Hoeveel sparen voor..

Discussion in 'De lounge' started by me1989, Jan 6, 2023.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    Feb 9, 2013
    11,807
    5,942
    113
    Female
    Dit.
    Als ik nadenk over wat er de komende jaren hier eigenlijk zou moet gebeuren…:|
     
  2. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,160
    35,820
    113
    Dat zijn ook geen gewone bedragen en er is werkelijk 1 iemand die dat bedrag heeft genoemd en niemand die het met haar eens is geloof ik.
     
    Knuffelmonster, nelta and tuc like this.
  3. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    May 18, 2013
    13,073
    12,030
    113
    Dat is zeker waar, daarom gaf ik in mijn eerdere post ook aan dat het heel erg afhankelijk is van je situatie. En natuurlijk is 50.000 lekker om achter de hand te hebben, maar geen must.
     
    suus1983 likes this.
  4. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,160
    35,820
    113
    Is ook absoluut de grootste kostenpost geweest hier en soms heb ik me wel aangevraagd of we niet beter hadden kunnen huren
     
  5. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,160
    35,820
    113
    Nee, bovendien hoef je in je huis vaak niet in 1x alles te vervangen.
     
    Saartje33 and Dubbelgeluk like this.
  6. Juul75

    Juul75 VIP lid

    Apr 8, 2010
    12,091
    7,843
    113
    Daar wil ik toch op reageren. Ik heb hier verder niets gezegd omdat ik bijna het idee krijg dat ik me moet verantwoorden dat wij veel sparen, veel beleggen, veel geld hebben en veel geld verdienen. Dus het feit dat niemand reageert hoeft niet te betekenen dat niemand het met haar eens is maar misschien dat degenen die het wel met haar eens zijn zich niet willen verontschuldigen voor de positie waar ze in zitten. Ik werk hard, geef veel weg, weet dat wij niet in de buurt van modaal komen, maar ik ga me er niet voor lopen schamen.

    Maar toch even globaal dan: we sparen rond de 1000 euro per maand, de kinderbijslag gaat naar de spaarrekening van de kinderen, het huis is half afgelost, we hebben een aantal huurhuizen waar de kinderen straks van de inkomsten kunnen studeren, we hebben meer dan 50k spaargeld en meer dan 50k beleggingen. Zelfs toen ik nog studeerde werd ik doodnerveus van een buffer van minder dan 10k (gulden toen) en werkte er bij en belegde om een fikse buffer te hebben. Ik snap dat dat niet altijd kan vanwege omstandigheden, maar heb wel altijd dit gevoel gehad, waarschijnlijk doordat ik dit geleerd heb van mijn ouders. Bij ons werd er gespaard tot je genoeg geld hebt voor iets, en anders doe je het zonder.
     
  7. tuc

    tuc Niet meer actief

    Maar 50.000 als minimum is toch totaal niet realistisch? Daar moet je je echt niet mee vergelijken.
     
    Knuffelmonster and suus1983 like this.
  8. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    Jul 28, 2010
    7,990
    6,741
    113
    zuid-holland zuid
    Ik snap je zorgen en ik wil het niet bagatelliseren, maar bij veel huis-dingen geldt wel dat je het zo gek kunt maken als je zelf wilt. Buitenboel schilderen kun je vaak ook zelf. Kun je deze zomer alvast beginnen met een paar ramen, kijken waar de verf in de aanbieding is. Oudere kinderen kunnen meehelpen. Als je een erkend schildersbedrijf laat komen ben je duizenden euro’s kwijt, dat vind ik echt zo zonde!:$
    Vloer kun je kijken op marktplaats of de weggeefhoek. Komt heel vaak voor dat mensen een vloer uit hun net gekochte huis halen die ze niet mooi vinden, maar nog wel goed is.
    Voor dubbel glas hadden we een “mannetje” gevonden op werkspot die even met een laddertje en een zuignap de ramen ging plaatsen die we zelf hadden besteld bij een glasleverancier. Op die manier kun je ook echt duizenden euro’s besparen. Het is nog steeds geld, maar je hebt er bij lange na geen 50.000 voor nodig:$
     
  9. MamavanLieverd

    MamavanLieverd VIP lid

    Dec 1, 2014
    7,394
    5,298
    113
    Ik ben het wel met haar eens ;). Ik heb de tool ingevuld bij het nibud en het bufferadvies is bij ons 44.000. Als we dat niet hebben, dan kunnen we vast ook goedkopere auto’s kopen wanneer ze aan vervanging toe zijn natuurlijk (dat zijn ze allebei ook bijna), maar dat geld hebben we wel als buffer. Het voelt voor mij, met ons huis, ook pas prettig als we minimaal 30.000 buffer hebben. Het huis is helemaal gerenoveerd, dus we verwachten geen grote kosten op korte termijn, maar als er wel iets groots moet gebeuren, doen we het liever meteen goed. En dat gaat bij een vrijstaande villa van een eeuw oud om andere bedragen dan bij een rijtjeshuis van 30 jaar oud. En ik koop liever een jongere auto, waar ik jaren mee vooruit kan, dan dat ik elke paar jaar een nieuwe nodig heb, mijn huidige aygo heb ik nieuw gekocht ruim 11 jaar geleden bijvoorbeeld, de volgende auto wil ik het liefst iets groter (en hybride of elektrisch) en dan betaal je voor een jonge occasion ook al snel 15.000 euro. Het is gewoon fijn om dan een grotere buffer te hebben. Maar nogmaals, geen must natuurlijk, zelfs bij een duur huis kun je goedkoop lapwerk doen indien noodzakelijk en we hebben nu ook auto’s van 10+ jaar voor de deur staan.
     
  10. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    Feb 9, 2013
    11,807
    5,942
    113
    Female
    Oh dat denk ik ook wel eens! Hadden we dat 21 jaar geleden maar bedacht en/of had ik me maar ingeschreven hier…

    Een vriendinnetje heeft na haar scheiding zich laten uitkopen en is gaan huren.
    Zij stond 19 jaar ingeschreven bij de woningbouwvereniging en kon na 1,5 jaar wachten een geweldig huurwoning betrekken, en leuk inrichten met het geld dat ze dus had gekregen.
    Zij wou af van financiële zorgen en heeft zelf geen enorm inkomen dus alles bij elkaar was dit echt een fijne stap.
    Ze is zo gelukkig met haar huisje!

    Maar dit alles was natuurlijk mogelijk omdat ze 19 jaar ingeschreven stond.
    De woningnood is zo groot..
     
    Saartje33 and suus1983 like this.
  11. Youtan

    Youtan VIP lid

    Jun 9, 2015
    6,495
    4,332
    113
    Female
    #271 Youtan, Jan 7, 2023
    Last edited: Jan 7, 2023
    Wij sparen €100 per maand voor onze dochter + de kinderbijslag. Ze heeft al een aardig bedrag op haar en onze naam. Dit is voor een studie, rijbewijs en ik hoop dat wij hier nog zoveel op kunnen storten dat het idd een aanbetaling voor een koophuis zou kunnen zijn. Zij weet niets van deze rekening en dat houden we ook zo. Ze heeft ook haar eigen rekening waar haar zakgeld en verjaardagsgeld etc op gestort wordt.

    Zelf hebben we een aardige spaarrekening, maar deze maand komt er een dakkapel en zonnepanelen en gaan we de slaapkamers omgooien, dus deze zal gaan halveren denk ik.We sparen geen vast bedrag, aar wat over is elke maand en vakantiegeld, winstuitkering, belastingteruggave etc.
    Daarnaast hebben we een New York rekening, hier spaar ik het geld van de AH zegels op.
    Mijn man en ik hebben ook beide een eigen spaarrekening waar we ‘onzin’ van kunnen kopen. Hier storten we per persoon €200 per maand op.

    Mijn ondergrens van wat ik op mijn spaarrekening zou willen hebben zou minimaal €10.000 zijn denk ik. Met het oog op spullen die stuk zouden gaan zoals een wasmachine oid, maar ook lekkage aan je dak of vervanging van een cv-ketel ofzo.
     
    Juul75 likes this.
  12. Amaranthas

    Amaranthas Fanatiek lid

    Nov 29, 2013
    3,534
    3,869
    113
    Ik ook hoor. Wij krijgen het wat makkelijker en kunnen wat gaan sparen maar dan heb ik het over 100-150 per maand ofzo. Dat is een peulenschil in vergelijking met wat ik soms lees.
     
    Knuffelmonster likes this.
  13. Juul75

    Juul75 VIP lid

    Apr 8, 2010
    12,091
    7,843
    113
    Eens. Wij schilderen zelf ook buiten, vinden dat een schilder dit vaak niet goed doet. Als je het in stukjes doet, elke zomer wat en dan bijhouden, is het prima te doen en het scheelt echt enorm! En een vloer zelf leggen lijkt een enorm karwei maar is prima te doen! Niet zo snel als professioneel maar wij hadden een laminaatvloer in een woonkamer van 7 bij 5 met allemaal moeilijke hoekjes in 2 dagen liggen, inclusief plakplinten. En het laminaat bij een opruim actie van een vloerenzaak hier gekocht voor 3 euro per m2.

    Je kunt veel meer zelf dan je vaak denkt, en dan kun je de kosten ook wat meer spreiden, is ook fijn.
     
    Saartje33 and cowgirl80 like this.
  14. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    Jul 28, 2010
    7,990
    6,741
    113
    zuid-holland zuid
    Maar ja dat is wel enorm mazzel hebben. Ik heb ook een vriendin die 18 jaar ingeschreven stond en na haar scheiding een huis zocht en die was allang blij dat er eindelijk iets met genoeg slaapkamers in een redelijke buurt voorbij kwam. En toen kwam daarna de energiecrisis en bleek haar huisje totaal energie onzuinig, hele kieren naast de kozijnen, wind waait gewoon door je haar als je op de bank zit:( Torenhoge energierekening. En daar kun je dan niet eens wat aan doen….
     
  15. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    May 18, 2013
    13,073
    12,030
    113
    Dat werkt voor jullie situatie met een villa van 100 jaar, en dat kan ik mij voorstellen, daarom is er geen goed of fout, maar is het per huishouden verschillend wat comfortabel is.
    Wij hebben geen apparaat in huis dat ouder is dan 3 jaar (en het huis zelf is ook 3 jaar ;)). Wij hebben dus de afgelopen jaren veel kosten gemaakt om hier alles naar ons zin te maken en gaan nu weer sparen. Het is ook maar net in welke fase je zit.
     
  16. Juul75

    Juul75 VIP lid

    Apr 8, 2010
    12,091
    7,843
    113
    Maar daarentegen heb jij over pak hem beet 20 jaar als je huis is afbetaald elke maand geld over en je vriendin betaalt zich dan blauw aan geïndexeerde huur. En je hypotheek stijgt niet zo hard als de huren dus dat is ook weer een voordeel.
     
    Zoe123 and Dubbelgeluk like this.
  17. Youtan

    Youtan VIP lid

    Jun 9, 2015
    6,495
    4,332
    113
    Female
    En hier ben ik voor onszelf eigenlijk ook heel trots op! Wij komen beiden uit een onder modaal gezin. Mijn moeder stond er alleen voor met 5 kinderen. Dit is onze drive geweest om het zo goed mogelijk te doen. Studeren, hard werken (in studietijd al 24/32 uur per week). Allebei in het onderwijs in de hoogste schalen en fulltime. Alle vakanties vrij en vrij om weg te gaan als we dat willen. Maar ook de vrijheid om onze dochter te laten studeren zonder dat ze zelf 24 uur ernaast hoeft te werken en als de huizenmarkt blijft zoals deze nu is, dan zijn wij in staat haar te helpen.

    Maar ze krijgt uiteraard wel onze arbeidsethos mee! Werken met je luie donder ;), nooit afhankelijk hoeven te zijn van iemand anders, niet tevreden zijn met de makkelijkste optie. En ze krijgt mee dat iedereen om haar heen werkt. Een kdv prima is en geld toch een stuk vrijheid geeft.
     
    Juul75 likes this.
  18. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,160
    35,820
    113
    #278 suus1983, Jan 7, 2023
    Last edited: Jan 7, 2023
    Maar dat je het hebt, wil niet zeggen dat het gemiddeld of normaal is he? Ik denk dat iedereen het liefst zoveel mogelijk op de spaarrekening wil hebben, maar voor veel mensen is 10k al niet realistisch.
    Ik ga niet in details over ons spaarbedrag, maar het is genoeg, maar dat maakt het niet ineens normaal.
    En als je nauwelijks kunt rondkomen, laat staan sparen, ga je je echt niet beter voelen wanneer iemand hier aangeeft dat 50k toch wel het minimum is. Vraag me af of die mensen zelf dan wel eens met minder hebben gedaan of gewoon rijker geboren zijn. Zo ontzettend veel mensen die 5000 al héél veel vinden en nog veel meer mensen die zich daar hun hele leven prima mee redden.
     
  19. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    Jul 28, 2010
    7,990
    6,741
    113
    zuid-holland zuid
    Ik snap dat gevoel, ik hou ook van dikke buffers. Maar… ik weet niet of het ook echt reeel en noodzakelijk is. Ik ben gewoon heel slecht in geld uitgeven, grotendeels opgevoed door mijn opa en oma die overal de oorlog bij haalden en poepie poepie zuinig waren met alles. Altijd moet ik uitzoeken wat de goedkoopste manier is om iets gedaan te krijgen, het meest waar voor mn geld te krijgen. Wat dat betreft ben ik echt een Dagobert Duck. Doodvermoeiend soms. Maar hoe meer geld ik op mn spaarrekening heb, hoe meer ik wil houden als buffer, voor de zekerheid. En dat gevoel is heel sterk, maar ik weet dat het niet reeel is. Ik ben opgegroeid met heel weinig en met creatief de eindjes aanelkaar knopen, ik zou daar ook echt weer naar terug kunnen als het moet. Dus waarom ik nou zo’n grote buffer wil hebben? Gelukkig heb ik een man die wel afentoe geld uitgeeft:D
     
    Juul75 likes this.
  20. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,136
    8,868
    113
    Ik ben juist opgevoed met dat veel sparen niet nodig is en met ouders die ondanks dat ze dachten dat ze zuinig waren, denk ik, toch vrij veel geld uitgaven/-geven. Ik ben blij dat mijn man daar anders in staat en ik daar weer van geleerd heb.
     
    Neuzeke likes this.

Share This Page