Uitgerekend 1 t/m 31 januari 2023

Discussie in 'Bevallingslijst forum' gestart door Main2, 27 apr 2022.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Milena92

    Milena92 Fanatiek lid

    13 nov 2019
    3.482
    3.110
    113
    Vrouw
    Bedankt voor de tips!! :)
    Ik deed nu een handdoek over de wieg bij haar hoofd idd, precies wat je zegt ze blijft rondkijken. Dus doekje kan ik proberen. Inbakerzak heb ik eergister besteld dus hopelijk snel binnen!:) En idd als ze niet overstuur is dan lukt het wel, af en toe even kort huilen- troosten en dan op gegeven moment slapen.
    Ik was net bij de osteopaat en die zei, als ze af en toe gewoon in de draagzak in slaap valt is dat op deze leeftijd ook helemaal prima, dat zei jij ook al. Stelt wel gerust.. staat er niet zon druk op en vind t gewoon zielig ook, ze wil soms gewoon mama haha (ik was vroeger ook zo zei mijn ma :p )
     
  2. Milena92

    Milena92 Fanatiek lid

    13 nov 2019
    3.482
    3.110
    113
    Vrouw
    Wij gaan zondag trouwens op wintersport (meer sneeuwvakantie nu :p).
    Volgens mij komt t wel goed, wat we thuis hebben, hebben we daar ook. Alleen de reis is misschien lastig, maarja dan stoppen we maar wat vaker.
    Zijn er nog dingen waar ik nog aan moet denken? Ik heb iig een goede voorraad kunstvoeding haha. En warme kleding/pak/muts.
     
    Jazz83 vindt dit leuk.
  3. Fanne

    Fanne Fanatiek lid

    16 feb 2017
    3.060
    4.313
    113
    Wat leuk! Groot gelijk. Nee, net wat je zegt: voeding, luiers en warme kleding. Meer heeft een baby niet nodig.
     
    Jazz83 en Milena92 vinden dit leuk.
  4. Milena92

    Milena92 Fanatiek lid

    13 nov 2019
    3.482
    3.110
    113
    Vrouw
    Haha dan komt t helemaal goed! Luiers hier halen is natuurlijk ook wel handig, dan is de maat iig goed.
    Ik was gister met een vriendin gaan wandelen en daarna in n restaurant nog wat gedronken en hapje gegeten, ook weer een mijlpaal. Toen ze begon met huilen waren we gelukkig klaar en gingen we er gauw vandoor :roflmao:
     
    Fanne en Jazz83 vinden dit leuk.
  5. Jazz83

    Jazz83 Bekend lid

    15 jan 2022
    935
    1.595
    93
    Vrouw
    Ik was eerst ook gericht op haar laten slapen in bed of in de box. Met als resultaat dat ik heel lang bezig was haar in slaap te krijgen overdag en ze uiteindelijk niet sliep. Het is een heel alert kind. Ik probeer nu vooral rust/slaapmomenten te creëren. Soms is dat slapen in de kinderwagen tijdens het wandelen en soms in de draagdoek. Sindsdien gaat het beter. Overigens slaapt ze ‘s avonds / ‘s nachts prima in haar eigen bedje, weliswaar ingebakerd. En gaat ook best makkelijk om haar dan in slaap te krijgen. Ach ja, ik doe ook maar wat. ;)
     
    Milena92 en Fanne vinden dit leuk.
  6. Jazz83

    Jazz83 Bekend lid

    15 jan 2022
    935
    1.595
    93
    Vrouw
    Veel plezier!
     
  7. Milena92

    Milena92 Fanatiek lid

    13 nov 2019
    3.482
    3.110
    113
    Vrouw
    Precies hetzelfde hier ! ;)
    Ja ik vond t weer helemaal terug bij af toen ik weer uren naast n gillend kind in bed stond. Te zielig ook gewoon. Dus nu gewoon op gevoel.. daar mag je ook op vertrouwen. Osteopaat zei ook, als ze naar de opvang gaat is heel de situatie ook weer anders en gaat ze wss gewoon slapen (omdat ik bang was dat ze daar niet heel de tijd met zon draagzak kunnen gaan lopen)
    Maar ik doe het nu dus wel heel anders. Kijk echt op de klok van oke, uur wakker geweest nu is het tijd om ergens te gaan slapen haha
     
