Ik neem aan dat je ook in aanmerking komt voor KGB dan? Met 4 kinderen kan dat een behoorlijk bedrag zijn.
Klopt, daar komen wij in aanmerking voor echter missen we doordat veel mijn van mijn loon wegvalt een behoorlijk stuk. KGB vult dat wel iets maar er blijft nog wel een gat over. Maar goed uiteindelijk is het belangrijkste dat de kids gezond zijn, wij gezond zijn en dat de kids kunnen wonen, slapen eten enz.
Ik val onder CAO rijk en daar is dat zo in de laatste CAO. Laagste salarissen gaan er in stappen 20,7% op vooruit. De hoogste 7,7%. Ik vind het dubbel. Ik gun die laagste salarissen echt die grote stap, meer dan terecht dat ze er flink op vooruit gaan. Maar ik gun mezelf ook wel iets meer dan ik nu krijg… en dan bedoel ik echt niet die 20,7% hoor. edit: en het is dus niet zo dat we dit nú al krijgen. Laatste stap is pas 1-1-2024.
Lastige vraag, mijn inkomen is hetzelfde gebleven en dat van mijn man was per jan 2022 al omhoog gegaan maar ik merk echt wel duidelijk dat we veel minder overhouden. Dat kan ook niet anders met alle stijgende kosten en we eten er geen boterham minder om maar ik zeg nu wel vaker nee tegen de kinderen als ze iets willen hebben. Dan is het gewoon even wachten op mijn nieuwe salaris en dan is er weer ruimte voor dat ene extraatje. Klagen doe ik niet maar om nu te zeggen dat we het niet merken in de portemonnee, uhh nee
Val jij niet onder het CAO huisartsenzorg? Zover ik weet komt er per 1 jan 2023 een verhoging. Exacte getallen weet ik niet en vanuit de Stichting heb ik het nog niet vernomen dat we het daadwerkelijk krijgen maar wij werken ieder geval onder dit CAO
We hebben dit jaar een flinke financiële meevaller gehad. Dat vooral gebruikt voor extra aflossing op de hypotheek. Salaris is licht gestegen. Maar niet genoeg om de inflatie op te vangen. Ik kan niet meer alles doen wat ik vroeger deed. Zo gingen we voor corona elk jaar een korte vakantie naar hof van Saksen. Kinderen beloofd om weer te boeken zodra we zeker waren dat er geen beperkingen op het park zouden zijn. Dat werd toch echt een goedkoper park Maar hé.. we kunnen wel nog op vakantie. Ik heb mij kerstpakket gefoneerd aan vluchtelingenwerk omdat ik de cadeaus waaruit ik kon kiezen al heb. En ik zit hier naast de verwarming met een glaasje St Emilion. Dus arm kun je ons zeker niet noemen. Wel een beetje jaloers op mijn zus die gisteren zat te vertellen dat ze dus wel hof van Saksen geboekt hadden
Hier precies hetzelfde. Allebei meer gaan verdienen maar het leven is ook een stuk duurder geworden. De kinderen worden groter en daarbij komen ook meer kosten kijken. Alles bij elkaar houden we aan het einde van de streep per maand wel meer over dan vorig jaar. Dus we sparen iets meer.
Wel beter dan vorig jaar door salaris verhoging en bonus. Energie is iets hoger maar verwacht redelijk wat terug te krijgen. Tijdje wat meer kwijt aan benzine maar dat is nu ook weer redelijk normaal. Januari ook weer salaris verhoging en dat compenseert de extra zorg kosten. Reiskosten vergoeding gaat dan ook omhoog. We sparen wat meer dan vorig jaar.
Ik heb hem even opgezocht, maar er komt niks bij in januari. Wel in mei! Wist ik niet. 2,6 %. Nou ja, beter dan niks, haha.
Het is recent aangepast. Geen 2,6% in mei, maar 4,35% al vanaf januari! https://www.lhv.nl/nieuws/extra-loonsverhoging-voor-medewerkers-huisartsenzorg-vanwege-inflatie-en-energiekosten/
Ik heb net ook kgb bekeken en ga idd er op vooruit, krijg zelfs zorgtoeslag! Dit jaar maar 7 eu per maand maar dat gaat ook vooruit. Man zal ook loonsverhoging krijgen, mijn wia gaat ook vooruit. Hoewel zorgverzekering duurder zal zijn net als andere verzekeringen denk ik dat we er in 2023 er iig niet echt op achteruit gaan. We blijven ook qua verbruik onder t prijsplafond gok ik op. Mede door zonnepanelen want anders zaten we erboven qua energieverbruik. Kinderbijslag volgend kwartaal ook omhoog. Maar er komt wel een kindje bij dus vliegen er ook kosten uit. Gelukkig een mei kindje dus hoeven we niet te stoken als een malle.
