Ook al is het een arts of verpleegkundige, het hele consult je baby naakt is gewoon een niet nodig. En ook een arts verpleegkundige heeft grenzen te respecteren en zal moeten aangeven hoe, wat en waarom. Ik heb er ook vrij snel wat van gezegd, controles prima, maar je gaat niet met de handen zomaar in de luier van mn kind voelen. Ik wil dat ze het aangeven met uitleg en dan is het prima. Als jij bij de huisarts zit en hij doet je shirt omhoog om even aan je borsten te voelen zou je ook raar staan te kijken toch? Ookal is het een medische controle of er geen bobbels/bulten zijn. Ik kan me niet voorstellen dat je liever geen uitleg hebt wat ze gaan doen. En ik kan me ook niet voorstellen dat je het hele consult dan maar met ontbloot bovenlijf blijft zitten om te horen wat hij wel of niet heeft gevonden.
Ik vind het wel een beetje ver gezocht zo joh. Je baby ligt gewoon in een luier, hier zeggen ze gewoon wat ze doen, dus; even heupjes checken ect. Snel luiertje dicht. Je kunt er ook een té groot dingen van maken in mijn ogen.
Maar bij ts, ligt de baby niet in de luier maar het hele consult bloot en gaven ze niet aan wat ze gingen doen. Daar ging dit topic over. Ik vond het wel vervelend dat ze gewoon de onderbroek van mn kleuter omlaag trok, zonder ook maar iets te zeggen. Tegen hem of mij. En ik vond het ook vervelend dat mijn baby het hele consult naakt lag en dat er geen woord gezegd werd over wat er gedaan werd. Bij jou doen ze precies zoals.ik.het gevraagd bij ons te doen. Ik vind dat op die manier ook prima. Ik reageerde op een reactie die niet snapte waarom het vervelend is als je baby het hele consult bloot ligt en er niks gezegd wordt over de dingen die ze doen. Kan je vinden dat het te groot is, maar ik vind dat zelfs artsen en verpleegkundige respect mogen hebben voor de.kinderen voor hen. Zelfs al zijn het nog maar kleine kinderen.
Respect hebben ben ik zeker met je eens hoor! Maar de baby ligt niet bloot maar in de luier geeft ze een post later aan. Tijdens het onderzoekje is hij uit. Logisch want anders kunnen ze de balletjes niet checken. Wat jij aangeeft over je kleuter, kan niet. Hadden ze van mij een officiële klacht van gekregen.
Ah oke. Dat heb ik verkeerd gelezen dan inderdaad. Ik dacht het hele consult bloot. De verpleegkundige bij mn kleuter werkt er niet meer, na een klacht van mij (en andere) in die tijd waren er veel wisselingen dus heb toen ook in de dossiers specifiek laten opnemen dat ik dat ik wil dat het aan mij of de kinderen gevraagd wordt.
Hier ben ik het zo mee eens! We willen allemaal dat kinderen later leren grenzen aangeven, nee durven zeggen etc. Dat begint bij volwassenen om hen heen die grenzen respecteren en geen handelingen uitvoeren zonder uitleg en toestemming. De eerste arts die ongevraagd de broek van mijn kleuter naar beneden trekt krijgt een flinke klacht aan zijn broek.
Vind je dat nou helemaal vergelijkbaar? Er is toch niks wat je belemmert je baby even een dekentje om te slaan om de momenten dat je moet wachten? Vervolgens zal de arts dan heus vertellen dat de deken even af moet voor het onderzoek van de heupen etc
Zoals je had kunnen lezen had ik begrepen dat de baby het hele consult naakt moest liggen zoals bij ons. Ook een dekentje was niet de bedoeling. Dus dat is perfect vergelijkbaar. @Malbec wees me er op dat dat in geval van ts niet was. Dus had toen al aangegeven dat ik het in geval van ts niet begrepen had.
Ons volgende afspraak is met de vrouw die hier thuis is geweest in de kraamweek, wij gaan met haar bespreken hoe wij er tegen aan kijken en ook hebben wij besloten om alleen nog naar vaccinatie, en belangrijke afspraken te gaan zoals voor de ogen enz. Thuis hebben wij een baby weegschaal dus kunnen zelf wegen en een meetlint hebben wij ook.
Ik doe I gewoon zo’n badhanddoek om. Zo’n soortvan cape. Kan ze mee lopen/spelen wanneer we moeten wachten en is ze dus niet bloot. En wat warmer. Is zoiets een idee?
Ik had er zelf echt nooit een probleem mee eerlijk gezegd… Maar I’ zou gewoon aangeven wat je wel en niet wil..
Je bericht zet mij enorm aan het denken. Ik was al geen fan van het consultatiebureau en wij gebruiken ze vanaf nu alleen nog maar voor vaccinaties. Maar ik vind dat je een goed punt hebt. Wij gaan de luier ook niet meer uit doen. In het ziekenhuis wegen ze trouwens ook niet naakt; daar trekken ze het gewicht van de luier gewoon van het gewicht af.