  8. Milena92

    Milena92 Fanatiek lid

    13 nov 2019
    3.482
    3.110
    113
    Vrouw
    Bedankt!! :) :D
     
  9. Milena92

    Milena92 Fanatiek lid

    13 nov 2019
    3.482
    3.110
    113
    Vrouw
    Van helemaal niet slapen op de dag, slaapt ons kleintje nu ineens de halve dag! Heel veel. Of het nieuwe ritme werkt zn vruchten af of er is iets? Snachts maakt ze soms een beetje snurkend geluid. @Fanne kan zoveel slapen een teken zijn van verkoudheid ofzo? Haha het is hartstikke makkelijk maar wel een enorm verschil met eerst
     
  10. Slowly

    Slowly Fanatiek lid

    1 mei 2020
    1.125
    734
    113
    Vrouw
    Denk ook nog even aan zonnebrand voor de kleine. Huidje is nog niks gewend. Veel plezier!
     
    Milena92 vindt dit leuk.
  11. Milena92

    Milena92 Fanatiek lid

    13 nov 2019
    3.482
    3.110
    113
    Vrouw
    Heb ik inderdaad last minute nog bij de hele berg spullen gegooid! :roflmao: thanks!
     
    Slowly vindt dit leuk.
  12. Fanne

    Fanne Fanatiek lid

    16 feb 2017
    3.060
    4.313
    113
    Wat heb je anders gedaan dat ze nu beter slaapt? In ieder geval super fijn!
    Ik weet niet welk geluid je bedoelt, maar L gromt heel wat af. Vaak op het moment dat hij overgaat naar een volgende slaapcyclus. Tenminste, ik heb er overdag weleens op gelet en het is meestal na 3 kwartier.
    Dat gegrom en gekreun is ook de reden dat hij op zijn eigen kamer slaapt.
     
  13. Milena92

    Milena92 Fanatiek lid

    13 nov 2019
    3.482
    3.110
    113
    Vrouw
    Ah oke, haha wat grappig ik las dat babys allerlei gekke geluiden kunnen maken. Dit was denk ik een beetje vol snotterig geluid. Het lijkt nu iets minder.

    Ja dat ritme aanhouden helpt, voeden, verschonen max een uur op en dan slapen. Maar zodra ze een beetje te laat is, over haar vermoeidheid heen dan krijg ik haar niet meer in slaap behalve in de draagzak. Nu zijn we op vakantie dus dan is alles net weer wat anders, gaat ook weer stuk minder nu. We hadden vanmiddag halfuur in de auto gezeten en halfuurtje gewandeld, maar van beide valt ze niet meer in slaap. Dus daarna in t huisje geprobeerd in haar bedje, maar heb ik na een uur huilen opgegeven. Dan in de draagzak, terugleggen, weer even huilen. Dan slaapt ze. Dan word ze na 5 minuten wakker weer huilen, nog eens troosten. En dan af en toe wat geluidjes maar nu slaapt ze dan. En ik ben dan al doopop van de nacht, ze slaapt best redelijk maar word wel wakker voor voeding om 1 uur, 4 uur en 6 uur en daarna slaapt ze niet echt meer. Soms sliep ze ook wel 5 of 6 uur snachts achter elkaar.
     
  14. Milena92

    Milena92 Fanatiek lid

    13 nov 2019
    3.482
    3.110
    113
    Vrouw
    @Finca hoe gaat het nu bij jou?
     
  15. Akka

    Akka Fanatiek lid

    2 sep 2019
    1.392
    1.493
    113
    Vrouw
    Beetje druk geweest hier, maar het loopt gelukkig allemaal nog steeds heel lekker. Vorige week met 8 weken bij het consultatiebureau geweest en ze is nu al 6,3kg en 58cm, en enorme beer haha. Sinds ze 6 weken is poept ze nog maar 1x in de 5 dagen, wat echt heerlijk is haha. En ze heeft nu een aardig dag nacht ritme met om 19-20u naar bed (jee, even tijd voor mezelf!) En dan 2 nacht voedingen om 1u en om 4u (waar ik heel tevreden mee ben en ook eigenlijk niet anders gewend met borstvoeding).

    Hier dus alles soepel. Overdag in haar bedje leggen vind ik wel lastig omdat die andere twee er dan vaak bij willen blijven. Ze valt soms wel zelf in de box in slaap, maar ze slaapt ook gewoon nog heel veel in de draagdoek. Dat is met meerdere kinderen ook gewoon heel praktisch. Aangezien ze zich niet verzet tegen slaap en zich in de nacht hoef weg laat leggen twijfel ik er niet over dat het wel komt. Wordt ook makkelijker met minder dutjes.

    Ik moet zeggen, ik vind het allemaal leuk en aardig die tips, bij mijn eerste werkte het heel goed, maar mijn tweede sliep echt heel lang Alleen in de draagzak en zelf in slaap vakken was echt geen optie, waarschijnlijk ook door reflux. Ik heb me toen een tijd heel druk gemaakt en eigenlijk ging het veel beter toen ik het los liet. En ja.. overdag slapen is nooit zijn hobby geweest en met 2 stopte hij metzijn dutjes.. prima wat mij betreft. Wat ik wil zeggen: het ligt niet aan jezelf en niet altijd hetzelfde werkt. Sterkte
     
    Milena92 en Fanne vinden dit leuk.
  16. Fanne

    Fanne Fanatiek lid

    16 feb 2017
    3.060
    4.313
    113
    @Akka fijn dat het bij jullie zo goed gaat. En ze groeit ook goed zeg! Herkenbaar dat je het met de tweede/derde allemaal toch wat anders doet.

    L is nog steeds een lief en tevreden mannetje. Maar toch is het een beetje tobben. Hij heeft waarschijnlijk weer net zulke heftige koemelkallergie als mijn tweede. Hij ging drinken steeds meer weigeren, maar had toch honger. Slapen ging daardoor lastiger overdag. We mochten gelukkig met spoed bij de kinderarts terecht en nu drinkt hij neocate. Het lijkt het wat beter te gaan.

    Overdag slaapt hij in de kinderwagen beneden. Is gewoon het meest praktisch. Als ik de deur uit wil, hoef ik hem niet meer te verplaatsen vanuit zijn bed. En ik ben er ook snel bij.
    Meestal valt hij 's avonds tussen 7 en 8 in slaap. Dat gaat vaak wel wat moeizaam. Meestal slaapt hij om 7u en wordt hij nog een paar keer wakker en om 8u slaapt hij echt. Om 22.30 maak ik hem nog wakker voor een voeding, maar hij drinkt dan hooguit 100cc. 's Nachts drinkt hij niet meer, maar hij huilt vaak nog wel in zijn slaap en dan belandt hij tussen ons in. Volgens mij is het vooral behoefte aan nabijheid. Had onze tweede ook en dat gaat ook vanzelf over. 's Morgens maak ik hem dan om 8u wakker.

    Hoe is het met de rest?
     
    Milena92 vindt dit leuk.
  17. Jazz83

    Jazz83 Bekend lid

    15 jan 2022
    935
    1.595
    93
    Vrouw
    @Akka wat fijn dat het zo goed gaat!
    @Fanne vervelend van de koemelkallergie. Hopelijk gaat het vanaf nu wat beter.

    Hier is de kleine meid vandaag 2 maanden oud. We hebben een trubbelige periode gehad waarbij ze onvoldoende voeding binnen kreeg en afviel. Gelukkig gaat het nu goed en volgt ze weer mooi de middellijn qua gewicht. Bij geboorte was ze nog bovengemiddeld (3940gram) Ze is nu 4620gram en 58cm. We geven nu alle voeding uit de fles zodat we weten wat er binnen komt. 4x bv en 2x kv. Ik kolf 4x per dag. Ze drinkt goed en lijkt tevreden.

    Voeden doen we op verzoek en het wisselt nog al eens. Vorige week is ze van 7 naar 6 voedingen gegaan. Ze maakt al een lange slaap van 6-8 uur alleen op de vroege avond al. Dus alsnog 2 voedingen in de nacht.

    Overdag leg ik haar meestal in de ochtend nog even in haar bedje en rond het middaguur. Dat gaat verrassend goed. Daarna gaan we meestal wandelen. Tussen 5-6 is ze wat huilerig en komt ze vaak eerder voor de voeding.

    De afgelopen dagen vond ik het mentaal pittig. Ik kan moeilijk ontspannen en het gevoel 24/7 aan te staan. Ik ga nu proberen wat meer rust te pakken overdag. Dat heb ik weinig gedaan. Ook ga ik weer wat meer dingen oppakken buitenshuis zoals uiteten met een vriendin, sporten, een keer winkelen etc. Even wat anders. Fysiek voel ik me wel goed en ben begonnen met sporten. Deze week ook preventief een check gehad bij een bekkenfysio, aanrader. Gelukkig geen beschadigingen alleen ontspan ik de bekkenbodemspier onvoldoende.
     
    Milena92 vindt dit leuk.
  18. Akka

    Akka Fanatiek lid

    2 sep 2019
    1.392
    1.493
    113
    Vrouw
    Wat fijn dat het nu beter gaat met aankomen, al is kolven natuurlijk ook pittig.

    Dat laatste wat je zegt is zo herkenbaar. Ik had een week of 2 terug echt heel erg dat gevoel van continu aanstaan en ook het idee dat mijn verlof dit keer zoveel langer is (bij de eerste twee met 10 weken weer begonnen, nu met 17 weken) vond ik opeens best heftig. Want ja, werken is pittig, maar toch ook een soort van 'me time". Dus nu inderdaad met bewust proberen echt momenten voor mezelf te creëren. Moet zeggen dat het naar bed gaan om 20u echt ook wel helpt daarbij, want op die tijd kan in nu echt wel redelijk vertrouwen en dat geeft rust.

    Oh en goed dat je je bekkenbodem hebt laten checken! Ik had na de vorige bleek ook te gespannen bekkenbodemspieren. Ik probeer nu daarom al regelmatig bewust buik ademhaling toe te passen. P
     
    Jazz83 en Fanne vinden dit leuk.
  19. Milena92

    Milena92 Fanatiek lid

    13 nov 2019
    3.482
    3.110
    113
    Vrouw
    Wat goed, ik heb me toevallig ook aangemeld voor bekkenbodem fysio:cool:

    Haha ik probeer mn kleintje nu te laten slapen maar iedere keer als ik denk dat ze slaapt ligt ze me aan te kijken :roflmao: nu maar het bedlampje ook uit. S avonds slapen gaat tot nu toe altijd goed (ze is zondag 10 weken!). Ze werd vanancht zelfs alleen wakker om twee uur en toen om half zeven weer, super. Het verschilt erg per nacht. Maar overdag is het dus lange tijd een ramp geweest, toen ging het twee weekjes goed en vanaf dinsdag was het ineens weer als vanouds.. ontzettend veel huilen, alleen slapen in de draagzak en als ik haar kon laten slapen ergens anders dan was ze na 10 min weer wakker. Ook weer slechter drinken etc. Ik behandel haar nu weer opnieuw voor spruw want ze klakt ook weer veel met de fles, volgens mij is het dat gewoon weer.. ik merkte het ook aan mijn tepels. Dit vind ik ook het moment om borstvoeding nu echt af te gaan bouwen, want zolang ik het heb, steek ik haar er weer mee aan. Ik ben al zo vaak van plan geweest om bv af te bouwen en te stoppen haha. Ik hoop dat het lukt om het bij 1 voeding per dag te houden, misschien.. ik kolf nu zon 3 of 4 x per 24 uur.

    Ik ben best wel snel begonnen met dingen voor mezelf doen, heb haar tot nu toe al naar vanalles meegesleept haha, zelfs al twee keer geshopt. Ik had vorige week op vakantie even een mentale dip omdat ik voelde alsof ik niet kon genieten en nergens anders meer oog voor had behalve de baby. Is natuurlijk logisch want ik ben zo verliefd, maar ik ben normaal iemand die regelmatig gewoon uit het raam staart en geniet van een besneeuwde boom en de ondergaande zon :p gek genoeg heb ik nu we weer thuis zijn het idee dat ik weer beter kan genieten van kleine dingen.

    En bedankt over het advies over de draagzak. Ik heb hetzelfde, ik heb het ook losgelaten. Als zij in bepaalde periodes alleen in de draagzak tot rust komt en slaapt, dan is dat prima. We willen allemaal babys in eigen bedjes dwingen maar het is heel natuurlijk om je kindje te dragen, zeker als ze zo klein zijn. Iedereen moet gewoon doen wat goed voelt voor zichzelf en de kleine, en wat op dat moment praktisch ook goed werkt (zoals jij Fanne, baby lekker in de kinderwagen laten slapen).

    Leuk om weer van jullie te horen hoe het gaat :)
     
    Jazz83 vindt dit leuk.
  20. Milena92

    Milena92 Fanatiek lid

    13 nov 2019
    3.482
    3.110
    113
    Vrouw
    Hoe voelen jullie je trouwens lichamelijk? Mijn nachten worden steeds beter maar toch voel ik me snel op de dag alweer erg moe worden. Ik zou nu prima alweer naar bed kunnen haha, ik ga meestal tussen 9 en 10 uur slapen maar soms ook iets eerder. Zou dat normaal zijn? Het is vandaag precies 10 weken geleden dat ik bevallen ben.
    Verder is down under alles goed genezen maar ik vind t nog steeds wel erg gevoelig/rauw allemaal. Is dat ook normaal?:p dat mensen na zes weken al seks hebben soms.. dan zou er wel heel wat glijmiddel bij moeten haha :roflmao:
     

Deel Deze Pagina