Ik woon in een oud huis en kwam er helaas te laat achter dat de ventilatie roosters dicht zaten in onze extra kamer We gebruiken deze kamer niet zo vaak, dus het was me niet eerder opgevallen. Ik ben nu goed aan het ventileren en verwarmen geslagen, waardoor het gelukkig niet erger wordt. Maar ik wil dit natuurlijk wel weer zo schoon mogelijk krijgen! Wie heeft tips voor een goed middel tegen schimmel?
Wat dikke bleek op een doek doen en daarmee over de schimmel poetsen. Wel even opletten voor je handen en kleding en niet inademen, want het is vrij agressief spul.
Bij lichte schimmel azijn, en anders vind ik toch dat chloorbleek het beste werkt. Niet erg milieuvriendelijk, wel het effectiefste. Gewoon zo'n goedkope gele fles, in die speciale HG antischimmelsprays zit namelijk ook gewoon chloor, maar dan ben je wel 5x zo duur uit. (Wel uitkijken dat je nooit azijn met chloor mengt natuurlijk. Lijkt me duidelijk, maar zet het er toch maar even bij... Ik had nl ooit een buurvrouw die hoogzwanger met de ambulance afgevoerd werd omdat ze wc eend met bleek had gemengd )
Föhn erop zetten dan gaat het "dood" en kan je het er met een borsteltje zo vanaf vegen. Zou niet die hg troep kopen. Dat is gewoon bleek in een mooie fles met een dik prijskaartje. Gewone bleek werkt net zo goed.
Dat zou ik niet doen met die föhn, het zal wel werken maar je blaast de schimmel en de sporen de hele kamer rond. Wat je dus niet wil, is dat inademen. Die HG werkt wel als een tierelier, of bleek inderdaad. Eventueel tijdelijk een vochtvanger in de kamer zetten.
Nou eyh dat is zo alleen de beveiliging ging er niet goed vanaf dus het overgegoten in een ikea spuitfles Je kan maar wat te vloeken hebben toch ... Ik ben heerlijk met mijn veel te dure chloor de schimmel aan het verwijderen HIEP HOI :{
Badkamerspray met bleek vd Lidl. Het is voornamelijk bleek maar de spray doseert veel handiger dan een gewone fles bleek. Heeft hier ook goed geholpen. Succes.
Je mag bleek/chloor nooit met andere middelen mengen. Dan kan er o.a. giftig chloorgas of een andere combinatie vrijkomen. Dan kan je bedwelmd raken of erger.
Ik heb een keer tijdens mijn zwangerschap chloor gemixt met ammoniak, zodat het extra schoon werd. Nou ik heb het geweten. Je longen en keel gaan eraan. Gelukkig had ik het op een doekje gemixt ipv in een hele emmer. Chloor en azijn zijn ook zo´n combi. Ik wist toen ook niet beter. Ik was nog jong.
En als je het dan schoongemaakt hebt met bleek en het heeft kunnen luchten: evt verven met albastine badkamer/keuken verf. Is een verf die schimmel daarna weer voorkomt, werkt echt top! Heb dat in mn studentenhuis ooit gebruikt.
Nou dank jullie dames voor deze tip! Net mijn muren met bleek behandeld en ben echt van zwart naar wit gegaan! Had eigenlijk een voor & na foto moeten maken. Gewone fles bleek 15%, 1,30€ voor 2 liter! En nu ik dit zo zie, ben ik er 200% zeker voor dat de verkopers deze truc ook toegepast hebben op het moment dat ze het huis verkochten, want die vochtproblemen die ik nu heb, moeten ze ook toen gehad hebben!
Je hebt je thermostaat toch al heel lang onder de 15 graden staan? Dan zijn vochtproblemen logisch. Onder de 17 graden ontstaat vocht en schimmel. Als het bij jou 11,5 graden is heb je gewoon een heel ongezond binnenklimaat. Die zwarte schimmelplekken zitten niet alleen op de muur, maar ook in de lucht die je kinderen inademen. Ik zou toch echt tot minimaal 17 graden gaan stoken.