Hahaha nu weer meer druk snel nog ff kort programma doen en volgende keer weer laat op avond draaien!
Wij wel hoor, alleen 'terras' bij de schuur/poort en als terras bij het huis, de rest kunstgras (vanwege slechte ligging gewoon gras hebben we teveel schaduw voor) en plantenbak/moestuin. En de platte daken (uitbouw, schuur en evt overkapping tussen de 2 schuurtjes) worden straks ook groen .
Gewoon gras gaat hier niet lukken is onze ervaring dan hebben we alleen mos. (Vorige tuin lag hetzelfde en daar stond niet eens een appartementencomplex op de zon kant ) Qua afwatering hebben we een heel systeem erin liggen en dan maakt het ook nog een enorm verschil hoe het opgebouwd is bij het kunstgras.
Voor diegene die commentaar hebben, dit is het uitzicht van het terras er komen nog 4 verdiepingen hier bovenop op het lange gedeelte en dit is de zuidkant. Tuin is op het oosten gericht. Dus behoorlijk veel schaduw. Van de 18 woningen zijn we overigens 1 van de weinige met überhaupt een plantenbak/moestuin. En mocht je dan nog steeds commentaar hebben, je bent welkom om het dan bij te komen houden zodat het er optimaal bij ligt en groeit. Wel eens geprobeerd met een fysieke beperking?
Hier groeit ook geen gras en we hebben verder stenen. Zat ooit een giga vijver, nam 2/3 van de tuin in beslag en de gehele breedte. Tuin ligt net wat lager daardoor, gras zal verzuipen en een ander deel juist hoger. Wij voeren het water direct af naar de sloot achter de tuin. Wel 2 borders gemaakt tegen de schuttingen aan.
Nope, de buurvrouw zei al. Ik ga wel na oplevering eerst een keer in bikini buiten zitten dan kijkt niemand meer in de tuinen kunnen de kids lekker poedelen in het zwembad Maar hey, ik kan straks vanaf de bank precies in de gaten houden wie wanneer bezoek krijgt (moet ook iets te doen hebben ) Er komen nog bekende wonen ook...
Ai. Dat wordt wel erg hoog daar Zou dan ook niet voor een gazon kiezen idd. Maar je hebt toch ook borders etc met planten die wel in de schaduw kunnen? Onze tuin is een insectenparadijsje. Grazon (meer klaver dan gras, maar hé, dat is ook groen ) border met wat grotere struiken, waaronder een hibiscus, sierappel en een vlinderstruik. Trampoline met vijver eronder (ingegeaven en daar staat dus altijd water en groeit ook vanalles) Klein moestuintje En omheining is volledig begroeid met hedera. Achterin de tuin een houten terrasje en vanaf de tuindeuren een paar meter tegels.
Het is geen commentaar. Vooral aanleggen wat voor jullie praktisch is. Ik ben alleen omringt door buren die alles helemaal dicht hebben liggen met tegels, zelfs helemaal verlijmd. En dat water stroomt allemaal mijn tuin in in als het hard regent… is de enige plek waar het nog heen kan. Dus vandaar ook groen of afwateringssysteem. Als het maar wel weg kan. Sommige mensen denken daar niet over na. En dat kan dan ook weer vervelende gevolgen hebben. Onze tuin staat dan gewoon compleet blank
Zo groot is de tuin nou ook weer niet We hebben 3 meter terras en vervolgens 3,5 meter kunstgras waar tegen de schutting een plantenbak is van 1,5 ongeveer bij 3,5. Kunstgras is wel te verstaan 3,5 bij bijna 4. Trampoline komt er hier echt niet in (buiten dat er dan alleen een kleintje zou passen) en op het terrasje achter bij de schuur/poort staan de kliko's en toen stond het vol
Geloof dat wij de enige zijn met de juiste schuinte van de bestrating en die ligt lager dan de buren aan beide zijdes (schutting is met betonrand onder dus verwacht daar geen probleem mee). Maar goed wij zijn met nog 1 of 2 anderen de enige in het blok van 18 die iets anders hebben dan alleen bestrating of bestrating met kunstgras verwacht dat het andere blok niet anders zal zijn. De voorkant is straks wel een groot groen gebeuren net als aan de andere kant van de appartementen. Wordt alleen pas volgend jaar aangelegd
Wasmachines worden aangesloten op koud water en warmen het water zelf op, dus dat is alvast het probleem niet