Hier ook een brave Hendrik. Ik houdt me altijd aan de snelheid. Regels zijn er niets voor niets. ( In dit geval milieu technisch)
Laatste boete is al lang geleden. Over het algemeen hou ik me aan de snelheid .Maar als ik haast heb en een langere afstand moet rijden rij ik ook wel eens te hard. Die 100 blijft ook zo traag voelen. Ben altijd heel blij als het na 19:00 is en de cruise weer lekker op 138 mag.
Mijn man rijd alleen op de snelweg standaard te hard. Als je 100 mag rijd hij meestal 113 en als het rustig is 122. Eerlijk gezegd vind ik het een stuk gevaarlijker als er weer een auto met een oud stel voor je rijd die veel te langzamer rijd dan de rest. Of iemand die net zijn rijbewijs bij een pakje boter heeft gehaald en die absoluut dingen niet goed kan inschatten. Laat mij dan maar lekker naast mijn man in de auto zitten die een paar kilometer te hard rijd plus allemaal speciale rijopleidingen voor zijn werk heeft gedaan.
Hier schieten trajectcontroles als paddenstoelen uit de grond op de gewestwegen. In april/mei 3 boetes van gecorrigeerd 1km/u te snel. Yeah right . Ervoor 15jaar flitsvrij gereden. Dus als ik nu de camera's passeer van die trajectcontrole krijgt die een mooie middelvinger - sta ik er tenminste goed op voor een volgende keer (wat normaal niet meer zou mogen gebruiken want zet de snelheidsbegrenzer nu op. Wist niet eens dat ik die had )
Het gaat toch niet per se om gevaarlijker? Té langzaam rijden is idd gevaarlijk. Maar dan heb ik het over 80 of minder op de snelweg. Maar 100 is niet gevaarlijk, dat is gewoon de toegestane snelheid.
Hetzelfde met wegen waar je nu dus nog maar 70km/u mag. Het is al zeldzaam dat je niet stilstaat op autowegen of je rijdt 50 in de kern, dus ajb als je die 70 kan en mag: DOE DAT DAN!! Word er gek van dat mensen aan 50 (als het al niet 45 is) blijven tuffen... . Zit ik heel ostentatief achter mijn stuur te wijzen naar de borden met 70 op in de hoop dat ze het zien
Ik zeg toch ook niet dat 100 gevaarlijk is? Ik weet het alleen tegen elkaar af. Ik heb liever dat iemand op de snelweg 10 km te hard rijd dan 10 km te langzaam.
Hier in de 17 jaar dat ik mn rijbewijs heb, 3 boetes. 1 op de snelweg, ik hoorde op nieuws dat er file was op de route naar een praktijkexamen en daar wilde ik niet te laat komen, dus het eerste stuk kwam ik op 9 km te hard na correctie. (was natuurlijk hartstikke op tijd want ik vertrek altijd veel te vroeg ) 2ex ook snelweg. Dochter moest plassen, was toen een jaar of 3 en er kwamen maar geen benzinestations, dus al een gek richting een mac. Helaas dus 13km te hard op een trajectcontrole, ging nog correctie af. En 1x op een weg waar ik dacht dat je 60 mocht, maar was 50. Ik reed 63. Gelukkig allemaal geen enorme bedragen, maar zo zonde van je geld en eigenlijk onnodig.
Als autorijder moet je ten alle tijden kunnen anticiperen op het verkeer. Dus je moet ook op tijd kunnen schakelen als je een langzaamaanrijder tegenkomt. Daar mag je iets van vinden, ik vind daar ook iets van, maar met een hoge snelheid lukt je dat veel minder goed. Je remweg neemt echt significant toe. En als je moet remmen, dan kunnen andere weggebruikers ook weer schrikken van je remlichten. Die zullen nóg harder gaan remmen, omdat ze niet kunnen zien wat er exact aan de hand is. Zo loop je kans dat er een keer iemand achter op een andere auto knalt. Van mij mogen er veel meer trajectcontroles komen. En de boetes bij recidives mogen ook hoger. @Leesteken, leg eens uit dat je auto zuiniger wordt als je harder rijdt? Dat gaat tegen alle huidige inzicht in namelijk.
Dat kan wel zo zijn, maar vertel dat aan mijn auto. Wat moet ik uitleggen? Ik rij elke week dezelfde routes. Toen ik wel netjes 100 reed, stond ik 2 keer per week bij het tankstation en reed ik zo'n 80 km minder met een volle tank. Als ik rond de 120 rij. zoals veel weggebruikers hier blijkbaar, rijd ik met het verkeer mee. Ik hoef niet zo vaak te remmen en weer op te trekken. Scheelt dus in de benzine.
ik rij vaak zo'n 5-10 km/u te hard op de teller, dan rij ik ongeveer de toegestane snelheid, en ik rij ook weleens te langszaam. we zijn allemaal maar mensen. Dat denk ik meestal ook als ik in de auto zit. het is zo vermoeiend om je druk te maken over andere weggebruikers. vind de boetes overigens prima hoor, het is een keuze om te hard te rijden, en je weet de concequentie als je dat doet. 100 km/u voor het milieu, vind ik wel jammer als je een langere afstand moet rijden. maar meestal kun je in de spits toch niet doorrijden. dus ben je allang blij als je 100 kan. in de bebouwde kom is het weleens vervelend als je soms 50 km/u mag en soms 70 km/u. daar mis ik weleens een bord en heb ik weleens een boete gehad. zonder dat ik heel bewust te hard aan het rijden was.
of iemand die met 60 invoegt op de snelweg en jou dus ook verplicht om dat te doen... ik wil niet dood
Je hebt hard rijden en hard rijden.. Ik vind 160 wel een leuke snelheid maar ja.. gaat dus niet.. Ben 2 jaar geleden al rijden geschept geweest. Ik reed 90 (was de max) en ben lang achter aangereden door een wagen die aan het racen was met een andere (het was half 2 's middags!!). Vervolgens is die nog langs en voor mij gedraaid. Had niets zien aankomen... Mijn Peugeot 206 van 12jaar had geen schijn van kans tegen die RAV4. Tot de dag van vandaag prijs ik me gelukkig dat mijn kinderen niet in de wagen zaten. En dus ook nooit meer zo'n klein ding voor mij!!
Ik heb wel eens een boete, tot nu toe altijd voor een paar km te hard. Heel stom niet goed opletten en toch harder rijden dan de bedoeling. Als ik harder rij om sneller ergens te zijn dan doe ik dat in Duitsland, daar tuf ik gerust met 160km over de snelweg. De 120 doe ik ook wel net of ik zuinig of snel wil rijden. Eerlijk op 4 uur rijden maakt het nog niet heel veel verschil qua aankomsttijd. De 80 weg rijd ik nooit harder, het is een gevaarlijke weg, wordt veel 100+ gereden. Heeft redelijk wat oversteken en uitweggetjes die onoverzichtelijk zijn. In het dorp rijd ik 30 of minder. Harder kan wel maar je remt nooit op tijd. Heb al een keer een noodrem moeten maken voor een kind, dat wil alleen als je goed oplet, zacht rijd en hard remt.
Oh maar dat mag je hier niet zeggen, dan ben je of een leugenaar of een heilig bootje weet ik uit ervaring. Maar ja, ik rijd dus ook niet te hard.
Ja mooi is dat Ik rijd dus ook nergens te hard. Ook niet te zacht overigens. Voor mij had de 120/130 ook mogen blijven, maar het is nu eenmaal 100 geworden dus moeten we het daarmee doen.
Nou. En ik had het pas door toen ik ze eens ging tellen. Ik heb er wel van geleerd, dit jaar zijn het er "maar" 4