao:
     
    citroenrasp vindt dit leuk.
  10. Nixter

    Nixter Fanatiek lid

    14 jul 2016
    1.659
    1.337
    113
    vlakbij Amsterdam
    Oh, Paul, dat is zo'n goeie voor hier.
    Is echt onmogelijk om uit te spreken voor veel mensen.
     
    Lies1611 vindt dit leuk.
  11. Nixter

    Nixter Fanatiek lid

    14 jul 2016
    1.659
    1.337
    113
    vlakbij Amsterdam
    Ik zie donker of zwart ook niet perse als negatief. Hoewel ik een naam met die betekenis misschien niet perse aan mijn kinderen zou geven (hoogblond en zeer witte huid). Maar donker of zwart is gewoon een kleur. Ik zou Blanca, Bianca oid dan weer raarder vinden bij een kindje/persoon van kleur, maar niet onmogelijk.
    Over de betekenis nacht denk ik hetzelfde als jij.

    Ik vind de betekenis van namen niet heul belangrijk. De namen van onze kinderen betekenen; overwinnaar van het volk, God is mijn licht, en iets met de maan en vruchtbaarheid.
    Enkel met de laatste heb ik wel een connectie. De andere 2 betekenissen passen niet perse bij ons, maar heb ik ook niet perse een negatieve associatie bij.
     
    citroenrasp vindt dit leuk.
  12. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.315
    23.466
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Wij hebben niet eens naar de betekenis van naam dochter gekeken. We wilden gewoon een naam die we mooi vonden.
    Even opgezocht: betekent laurier en heeft te maken met een nymf uit de Griekse mythologie.
     
    citroenrasp vindt dit leuk.
  13. Narcisje

    Narcisje VIP lid

    17 mrt 2016
    12.886
    8.517
    113
    Vrouw
    De betekenis van mijn eigen naam is 'mank, kreupel, lam....'

    Ik ga voor mn eventuele kindje wel op zoek naar een naam met een leukere betekenis ;)
     
    Asil, Ally2020, hummeltje5 en 2 anderen vinden dit leuk.
  14. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.655
    22.096
    113
    #134 citroenrasp, 25 aug 2022
    Laatst bewerkt: 25 aug 2022
    Dat was bij ons net zo. Mijn kinderen zijn wel vernoemd naar belangrijke vrouwen (vanuit Islamitisch perspectief), te weten: de moeder van de profeet Jezus (Maryam (Maria)), de eerste vrouw en dus moeder van de mensheid (Hawwa (Eva)) en een zeer vrome volgelinge van de profeet Mozes (Aasiya). Als we nog een dochter hadden gekregen dan stond o.a Sarah op ons lijstje, naar de vrouw van profeet Abraham. Vernoemen naar een belangrijk persoon uit de geschiedenis vind ik persoonlijk veel mooier dan een naam van een "onbekende" die toevallig iets prachtigs betekent. En wereldwijd is Maria (en alle varianten daarop) één van de meest gegeven namen geloof ik, dus ik denk er kennelijk niet alleen zo over. (Idem met jongensnamen natuurlijk, als ik een jongen had gekregen waren we ook voor een historisch belangrijke naam gegaan.)

    Zelf ben ik trouwens ook vernoemd naar "een belangrijk iemand", en mijn zus heeft haar zoontje een naar in hun geloof belangrijke persoon genoemd, dus het zal wel erfelijk zijn. :roflmao:
     
  15. Summerbelle

    Summerbelle Niet meer actief

    Haha, moet er wel om lachen, sorry. Maar is inderdaad geen leuke betekenis. De mijne betekend bitter, bedroefd en zee. Ook niet echt heel leuk. Ik heb bij de kinderen er wel opgelet dat het niet iets naars of negatiefs betekende.
     
  16. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    28 dec 2014
    22.617
    13.845
    113
    Vrouw
    Noord- Holland
    Dan begint jouw naam hoogstwaarschijnlijk met een M gok ik?
    Deze betekenissen zijn namelijk voorbij gekomen toen wij op zoek gingen naar een vernoeming voor onze dochter.
     
  17. Summerbelle

    Summerbelle Niet meer actief

    Klopt. Hoewel ik mijn naam zelf prima vind; als ik als kind de betekenis van mijn naam op mokken oid zag staan, vond ik dat niet leuk weet ik nog.
     
    hummeltje5 vindt dit leuk.
  18. thebooandtheboy

    30 sep 2016
    80
    46
    18
    Geertruida voor een jong kind
    Priscilla
    Juanita
    Vanity
     
    Summerbelle en hummeltje5 vinden dit leuk.
  19. zegenwens

    zegenwens VIP lid

    28 sep 2021
    5.042
    5.010
    113
    Vrouw
    Doet me denken aan dat ik eens stage liep en er een baby werd geboren die Gerda heette :roflmao:
     
    Summerbelle en hummeltje5 vinden dit leuk.
  20. Frun

    Frun Bekend lid

    13 mei 2011
    847
    1.064
    93
    Ik moet steeds zo lachen om de uitspraak 'geen naam voor een jong kind.' Hoe denken we anders dat de volwassenen met die naam er aan zijn gekomen?:roflmao:
     
    KellyApaza vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina