Met de 20 weken echo kwamen ze er achter dat mijn placenta een klein stukje voor de uitgang lag, vorige week, met 30+4 is dit nogmaals gecheckt en placenta lag er toen 2.4cm vanaf. Vanaf 2cm mag je schijnbaar natuurlijk bevallen. Maar het zit me toch niet helemaal lekker.. dit is de vijfde zwangerschap, krijg redelijk grote baby's en deze loopt nog iets voor op de vorige (zij is geboren met 4340g). Er is ook geen gynaecoloog bij betrokken geweest, vind het zo'n gek idee dat die 4mm ineens ervoor zorgt dat ik zelfs thuis mag bevallen. Heeft iemand hier ervaring mee?
Waar hebben ze t geconstateerd dat t zo was ? Omdat je zegt dat er nog geen gyn bij betrokken is geweest? Miss kun je vragen of je een afspraak kunt krijgen met een gynaecoloog? Zodat het voor iedere partij helder is. Op hoeveel wk zit je nu ?
Wanneer hij nu al best wel een stuk opgeschoven is zal hij de laatste weken nog wel verder mee omhoog groeien. De laatste weken groeit het vaak nog best veel, de afstand wordt naar alle waarschijnlijkheid dus nog wel groter. Die 'veilige' afstand is natuurlijk ergens op gebaseerd. Ergens ligt nou eenmaal die grens, en die nemen ze echt wel ruim genoeg. Er zijn altijd mensen die rond die grens blijven en voor hen voelt het te dichtbij. Bespreek dus altijd je zorgen. Er hoeft geen gynaecoloog te worden betrokken bij een placenta die ver genoeg van de baarmoedermond af ligt omdat het geen gevaar oplevert. De placenta is al mooi mee omhoog gegroeid en heeft nog even om nog verder omhoog te groeien. Bij mij lag hij bij de 20 weken echo er ook overheen. Volgens mij rond de 30 weken ook zoiets als bij jou gemeten. Mij werd verteld wat ik hierboven schreef. En dat was vervolgens ook zo, hij groeide nog iets verder mee. Maar ook bij die afstand van rond de 30 weken zou het geen problemen opleveren vertelde ze.
Geconstateerd door de echoscopiste die de verslagen dan door stuurt naar de verloskundige. Ik ben nu 32 weken. Maar mijn buik en baby lopen voor op schema dus ik weet niet in hoeverre die placenta nog verder omhoog zal trekken.
Ja vooral dat gevoel inderdaad. Ik ben normaal helemaal niet zo'n stresskip ofzo, maar bij dit voelt het gewoon nog niet goed. Hopelijk schuift ie nog verder op waardoor de marge wat groter wordt. Weet alleen niet of ze dit nog gaan bekijken. Ben vandaag precies 32 weken.
Net wat ze hierboven al zeiden: je zit nu al boven de veilige grens, en de kans is groot dat hij nog wat verder ops huift in de laatste weken. Als je je er ongerust over maakt zou ik het bespreken tijdens je volgende controle. Maak alvast een lijstje met vragen, dan weet je zeker dat je niks vergeet
Ik zou om een extra echo en check vragen als je dat geruststelt. Hier in de omgeving namelijk iemand bij wie het een grensgeval was, maar uiteindelijk is het daar maar op het nippertje goed gekomen. Net dat in mijn achterhoofd, zou ik dus een extra controle gaan, bijvoorbeeld rond de 36 weken. Al is het maar voor je eigen gemoedsrust.