Hoeveel sparen voor..

Discussie in 'De lounge' gestart door me1989, 6 jan 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    dat soort bedragen en situaties zijn ook heel persoonlijk. Ik heb de zomervakantie al geboekt en dat van de betaalrekening betaald. Niets van de spaar af. Gaat er iets stuk in huis dan gaat het van de betaalrekening. Een aankoop als een nieuwe auto gaat van de spaar maar daar leef je wel naar toe en komt niet zo uit de lucht vallen.
     
    Havermout vindt dit leuk.
  2. me1989

    me1989 Fanatiek lid

    29 dec 2013
    3.444
    1.199
    113
    Tja het moet ook haalbaar zijn. 50000 is voor ons gewoon niet te doen. En al zou ik wel het geld hebben om een gloednieuwe auto te kopen, dan nog zou ik liever voor een occasion gaan. Het is ook maar net waar je genoegen mee neemt.

    En vakanties halen we niet van de spaarrekening.
     
    Paris91, GossipGirlxoxo, Spectre en 5 anderen vinden dit leuk.
  3. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.672
    18.742
    113
    Vrouw
    Je spreekt jezelf wel wat tegen vind ik.
    Erg van het consuminderen maar pas bij 50 000 gerust zijn.
    Iemand die goed is in consuminderen heeft net minder geld nodig in mijn ogen.
     
    Paris91, GossipGirlxoxo, Spectre en 2 anderen vinden dit leuk.
  4. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    28 jul 2010
    7.990
    6.741
    113
    zuid-holland zuid
    Het hangt er vanaf wat voor hypotheekvorm je hebt en wat je plannen met het geld zijn voor de komende jaren denk ik. Wij hebben nog een stuk spaarhypotheek en we zijn van plan om hier nog wel 15-20 jaar te blijven wonen. Dan merk ik pas wat van die aflossing als ik het huis ga verkopen… wie weet ben Ik dan oud en gammel en kan ik er beter nu van genieten. En het lukte logistiek even niet om alles wat we wilden doen aan het huis ook in 2022 te realiseren, er staat nog eea op de planning… iets met personeelstekort;)
     
    suus1983 vindt dit leuk.
  5. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    2 nov 2021
    4.882
    6.411
    113
    Mja, ik ga niet jaren sparen voor hun om vervolgens het risico te lopen dat ze het verbrassen - dat vind ik gewoon te veel geld voor ‘een goede les’. Op hun bek gaan ze maar met hun zakgeld of geld van een bijbaantje, niet met zorgvuldig opgebouwd spaargeld. Nog een reden voor mij om dus niet 1 groot bedrag te geven.
     
    suus1983 en Neuzeke vinden dit leuk.
  6. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.579
    113
    Het is ook meer dan het Nibudadvies, dus het is een persoonlijk gestelde grens. En dan hoef ik idd ook niet een nieuwe auto. Ik neem genoegen met weinig, maar ik zou ook weer niet voor een oudere occasion gaan waar vermoedelijk hogere onderhoudskosten aan zitten te komen. Dan vind ik het wel fijn om die financiele ruimte te hebben.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  7. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.672
    18.742
    113
    Vrouw
    Daar ben ik het mee eens.
    Vandaar dat ze bij ons de spaar hebben waar wij beperkt op sparen en ze zelf op sparen en een rekening waar ze niet vanaf weten.
     
    suus1983 en evaleana vinden dit leuk.
  8. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.579
    113
    Nee hoor, kleine kans dat die 50000 er door heen gaat in een jaar vanwege onze leefstijl. Maar stel dat auto, wasmachine en TV stuk gaan en je wilt ook nog op vakantie, dan wordt het met 10000 euro wel spannend om niet direct de bodem in zicht te hebben.
     
  9. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    28 jul 2010
    7.990
    6.741
    113
    zuid-holland zuid
    Maar als jij dan 80 bent is jaarlijks belastingvrij schenken aan je kleinkinderen toch best aantrekkelijk? Op een eigen spaarrekening.
     
  10. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.672
    18.742
    113
    Vrouw
    Maar voor wat jij opsomt heb je geen 50 000 euro nodig natuurlijk.
    Dat 10 000 geen reuze hoop is, als je een hoop kosten hebt, geloof ik best.
    Maar dan maak je gewoon keuzes. Wat er niet is, kan je niet uitgeven uiteindelijk.
     