Wij gaan erop achteruit. Het kdv zat altijd op het max te vergoeden tarief. Nu zijn ze er ruim boven gaan zitten waardoor ik het dubbele betaal. Hier zijn de cao onderhandelingen nog niet afgerond. WG vindt een cao verhoging niet zo noodzakelijk, ze hebben dan ook zeer minimaal ingezet. Onder het mom’ we leveren allemaal in tijdens de inflatie. Dit moeten we dan ook dragen’. De vakbonden gaan hier niet mee akkoord. Maar ik verwacht niet dat ze er veel meer uit gaan slepen.
Wij hebben een tijdje goedkoop gehuurd en dit jaar een groit huis gekocht, waarmee we van ruim sparen en nergens echt op hoeven letten naar wel wat meer striktheid in de uitgaven gaan. En met een heel ander soort huis en tuin kom je er voortdurend achter dat je dingen nodig hebt of moet laten doen waar je nog niet aan gedacht had. Dus het zijn wel dure maanden geweest. Ik heb mijn relatief laag ingezette DGA salaris sinds de start van mijn bedrijf nog niet opgehoogd, doe geen voorlopige teruggave van inkomstenbelasting. Dus daar zit op zich nog redelijk wat ruimte, net als genoeg mogelijkheden voor een dividenduitkering. Met de nieuwe regels omtrent gebruikelijk loon zal ik wel moeten ophogen, ik weet nog niet met hoeveel, dat is de accountant nog aan het uitzoeken. Maar ik wil niet meer geld uit het bedrijf halen dan nodig.
Als jij CAO onderhandelingen hebt met een enkele werkgever dan is het waarschijnlijk een hele grote met dan vaak wel wat vlees op de botten. Maar ik vind (niet specifiek naar jou) het wel opmerkelijk hoe kort het collectieve geheugen hier is. 2 jaar geleden leefden we allemaal enorm mee met de veelal kleinere ondernemers die hard geraakt werden door de coronacrisis. Werknemers voelden er toen relatief weinig van zolang hun werkgever (mede dankzij allerlei betalingsregelingen en steunpakketten) overeind bleef. Nu is er een crisis die ook de werknemers raakt, en deze keer worden diezelfde grote maar ook kleine werkgevers, nog amper bekomen van de coronacrisis en middenin de terugbetaling van leningen en uitgestelde belastingen, en zuchtend onder hoge kosten van energie, transport, grondstoffen, alles, ineens gezien als een soort hoorns van overvloed waar makkelijk 10% extra personeelskosten op magische wijze kunnen opborrelen. Hoe dan? (Ik heb zelf overigens geen personeel en geen financiële problemen gehad door corona, dus dit gaat niet over mij persoonlijk)
Hier (cao ziekenhuizen) is er altijd al een loonkloof van ongeveer 5 procent geweest en nu gaan er steeds meer mensen weg, zeker nu de UMCs er wel 10 procent bij krijgen. Wij lopen tegen enorme personeelstekorten en proberen er nog wat van te maken met de weinige mensen die er nog zijn, maar het is niet meer te doen eigenlijk. Geen cao verhoging betekent hier nog minder personeel, meer dure zzpers en nog langere wachtlijsten.
Je bent welkom hoor maar verwacht niet dat het bij ons zoveel beter is ook tekorten en mijne inziens regelmatig onveilig vanwege bezetting met weinig ervaring. Hele andere discussie, maar het gras is altijd groener bij de buren, ook op financieel gebied.
Dit ja. Wij kunnen geen personeel vinden, ik lees eerder in dit onderwerp al dingen als; gewoon meer betalen, uitknijpers enzo. Wij hebben een klein bedrijf, alles is enorm veel duurder geworden, inkoop producten, verpakkingsmateriaal, brandstof, energie en ga zo maar door. In Januari moeten we loonsverhogingen toe gaan passen, dan gaat ook de loonbelasting omhoog. Voor een klein bedrijf is dit al een fikse strop na de afgelopen jaren. Ik gun het ze van harte maar sommige berichten vind ik echt wel kort door de bocht. Zelf hebben we ons loon overigens al jaren niet verhoogd en het is niet alsof we in een Porsche rijden…
Oh nee ik blijf (voorlopig) wel. Heb best wel wat rechten opgebouwd die ik graag behoud. Daarnaast is er heel veel aan de hand en ik ben heel benieuwd hoe het afloopt, dus ik blijf nog maar even plakken.