Ach wat schattig! Onze doodle was ook reutje groen en dat was uit dat nestje ook de rustigste (zelfs de sulligste haha) en hij is zo lief! Veel plezier!
Dankjewel. Ik ben lichtelijk zelfs zenuwachtig nu. Over 10 minuten stappen we in de auto naar de fokker
En is hij al bij jullie? Hoe gaat het? Wat een droppie zeg! Wij hebben het er ook weleens over, maar dat uitlaten is hier nog een dingetje, dus we doen het (nog) niet.
Wat super leuk! Wij hadden onze kinderen niet verteld dat de pup kwam, dat was een geniale verrassing toen ze thuis kwamen!
Tukker is thuis ❤️ Het was voor hem een stressvolle dag. Veel piepen, janken en blaffen. Omdat ik de hele dag al bij hem ben, mag ik absoluut niet bij hem weg. Zoon kwam vanmiddag thuis en is er niet bij weg te slaan. Vanmiddag kreeg zoon even een moeilijk moment, Tukker keek naar zijn spiegelbeeld en toen begon zoon te huilen omdat hij besefte dat Tukker het moeilijk heeft zonder zijn vertrouwde roedel. Zo aandoenlijk om te zien bij hem. Ben benieuwd hoe de nacht gaat.
Ik las van de week dit artikel over dit ras https://www.veterinair-neuroloog.nl/onderzoek/epilepsie-onderzoek-bij-de-labradoodle
Wat een perfect getimede bijdrage! In het Engels is daar een perfecte term voor: 'To piss on someone's parade'...
Vandaag gaat het al een stuk beter. Gisteren steeds hazeslaapjes maar vandaag gaat het sinds de middag een stuk beter. Via de mail goede tips van de fokker gehad, dus Tukker ligt nu heerlijk de slapen in de puppyren. In de bench wil hij niet, slaapt liever op de grond of in zijn mandje. Hopelijk vannacht ook goed. Alles op zijn tijd en in kleine stapjes
De bench kan wel echt een heel fijn plekje zijn om te gebruiken. Ik zou het dus wel blijven proberen. Ons doodltje van inmiddels 16,5 maand (andere kruising) piepte in t begin ook in de bench maar we hebben wel doorgezet en dat heeft echt z'n vruchten afgeworpen. Nou nam onze pup in t begin ook niet zo goed zelf de rust, dus dan is de bench echt wel handig. We maakten de bench leuk door er lekkers in te verstoppen. En daar lag ook t doekje uit het nest en een knuffeltje. Als hij even gespeeld had, geplast en gegeten ging hij in de (verkleinde) bench met een dekentje aan de voorkant er overheen. In het begin piepte hij dan of werd wild, dat negeerden we dan en dan viel hij vanzelf in slaap. Later in een nieuwe fase (zelfs nadat t vaak meteen goed ging) bleef hij ook wel eens wat langer piepen en dan zeiden we kort 'stil'. Maar wel dus doorgezet. En altijd er pas uit als hij (even) stil was, ook als hij uiteindelijk niet in slaap viel. En dan heel erg prijzen met 'goed zo!' . Na verloop van tijd viel hij ook op andere plekjes in slaap, nam dus zelf beter zijn rust. Toen ging hij overdag vanzelf minder in de bench. Toen hij ouder werd, werd dit alleen nog 's nachts. En dat is nu nog steeds zijn plek 's nachts. Hij blijft vaak zelfs uitslapen als we de bench 's morgens openzetten . Het heeft in het begin ook echt geholpen met zindelijkheid omdat hij niet plastte of poepte in de bench dus we konden hem eruit halen als hij wakker werd en direct buiten zetten. Maar tis maar wat je zelf zou willen natuurlijk . Als je eigenlijk wel een bench zou willen gebruiken moet je juist op dit moment wel doorzetten. Nu weet de pup nog niet beter en kun je het aanleren. Later is dat veel lastiger. Wij maakte ook wel eens pleziertjes van de bench terwijl hij gewoon open bleef. Dus lekkers verstoppen en erna t deurtje openlaten dat hij het als een fijne plek ervaart.
Hier ook de bench “verkleind” in het begin, dan voelde het veiliger aan voor hem. Wij zette een ah krat op zijn zijkant er in. Fijne is dat hij nu zonder problemen er in gaat en het voor hem zelfs een rust plekje is. Ook als er kinderen komen spelen rent hij er al in als hij ze aan ziet komen. (Het is nogal een enthousiaste lobbes, dus doe hem dan eerst even in de bench als er kinderen/visite komt)
Hij heeft een Hij heeft een kleine bench. Maar vanuit de fokker is hij dus de puppyren gewend en geen bench
Bedankt voor de tips. Tukker heeft een kleine bench waar hij nu goed in kan. We zijn allang blij dat het vandaag zo goed gaat met slapen. Eerst de rust pakken en de stress verminderen. Morgen maar weer wat meet de bench gaan pakken
Superleuk krabje, die van ons is inmiddels alweer 5 maanden. Wij maakte de bench en ren ook leuk door verstoppen van snoepjes, eten krijgt hij daar maar ook z'n koekje of kluif krijgt hij daar. Nooit geforceerd erin gestopt maar het hem zelf laten bepalen. Dat werkte hier top nooit gepiept in die ruimte. Bench is altijd open en ren snachts dicht.
Klopt, dat is ook bijna nooit. Je kunt als fokker veel socialiseren en aanwennen maar benchtraining is individueel en consequent toepassen dus past juist op het moment dat de pups het nest verlaten. Het is daarnaast geen doen om aan te leren met al die pups en het nest is ook gewoon nog het nest. Een ren is juist iets wat voor henzelf als erg handig is, beetje de boel bij elkaar houden op bepaalde momenten voor de rust ipv door het hele huis . Daarnaast is een bench een keuze van de eigenaar en zal ook niet iedereen die gebruiken. Fijn dat hij gisteren alweer een stuk beter sliep. Slapen is heel belangrijk voor ze. Hij is echt super schattig!
Fijn dat het beter gaat! Voor hem ook wennen natuurlijk. Net als voor jullie. Hier een bench in de ren. In het begin sliep hij meestal aan onze voeten (overdag). Nu (hij is nu bijna 3 maanden) slaapt hij meestal in de bench, maar het deurtje staat bijna altijd open. ‘s nachts en ook overdag met echt slaapjes maken we de ren kleiner, dan heeft hij zeg maar een ‘bench met uitloop’, dan vindt hij makkelijker de rust.