    Suzy85, GossipGirlxoxo en suus1983 vinden dit leuk.
  11. Lief of Stoer

    Lief of Stoer VIP lid

    25 apr 2011
    6.028
    2.894
    113
    't Gezellige Brabant
    Onze grootste spaarpot is overigens ons huis :D Zit een dikke overwaarde op.
     
    GossipGirlxoxo, Spectre en Havermout vinden dit leuk.
  12. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.073
    12.030
    113
    Vakantie hebben we vakantiegeld voor, en als dat geld er niet is, gaan we niet. Welk apparaat kost >10.000 euro om te vervangen? En inderdaad, wie heeft een nieuwe auto nodig als je ook prima een occasion kunt kopen?

    Het is gewoon heel persoonlijk. Ik vind het zelf best lastig om een goede balans te vinden tussen genieten van het leven en sparen/ aflossen etc.
    Wij moeten waarschijnlijk dit jaar een auto kopen, omdat de leaseregeling niet meer interessant is voor mij. Daar maken we dan nu een spaarplan voor.
    Ons huis en alle apparatuur is nieuw, alles zit nog in de garantie, als je een oud huis hebt dan zal je ook een hogere buffer nodig hebben.
     
    suus1983, evaleana en Neuzeke vinden dit leuk.
  13. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    2 nov 2021
    4.882
    6.411
    113
    Hier ook, in waarde meer dan verdubbeld sinds wij het hebben gekocht. Maar ja, dat kunnen we niet snel liquide maken zeg maar :D
     
  14. luca75

    luca75 Fanatiek lid

    14 aug 2013
    4.864
    3.500
    113
    #194 luca75, 6 jan 2023
    Laatst bewerkt: 6 jan 2023
    Hier hebben opa en oma voor de kinderen fespaard. Ze wilden per se dat de rekeningen op naam vd kinderen kwamen te staan. Ik heb ze gewaarschuwd wat daar de evt gevolgen van kunnen zijn als ze 18 zijn maar ze bleven bij hun standpunt.

    We zijn in de gelukkige omstandigheid dat we geld genoeg hebben. Oudste zit nu in het eerste van het hbo. We betalen de studie, zijn boeken, laptop enz. Telefoonabonnement, eigen risico zorgverzekering, kleding, rijbewijs. Eigenlijk alles dus. Hij heeft al 4 jaar een bijbaan. Hij spaart elke maand een gedeelte en de rest geeft hij uit. Hij gaat over een paar maanden op vakantie met vrienden. Dat betaalt huj zelf. Geven hem wel wat mee voor daar. De andere vakanties gaat hij nog met ons mee.

    Ik heb een vakantierekening waar ik elk jaar 10000 op spaar. Een rekening voor leuke dingen, een rekening waar elke maand 1400 euro naar toe gaat voor de kleding, kadootjes, kapper, autoverzekering en rechtsbijstand (die komen 1x per jaar) sinterklaas, eigen risico, collegegeld.

    En dan hebben we nog een spaarrekening waar de rest naartoe gaat.
     
  15. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.579
    113
    Het heeft misschien te maken met hoeveel het bedrag voor jezelf geweest zou zijn. 10.000 euro is voor ons ook veel, maar we zullen er niet dingen voor moeten laten. Dat maakt de eventuele schade van verbrassing net wat minder erg. Ik hoop alleen dat ze er dan wel iets van geleerd hebben.

    Edit: als de tijd nadert dat het geld van hun wordt, zal ik goede gesprekken voeren, financieel advies geven. Ik zal ze uitleggen wat je met het geld kunt doen en wat er gebeurt als ze het geld ergens anders voor besteden. Hoe lang je voor zo'n bedrag moet sparen, want je dan allemaal moet laten ervoor als student. Gewoon een goed, open gesprek. Maar ik laat het verder aan hun over wat hun keuze wordt. Ik vind het goed om uit te gaan van basis van gezond vertrouwen.
     
