Vorig jaar verbruikten wij 15GJ, dit jaar zal lager zijn omdat we nu de verwarming uit laten. (We kunnen nu elektrisch verwarming ivm zonnepanelen.)
Heb ons verbruik van afgelopen jaren even bekeken: 2020 20GJ, 2021 23 GJ. Dit jaar dus een stuk lager. Hoewel ik niet het idee heb dat ik begin van het jaar op het gebruik heb gelet.
Er is echt iets raars aan de hand met onze ketel. We hebben de thermostaat nog steeds uit en toch verbruiken we veel gas. Zal dit alleen door de buitentemperatuur komen of is er iets met m'n ketel aan de hand denken jullie?
Als je de verwarming uit hebt klopt er idd iets niet denk ik. Weet je heel zeker dat die niet in de nacht aanslaat oid? Dit is ons verbruik. Wij hebben de verwarming wel aan tot zo'n 18.5. Zaterdag had man hem aan laten staan hele dag terwijl we er niet waren Oh edit: dat is per week?? Want dan vind ik het niet veel, even ervan uitgaande dat jullie gewoon douchen op gas en eventueel koken op gas.
Wij zitten bij Budget energie en hoorde eerder deze week dat zij geen financiële reserves hebben waardoor zijn een grotere kans maken op omvallen.... Hoop het toch niet want wij hebben nog een vast contract lopen tot eind 2024.
We douchen en koken hetzelfde als voorheen, maar dan verbruiken we vaak maar 1 m3 gas per dag. Deze pieken zijn wel heel raar. Ik denk dat het kan komen doordat het in het weekend zo koud was en dat de ketel probeerde alles warm te houden ofzo.. Maarja, ik moet voor die dagen nu 14 tot 16 euro per dag gaan betalen en dat vind ik wel veel geld terwijl we wel 'in de kou' zitten.
Ja ik kan de foto niet goed zien, maar als het per dag is en de verwarming is niet aan, dan is 8m3 wel heel veel!
Dat klopt niet, als je geen verwarming aan hebt gehad. Hoor je je ketel ook iedere keer aanslaan dan?
Heb je geen gaslek? Bij iemand die ik ken was de thermostaat kapot, kostte ze honderden euro’s per maand, daardoor sloeg de ketel telkens aan.
Ik heb even gekeken. In de nacht van 18 november sloeg de ketel aan om 1, 3, 5 en 7 uur en dan verbruikten we ongeveer 0,2 m3 per keer. In de nacht van 19 november sloeg hij ieder uur aan, wisselend 0,2 of 0,1 per keer. In de nacht van 20 november ook ieder uur, maar dan 0,4 m3 per keer. Dat was wel in dat koude weekend. Wat de ketel daarna gedaan heeft kan ik niet zien want verder dan dat is de app niet bijgewerkt
Wij hebben ons nieuwe termijn bedrag gekregen van Eneco. We moeten nu €297,- per maand betalen. Wij hebben zonnepanelen en daar is al rekening mee gehouden in het bedrag. We krijgen ook bijna €400,- terug van afgelopen jaar en daar is de maand december al vanaf gehaald. We krijgen dus eigenlijk bijna €700,- terug. Nu hebben wij van het weekend ons ingeschreven bij de anwb en daar word ons maand bedrag €119,- en hier hebben ze ookal rekening gehouden met de zonnepanelen.
Komt de temperatuur onder de lage stand waar je je thermostaat op hebt ingesteld, omdat het in de nacht zo koud wordt dat de temperatuur daar onder komt? Wij hebben op elke verwarming een draadloze thermostaatknop en we hebben ook 1 nacht gehad dat het raam open stond en één verwarming aan was gegaan door de kou. Die staat echt laag ingesteld, maar toch kwam de temperatuur daar onder.
Wij hadden de ketel naar 60 graden terug gedraaid maar kregen toen echt de woonkamer niet warm. Mijn man en ik zaten maar van jeetje wat is het nog koud. Heb 'm toen teruggedraaid naar 68 graden en dan is het wel beter.
Ik vind 8 m3 per dag wel erg veel als je geen kachel aan hebt verder. Ik zou het even goed in de gaten houden.
Wij gaan ook naar anwb. Ik betaal nu de hoofdprijs bij ome Eneco tot eind januari en een belachelijk voorschot bedrag terwijl ik inderdaad eerst ook 800 terug kreeg in juli en- ik verwacht nu ook nog best wat terug te krijgen. Ben gewoon klaar na 18 jaar Eneco