Hier ook Gratis getrouwd met een dikke buik omdat man het wel handig vond. Voor mij voegt een trouwpapiertje niks toe. En elk jaar stuurt mijn schoonmoeder rond onze trouwdatum een appje dat ze langs komen om wat te drinken en moet ik steeds nadenken waarom..
Hier ook getrouwd omdat we samen toekomstplannen hadden (huis kopen, kindjes) - we zaten eerst aan geregistreerd partnerschap te denken, maar dat was met bv erkennen van kinderen niet handig (is volgens mij nu gelijkgetrokken met huwelijk?), en tegelijkertijd vonden wij geregistreerd partnerschap ook een beetje ‘trouwen zonder te trouwen’. Dus toen toch maar getrouwd Maar geen groot feest, enkel met naaste familie, juist dat kleine vond ik (onverwacht) extra bijzonder. We vieren het nooit echt met bv uiteten of zoiets, maar we staan er wel even bij stil ieder jaar.
We hebben er destijd al veel positieve reacties op gehad maar ook jaarlijks als iemand het ziet leuke gesprekken. We hadden ook zo'n leuke dag. We wilden eigenlijk nooit trouwen vonden dat helemaal niet belangrijk maar eenmaal getrouwd (heel simpel heel klein en niet mega) zou ik het wel ieder jaar over willen doen.
Hier gaan we altijd uit eten met de kinderen en samen een weekendje weg. Bij ronde getallen met de kinderen een weekje weg (Disney land Parijs, Malta, Florida gedaan en komend jaar naar Disney World)
Zo zie je maar dat een mega-groot-extravaganza feest helemaal niet nodig is om een fantastische dag te hebben. Wat voor vlaggetjes hebben jullie? Gewoon gekleurde plastic of speciale?
Je moet vooral het vieren wat bij je past. We kregen later te horen dat de dag zo goed bij ons paste ... leukse compliment wat we hadden kunnen krijgen. Ik had de vlaggetjes zelf geknipt uit stevig papier met twee geperforeerde gaatjes bovenin ... ook had ik een voorbeeld gemaakt zodat men wist wat we er later mee gingen doen.
Voor ons hoeft iets specials niet per se. We brengen genoeg tijd met elkaar doen en we doen bewust in de weekenden veel samen als gezin. Cadeautjes hoeft voor ons ook niet, af en toe een kleine attentie is genoeg om liefde te tonen. Toch is het mooi om bewust stil te staan bij ons samenzijn. Als het uitkomt plannen we wel een etentje of nachtje weg, maar hoeft niet op de dag zelf. Hangt meestal af van de maand erom heen (hoe druk we het hebben en wat we evt al samen of met het gezin ondernemen).
Ah dank je ik ga het onthouden. Echt een top idee. Afgelopen september is onze oudste dochter getrouwd. Dat was ook zo'n geweldige dag. Echt helemaal hoe zij zijn. Zo mooi om te zien.
Oh haha, dat heb ik in mijn reactie wel gedaan. Ik ben dus ook niet heilig in deze hoor. Maar sommige Engelse woorden/uitdrukkingen zijn inmiddels behoorlijk gangbaar, dus die gebruikt iedereen wel. Dat vind ik in het geval van wedding anniversary dan weer niet. In mijn omgeving zegt iedereen gewoon trouwdag en ik vind dat ook een prima passend woord. Overigens spreek ik ook vrij veel Engels, op mijn werk heb ik veel collega's die geen Nederlands spreken namelijk. Maar ik probeer er dus voor te waken dat ik er in het Nederlands dan niet te pas en te onpas Engelse woorden doorheen gooi.