Nou hier gaat de kachel eigenlijk sinds 2 weken wel aan hoor. Vind het vreselijk in de kou te zitten thuis. Was 18 graden toen ik beneden kwam net en dat vind ik echt te koud als je stilzit dus zetten hem op 20 graden.
Wij hangen alle kleding gewoon op een rekje en handdoeken, beddengoed en ondergoed gaat in de droger overdag omdat we zonnepanelen hebben.
Hier staat de kachel toch ook al een tijdje aan hoor. In nacht op 16, overdag eerst tijdje 17/17,5 gedaan. Maar nu het kouder is en newborn erbij, toch wel 18-19. We hebben een jaren 30 huurwoning.
Wij hebben achter in het huis 2 droogrekken staan waar we was op hangen, dat staat het niet in de weg en kan het rustig drogen. Beddengoed ed was een droog ik gewoon in de machines tijdens het meest gunstige moment. Bij ons is dat overdag tijdens de daluren en we hebben zonnepanelen.
Dat is een interessante. Zou je hier willen delen of het scheelt? En dan doel ik op de roosters s nachts dicht te zetten. Hier ook een vloerverwarming. Staat nu op 19 graden. Gister 5 m³ verbruikt in 24 uren tijd. Eerder deze week zaten wij op gemiddeld 3m³ per dag.
Wij hebben geen droger. Boven hebben wij de verwarming radiators niet aan. Maar heb daar een klein kamertje over. Daar hang ik de was op met het raam open. Op echt koude dagen doe ik de deur naar de overloop wel dicht. Om de was iets sneller droog te krijgen, zet ik de ventilator er aantal uurtje tegen aan te blazen. Donderdagavond heb ik daar de handdoeken was opgehangen. Dat was zaterdagochtend droog.
Dit is nu wat er op mn ketel staat. Ecostand is wel ingeschakeld.. maar is die 63 graden oké? En die 15 betekent dat ie aanslaat onder de 15 graden denk ik?
Ik heb donderdag voor het eerst de kachel aangezet, vond het niet meer lekker in huis, zo'n koude lucht, koude handen, koude neus. Wij hebben ook vloerverwarming en het verbruik valt me nu nog mee, volgens de app zo'n 2/2,5 kuub per dag, incl douchen. Ik zie vooral sochtends een hoger verbruik bij de opstart, verder zie ik het niet terug. Ik heb hem nu overdag op 18,5 graden staan en snachts op 18 graden.
Bij ons staat de verwarming nu op 's nachts op 15 en overdag op 17 als we thuis zijn. In de avonduren zet ik hem wat omhoog, tot max 18,5. Het verbruik schiet omhoog... gisteren zaten we op 7,5m3 a € 18,20.
Hier bereikte het vannacht een temperatuur van 16.5 graden. Daarmee springt hier de kachel aan. Binnen een paar uur 5 kuub verder..... en dan moet er ook nog gedouched worden...... Terwijl we de dagen zonder kachel max 1 a 2 kuub verbruikte.
Wij hebben vanmorgen voor het eerst de verwarming aangezet. Gisteren was het nog 19 graden en vanochtend nog maar 17. De was hang ik boven in de was kamer te drogen, met het raam op een kier. Dat hang ik dan 's middags op en de volgende ochtend is het droog. Nu met de verwarming aan is het natuurlijk veel sneller droog.
Hier net de verwarming voor het eerst aangezet, het was 16 graden. Heb 'm op 18 gezet. Gister het (camping) straalkacheltje aan gehad, 16 kw verbruikt (normaal 8kw per dag). Dat viel wel tegen en alleen de woonkamer een beetje warm. Nu dus testen wat de kosten van de cv zijn... Zal niet veel beter zijn
De ventilator aan. Ik vond het echt belachelijk eigenlijk maar het werkt wel en een ventilator verbruikt weinig stroom. Als ik 'm zo'n 5 uur per dag aan heb is de was in 1,5 dag droog (wel goed uit elkaar hangen). En kost maar 15 cent.
De was hangt hier meestal nog buiten en wordt nog droog. Dan zorg ik wel dat het niet dicht op elkaar hangt en het hangt al vroeg buiten. Net ook alweer de helft van mijn was van de lijn gehaald. Die is droog. De rest is nog niet droog. Ik laat het nog even hangen en dan verplaats ik de was naar zolder. Dan zal het vanavond alsnog wel droog zijn. Als ik de hele was op zolder hang is hij met een dag droog. Ik heb ook een droger maar hij staat in de garage en daar is het nu maar 5 graden. Dan presteert hij echt slecht dus dan zet ik hem maar niet aan. Soms verwarm ik daar even met het elektrische kacheltje als ik meerdere wassen heb en de droger echt nodig heb
Normaal deden we de 60 was in de droger en het beddengoed. Nu alleen de 60 gr was. We hebben geen zolder dus hangt het jn het trapgat en in de badkamer. Duurt alleen dagen dus goed timen wanneer je weer een was aan gaat doen die ook moet hangen.
Vanmorgen was het 13.5 We waren in de ochtend weg maar we hebben net 1 klein uurtje de electrische kleine kachel aan gehad. Nu is het 15 graden.