Ik heb er wel de tijd voor maar ik wil het simpelgenoeg niet. Ik heb meerdere kinderen waar ik tijd aan wil besteden, zeker een woensdagmiddag dan kan er hier altijd net even meer qua vriendjes uitnodigingen, koekjes bakken, alle verf uit de kast, filmmiddag, naar de bieb en koffie drinken., uitgebreid lunch maken etc. De sporten die ze allemaal hebben daar accepteren we haal-breng en trainings tijden voor en daarna houdt het op. Ik wil mijn kinderen ook ergens bijbrengen dat je grenzen mag trekken om overal aan mee te moeten en willen doen omdat het ‘leuk’ is. Tijd voor jezelf en ontspanning is ook iets wat je mag leren.
opzich geen probleem met halen en brengen, dat doe ik regelmatig. maar half uur vind ik wel te ver weg, zeker op een studiedag, want die zijn bij ons altijd op di of do en dan werk ik, en man ook. en wij kunnen helaas niet zomaar vrij krijgen. De kinderen zitten dan ook op de opvang. Dus dan zouden ze niet kunnen. En ook een berichtje in een groepsapp sturen en wie het eerst komt , wie het eerst maalt?! Ik mag geen telefoon op mijn werk bij hebben, dus ik reageer altijd laat. Of thuis idem, ik zit niet de hele dag aan mijn telefoon geplakt. Ik zou kijken of je bijv. je ouders/schoonouders kan vragen mee te gaan, of even contact te zoeken met ouders van vriendjes, daarvan weet je vaak wel of ze vrij zijn of niet. Zelf zou ik het uitstellen naar een zondag bv. Dan zou ik het jammer van mijn dag vinden, maar wel gewoon brengen en halen.
Maar heb jij dan zoveel vrije dagen dat je voor feestjes vrij kan nemen op een studiedag? Ik niet... ik heb totaal voor 4 weken vrije dagen. Meer niet. Plus ik moet mijn lange vakanties al doorgeven in december, ik plan 3,5 week vakantie in en heb nog 2 dagen voor noodgevallen, die eigenlijk al opgaan aan helpen op school, zorg bij ouders. als ik zelf een feestje midden op mijn werkdag heb, ga ik gewoon niet. Of het moet van iemand heel bijzonder zijn, en echt al lang vooraf aangekondigd, zoals een bruiloft, heb van de zomer een bruiloft op een werkdag, maar dat is al afgelopen sept gecommuniceerd dus heb ruim de tijd wat te regelen met werk.
Mss begrijp ik het woord studiedag fout? Bij ons is dat school gesloten en kinderen thuis. Mijn kinderen en hun klasgenoten zijn dan thuis en dan moet er idd 1 van ons 2 verlof nemen. Is dit bij jullie wat anders, een studiedag?
Euhja, als ouder zorg je dat uw kind al dan niet aanwezig kan zijn op het feestje. Dat jij dit gek vind, maakt het nog niet gek e Niets situatie omdraaien. Gewoon anders zien dan hoe jij het ziet.
Als er wordt verwacht dat iemand zijn of haar kind zelf brengt, terwijl dat niet kan en het kind daardoor niet kan gaan, dan vind ik dat hard. Als ik beslis om een feestje te geven waarvan ik weet dat er 'praktische bezwaren' zijn, dan vind ik het ook mijn verantwoordelijkheid om te zorgen dat ik een oplossing bedenk voor die zaken ipv dat de uitnodigde kinderen hier last van hebben.
Verschillende visies maakt de andere visie niet fout of gek inderdaad, dat geldt andersom net zo. En ja, als ouder zorg je dat je kind aanwezig kan zijn, maar naar mijn idee dus wel binnen bepaalde grenzen. En je kunt het ook omdraaien: als organisator zorg je dat het haalbaar is dat alle kinderen aanwezig kunnen zijn.
Mijn kinderen gingen op mijn werkdagen dan naar de BSO, net als op een schooldag na schooltijd op die dagen. Ik heb geen werk waar ik 'zomaar' een vrije dag op kan nemen.
Hier geen bso op school en die van de gemeente kom je niet tussen als je anders geen opvang inschakeld (te weinig plekjes) dus het is sowieso zelf op te lossen (er zijn ook scholen die wel bso hebben hoor). Die data worden in het begin van het schooljaar gedeeld en dan is het plannen.
De meeste kinderen die ik ken gaan dan naar de BSO. Bij wat oudere kinderen wordt ook nogal eens geregeld dat een ouder thuis kan werken (dat doen wij meestal) en ik ken ook veel situaties waarbij ouders zorg delen zodat ieder in ieder geval een halve dag ongestoord kan werken. Ik ken weinig mensen die op een studiedag die op een werkdag valt, er specifiek vrij voor nemen. Als ze dat wel doen is dat meestal omdat ze dan ook plannen hebben. Een collega is laatst met de kinderen gaan skiën op een studiedag. Dus een studiedag is bij ons in de omgeving bepaald geen garantie dat kinderen en ouders beschikbaar zijn.
bedoelde het niet zozeer van dat je hier rekening mee moet houden maar meer in de zin van , ga er vanuit dat er niet veel ouders zijn die je kunnen helpen met het vervoer.
Volgens mij is het maar net wat je gewend bent. Ik heb nog nooit een kinderfeestje gehad (zowel ikzelf als mijn kinderen) waar je zelf voor vervoer naar de feest locatie moest zorgen. Wel afzetten en ophalen bij het feestvarken thuis maar vanaf daar werd alles georganiseerd door de ouder zelf. Vaak gewoon een feestje thuis, of op de fiets en als het toch met de auto moest altijd bevriende ouders die ook meereden (en bij het feestje blijven) Ooit wel zelf gevraagd of ik mee wilde rijden maar ja mijn scootmobiel gaat maar 15 km per uur, dus ik ben langer onderweg, verder dan 40 km (retour) kan ook niet want dan zijn de accu's leeg en ik kan er geen kinderen op vervoeren . Had de betreffende ouder even niet aan gedacht . Nog wel bedacht dat ik misschien een aanhanger er achter kon hangen en daar de kinderen in te stapelen (zouden ze echt geweldig hebben gevonden) maar toch maar besloten een andere ouder te vragen.
Oh zo! Sorry dan heb ik hem verkeerd begrepen, maar hier zou je idd wel eens helemaal gelijk in kunnen hebben.
Hier ook geen garantie hoor maar dat ligt op een andere dag niet anders. Woensdagen heb je de hobby’s, zaterdagen volzet,....
Ja zoals andere al zeggen, op studiedagen is de school wel dicht, maar zijn de kinderen (net als vakanties bij ons) op de BSO. Dus wij nemen daar geen verlof voorop. En eigenlijk de meeste die ik ken ook wel zo. Maar dat is duidelijk een verschil tussen vlaanderen en nl. als bij jullie gebruikelijk is dat 1 van de 2 verlof opneemt, dan is een feestje niet anders dan op een zaterdag natuurlijk.
Ik denk dat het per school verschilt. Want mijn zus haar dochter zit op een school waar wel Bso is. Een studiedag is vaak nog handiger , woensdag en zaterdag toch vaak vol geplande dagen.