Statenverkiezingen

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by MadeInUSA, Mar 15, 2023.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. jannanas

    jannanas Fanatiek lid

    Nov 10, 2007
    1,816
    1,700
    113
    Wat jammer dat je er zo instaat. Je klinkt heel teleurgesteld, alsof je hard bent geraakt ergens door, dus ik denk dat er misschien een heel verhaal achter je mening zit…?
     
    Zoe123 and Saartje33 like this.
  2. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    Nov 2, 2021
    4,884
    6,414
    113
    Juist daarom vind ik stemmen heel belangrijk.
     
  3. owly

    owly VIP lid

    Aug 19, 2013
    22,320
    10,285
    113
    Vanmiddag samen met man gewandeld en gestemd. Had wel eerst nog een kieswijzer voor de waterschap ingevuld.
     
  4. mamameer

    mamameer VIP lid

    Jan 21, 2014
    8,175
    4,487
    113
    ik kom ook altijd uit op christen unie! Vind het eigenlijk altijd wel leuk. Maar dat is ook niet waar ik op stem:roflmao:
     
    cowgirl80 and tuc like this.
  5. mamameer

    mamameer VIP lid

    Jan 21, 2014
    8,175
    4,487
    113
    Ik ben net na het eten met mijn man gaan stemmen.
     
  6. Hemeltjelief

    Hemeltjelief VIP lid

    Mar 23, 2020
    12,936
    1,183
    113
    Female
    Dus moet ik maar stemmen op 1 van deze partijen.Terwijl er geen een echt aansluit op waar ik in geloof.

    IEr worden nu i dingen erbij gehaald die helemaal niets te maken hebben .Wat er in Nederland speel.

    Maar het gevoel hebben dat je moet stemmen...Voelt ook als moeten kiezen Waar je niet in gelooft.
     
  7. Cin85

    Cin85 VIP lid

    Jan 12, 2010
    12,491
    13,945
    113
    Female
    Uiteraard is er geen enkele partij waarmee je het 100% eens bent, ik kies dan voor de partij die het meeste overeenkomt met mijn standpunten.
    Als je het niet eens bent met de huidige gang van zaken in de politiek, dan had je juist moeten stemmen. Volgens mij is de actie #stemzeweg juist hiervoor opgezet.

    Zelf heb ik dankbaar gebruik gemaakt van mijn kiesrecht en juist op een partij gestemd die het niet eens is met de huidige gang van zaken. Zoals ik nu de voorlopige uitslagen zie, hebben heel veel mensen dezelfde gedachtengang gehad.
     
    nizzie86, Zoe123, Peppabig and 3 others like this.
  8. Felice

    Felice VIP lid

    Apr 22, 2009
    7,502
    8,424
    113
    #48 Felice, Mar 15, 2023
    Last edited: Mar 15, 2023
    Ik denk dat de meeste mensen op een partij stemmen die aansluit bij een groot deel van wat zij belangrijk vinden, of misschien wel zelfs maar 1 of 2 punten. Elke partij heeft ook wel punten waar je je niet of minder in kunt vinden.

    Maar goed, als je er zo als jij in staat en niet stemt: niet piepen en zeuren achteraf ...

    En als je het echt niet aanstaat kun je natuurlijk nog altijd emigreren :thumup:

    Ik vind stemmen dus wel belangrijk, en ja, het is mij ook wel eens gebeurd dat ik na een jaar dacht, ai ... pijnlijk :| heb ìk op díé partij gestemd :eek:

    Ook dat kan gebeuren ...

    Maar ik ben dankbaar dat wij hier in Nederland in vrijheid kunnen stemmen, nee het levert niet altijd op wat je er van verwacht, maar in een dictatuur wil ik zeker niet leven!
     
    nizzie86, Zoe123, Peppabig and 4 others like this.
  9. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    Nov 2, 2021
    4,884
    6,414
    113
    Ik stem ook op de partij die het beste aansluit bij wat ik zelf vind - dat zal nooit 100% zijn. Plus: politiek is samen discussiëren en tot iets komen, de kans dat een bepaald punt op het partijprogramma exact zo zal worden uitgevoerd, is vrijwel nihil - er zal altijd wat water bij de wijn moeten om een meerderheid te krijgen. Dat staat niet gelijk aan liegen en loze beloftes. En als iedereen iemand wil kiezen die 100% aansluit bij zijn/haar ideeën, zitten we straks met zo’n 13 miljoen mensen het land te regeren - dat gaat natuurlijk niet.
     
  10. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    May 7, 2019
    23,653
    27,303
    113
    Female
    #50 GroeneBomen, Mar 15, 2023
    Last edited: Mar 15, 2023
    Ik heb voor het eerst niet gestemd. Hele dag liep in t honderd (ziek kind van school gehaald, man erg laat thuis etc) en tegen de tijd dat de rust er weer was (ik kon fysiek niet meer lopen, dus man moest alles overnemen), was de boel gesloten :| anders had ik hem gemachtigd maar goed t was gewoon zo'n baggerdag. Had ook geen achterwacht voor oppas vandaag dus t hield op. Volgende keer beter. Zijn school is ook wel eens een stembureau geweest maar nu lag er niets op de route helaas. Voelde niet fijn,ben braaf stemmer maar goed. T is wat het is.

    Vond t wel grappig dat de stemwijzer uit kwam op 50+. Ik stem meestal ergens wat rechts van het midden. Kom vaker uit op de milde christelijke partijen maar ik krijg dan weer t dilemma dat ik kerk en staat geen goede combi vind. Dus elke verkiezing weer de discussie met mijzelf ;)
     
  11. Amaranthas

    Amaranthas Fanatiek lid

    Nov 29, 2013
    3,534
    3,869
    113
    Man heeft wel gestemd ik niet. Ik wilde wel maar dochter had mijn stembriefje gebruikt als onderlegger voor haar beker melk en daarmee geknoeid. Die viel dus niet te redden en ik had geen zin om de wereld aan moeite te doen voor een andere (als dat al kon)
     
  12. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    Jul 28, 2010
    7,990
    6,741
    113
    zuid-holland zuid
    Spectaculaire uitkomst hoor… Ik ben benieuwd hoe het nu verder zal gaan met de BBB. Ik hoop dat die enorme groei ze niet de nek om gaat doen… zoals we dat al eerder gezien hebben bij partijen die ineens vanuit het niets heel groot werden en dat ze dan eigenlijk niet de goede mensen op de goede plek konden zetten en dat het dan uiteindelijk op een teleurstelling uitloopt.

    Ik ben ook benieuwd hoe de gevestigde partijen omgaan met de BBB … er is minder reden om “om ze heen te werken” zoals in het verleden bij PVV en FvD gedaan is. Maar aan de andere kant staan ze wel in veel dingen lijnrecht tegenover PVDA/GL…. En kan de BBB wel waar maken wat ze roepen….Ik ben gewoon heel benieuwd over hoe het verder gaat!
     
  13. nelta

    nelta VIP lid

    Apr 28, 2009
    18,625
    9,137
    113
    Female
    Rotterdam
    Zo wij waren pas 1.40 klaar met tellen en de gemeente vroeg vandaag ook nog tellers voor andere bureaus.

    Hier ook BBB de grootste.

    Ik ben benieuwd hoe ze nu met het enorme verschil tussen eerste en tweede kamer kunnen gaan werken. Lijkt me een lastig verhaal worden.
     
  14. ClaireDeLune

    ClaireDeLune Fanatiek lid

    Oct 12, 2021
    1,156
    1,963
    113
    Nederland
    Veel van de plannen van BBB klonken leuk maar totaal niet realistisch. Weer zo’n nieuwkomer die door populistisch gezwets groot wordt. Net zoals het forum. Die trouwens goed hard onderuit is gegaan gelukkig.
    Maar de boodschap is duidelijk en heel goed, klaar met het huidige beleid. Er moet iets gaan veranderen.
     
    nizzie86, Syane, Zoe123 and 1 other person like this.
  15. mamameer

    mamameer VIP lid

    Jan 21, 2014
    8,175
    4,487
    113
    BBB is al een paar jaar heel hard bezig om zich voor te bereiden hierop. het zijn niet allemaal nieuwe mensen in de politiek, de nieuwe leden hebben veelal al cursussen gedaan, meegelopen in de provinciale vergaderingen etc. vorige keer bij FvD en bijv. bij de lijst pim fortuyn was dit niet het geval.

    ik ben ook erg benieuwd hoe dit verder gaat. het is zo'n grote partij nu, alle andere partijen in de provincies kunnen hier niet zomaar omheen. en ik ben benieuwd wat de uitwerking gaat zijn in de beslissingen, vanuit het kabinet. of daar wezenlijk iets in gaat veranderen.
     
    cowgirl80 likes this.
  16. Felice

    Felice VIP lid

    Apr 22, 2009
    7,502
    8,424
    113
    Als de coalitie het samen met GL/PvdA eens kan worden schieten we geen zak op en gaat alles "gewoon" verder vrees ik ...
     
  17. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,182
    6,580
    113
    Coalitie met links gaat het hem niet worden. Dan zal links er eerder voor kiezen om stevig de oppositie in te gaan.

    De BBB kan wel willen, maar de rechter heeft anders besloten: we moeten ons aan de Europese afspraken houden, daarin is geen consensus mogelijk. Ik ben benieuwd hoe ze dat dan willen gaan doen.
     
    nizzie86, Syane, Zoe123 and 4 others like this.
  18. Anniek88

    Anniek88 Fanatiek lid

    Sep 22, 2016
    2,992
    2,694
    113
    Female
    Overduidelijk allemaal proteststemmen, prima dat is kiesrecht. Maar we weten ook dat over 4 jaar er weer een nieuwe protestpartij de BbB heeft vervangen. 4 jaar geleden was het FVD, 8 jaar terug PVV etc.
     
    nizzie86, Zara75, Zoe123 and 2 others like this.
  19. tuc

    tuc Niet meer actief

    VVD en CDA kunnen niet verkopen om alle beslissingen over links te nemen. Dat gaat een keer fout.
    Maar met de BBB komt D66 in grote problemen.
    Ik denk (en hoop:p) dat dit niet bestuurbaar is. Over een paar maanden naar de stembus!
     
    Dubbelgeluk likes this.
  20. tuc

    tuc Niet meer actief

    Klopt, bij LPF en FVD hebben ze letterlijk mensen van de straat geplukt om de partij te vullen.
    Ik heb echt niet op de BBB gestemd, maar ze worden te kort gedaan door te zeggen dat het hetzelfde als de voorgaande partijen is. Dit zijn wel mensen die al ervaring op gedaan hebben.
     
    jannanas, Dubbelgeluk and mamameer like this.

Share This Page