  16. Loveischocola

    Loveischocola VIP lid

    11 jan 2019
    12.252
    12.628
    113
    Vrouw
    Als ik zie hoeveel sommigen per maand kunnen sparen.. dan gaat toch niet zo slecht met de meeste :rolleyes:
     
    masami, Kleintjuh85, Paris91 en 13 anderen vinden dit leuk.
  17. Havermout

    Havermout Niet meer actief

    Maar ligt er toch aan. Wij sparen elke maand echt heel veel geld (plus geld terug van belastingdienst plus vakantiegeld eindejaarsuitkeringen en bonussen en kinderbijslag) en dan heb ik op de spaarrekening bedragen gereserveerd voor bijv vakanties.

    Ik kan ook dat geld op de lopende rekening laten staan en dan vakantie betalen natuurlijk. Maar dat maakt geen verschil toch.
     
    Kleintjuh85 en suus1983 vinden dit leuk.
  18. Kwek

    Kwek Fanatiek lid

    16 mei 2009
    3.207
    1.263
    113
    Centrum België
    #198 Kwek, 6 jan 2023
    Laatst bewerkt: 6 jan 2023
    Precies... dat icm met het vakantietopic waar de meesten niet bepaald met een tentje buiten het seizoen gaan.
    En dan nog eens wetende dat meesten niet eens beiden FT werken? Ik zie hier idd bedragen voorbijkomen die ex en ikzelf samen (beiden dus FT en niet slecht verdienend) onmogelijk konden opzij zetten.

    OT: hier sparen ex en ik elke maand 25€ per maand per kind. Mijn moeder spaarde vroeger ook nog 20€ per maand per kind. Schoonouders storten bij verjaardagen en goede rapporten ook nog een bedrag bij. En dit op de eigen rekeningen van de kinderen.

    Zelf komt sparen er niet zo veel meer van nu ik er alleen voor sta. Op maandbasis zo goed als niets, maar er zijn af en toe extraatjes zoals vakantiegeld, bonus en premies....

    SO hebben best veel geld en voor mij (ons) was dit naar de toekomst van de kinderen toe ook een geruststelling. Ex en ik waren nooit getrouwd, dus erfenissen gingen in rechte lijn van SO naar ex en vervolgens naar de kinderen. Nu gaat ex wel trouwen met zijn nieuwe vriendin. Ik weet niet hoe ze het gaan regelen, maar ik zou niet graag hebben dat de kinderen daardoor nadeel zouden ondervinden :oops:.
    Heb dit gesprek eergisteren nog gehad met de beste vriendin van mijn ex. Zijn reden om wél te trouwen met zijn nieuwe vriendin is "om alles goed op papier te hebben", maar er is niks verschil met de situatie zoals ze was toen wij samen waren?

    Van mijn kant is het eenvoudig: al wat ik heb zal later voor mijn dochters zijn en niemand anders. IN de vorm van cash en mijn huis. Als ik hen zou kunnen helpen vóór er sprake is van mijn erfenis (bv studie of aankoop huis) en ik heb de mogelijkheid, zal ik dit zeker niet nalaten. Heeft mijn moeder ook nooit gedaan... Dankzij haar steun konden zowel mijn broer als ik indertijd een huis kopen. Niet het volledige bedrag natuurlijk, maar wel genoeg om een voorschot te betalen en voldoende eigen inbreng te hebben....
     
  19. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Ja dat ik zeker waar. Ik spaar in die zin ook niet voor later. Wij hebben een leuke spaarpot, maar doen nu ook wat we leuk vinden en ik heb bewust een kleiner contract, want wie weet worden we helemaal niet oud. Mijn vader heeft altijd keihard gewerkt, maar is op zn 41e overleden. Achteraf gezien had ik liever meer tijd met hem gehad, want hij was altijd aan het werk.
     
    NiekeKris, bluedrake, suus1983 en 3 anderen vinden dit leuk.
  20. Havermout

    Havermout Niet meer actief

    Ik zal ook de laatste zijn die zegt dat we het niet goed hebben hoor. We hebben nagenoeg geen woonlasten meer, we sparen, we kunnen op vakanties en uitjes.. en we geven aan anderen die het minder goed hebben. We werken overigens beide wel veel en met veel stress en druk. Dat is dan weer minder :|
     
    suus1983 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina