Slechte nachten

Discussie in 'De lounge' gestart door Young Flower, 9 apr 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Young Flower

    Young Flower Fanatiek lid

    25 jul 2006
    3.369
    507
    113
    vlakbij Rotterdam
    Ik heb al een hele tijd slechte nachten rn wordt er echt letterlijk moe van.

    Wel 6 tot 10 keer opvliegers. Daarnaast 2 tot 4 keer naar de WC en elke keer dat ik mij omdraai wordt ik ook een beetje wakker. Dus gesloopt ben ik.

    Het maakt niet uit of ik 1 glas drink in de avond of 6. De toilet gang blijft. Al voor naar de huisarts geweest en zegt overactieve blaas. Is niets aan te doen. Wel medicatie voor maar de bijwerkingen zijn heftiger dat dat je vaak naar de WC moet. Overdag is het nog erger. 1 kop thee is minimaal 4x gaan.

    Bloed is afgenomen maar nee het is nog geen overgang. Terwijl de test van de drogist aangeeft van wel. en wat geeft er anders opvliegers? Er is in 2017 een eierstok weggehaald bij mij, maar nee daardoor kom jen niet in de overgang. Nou mij moeder had 30 jaar geleden dezelfde operatie en ook niet lang erna in de overgang. (Bij mij speelt dit al 4 jaar nu)

    Normaal bij de huisarts kan ik alles aanvragen maar deze 2 dingen hoort ze mij niet genoeg in.

    Jullie nog suggesties wat ik kan proberen? Of aan kan kaarten bij de huisarts?
     
  2. nijn37

    nijn37 Fanatiek lid

    13 aug 2006
    2.700
    2.382
    113
    Ik weet niet over wat voor medicatie je huisarts het dan heeft, maar mijn zoontje heeft een tijdje Minrin gehad toen hij nog in bed plastte. Dit remt de aanmaak van urine. Zonder liep zijn luier standaard over, met plaste hij nog wel maar kon de luier het aan. Hij had hier echt totaal geen bijwerkingen van. Een tijdje terug heeft Huub Stapel in een talkshow verteld dat hij dit middel ook gebruikt omdat hij voor die tijd altijd tig keer per nacht uit bed moest om te plassen. Hij was hier heel open over. Was op RTL4, ik weet alleen niet wie op dat moment de avondtalkshow deed, Beau, Eva of Humberto. Misschien kun je eens kijken of je dat fragment kunt vinden als je het interessant vindt?

    Wat betreft de opvliegers, dat lijken me toch echt overgangsklachten ja. Jammer dat je huisarts je niet serieus neemt in deze klachten. Misschien zou je eens kunnen proberen om een homeopathisch middel te nemen tegen overgangsklachten? Ik herinner me dat mijn moeder hiervoor een hele tijd Famosan van dr. Vogel heeft gebruikt. Dat hielp haar om het ergste van de klachten af te halen. Als je huisarts je dan niet verder wil helpen, dan maar zelf zoiets proberen? Want continu slecht slapen sloopt je.
     
    Young Flower vindt dit leuk.
  3. Young Flower

    Young Flower Fanatiek lid

    25 jul 2006
    3.369
    507
    113
    vlakbij Rotterdam
    Dank je wel ik ga eens kijken voor die Famosan. En eens kijken of ik die aflevering terug kan vinden.
     
    nijn37 vindt dit leuk.
  4. Chillin

    Chillin VIP lid

    22 mrt 2007
    68.535
    899
    113
    Zorgprofessional.
    Belgische grens.
    Young Flower vindt dit leuk.
  5. meisjemetdeparel

    meisjemetdeparel Bekend lid

    16 feb 2023
    594
    1.550
    93
    Ik zou eerst een gesprek aan gaan met je huisarts. Je geeft aan dat je je niet gehoord voelt, dat is een serieus probleem dat je (naar mijn mening) eerst bespreekbaar moet maken. Anders blijft dit in de toekomst mogelijk een probleem. Als de huisarts dan nog steeds aangeeft niets met je klachten te willen/kunnen doen, zou ik om een second opinion vragen van een andere arts. Wellicht dat hij of zij je wel kan helpen.

    Vervelend dat je hier zo’n last van hebt. Ik heb geen andere tips, maar hoop dat je snel weer wat beter gaat slapen!
     
    Zeebra, Young Flower en Maslov vinden dit leuk.
  6. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.292
    10.263
    113
    Wat naar dat je je niet gehoord voelt! Dat zou ik zoals @meisjemetdeparel zegt wel doen. Misschien zijn ze er niet bewust van.

    Betreft wakker worden bij het draaien dat heb ik ook. Wist niet eens dat het niet hoorde. :oops:

    Tig keer naar de wc gaan is wel heel naar. Zo kom je nooit lang in die diepe slaap.

    Overdag moet ik van thee en koffie ook vaak naar de wc.
     
    Young Flower vindt dit leuk.
  7. Lynx

    Lynx VIP lid

    19 jul 2008
    8.696
    2.511
    113
    Wat vervelend, zeker ook omdat je huisarts eigenlijk niet echt oplossingen weet of aanbiedt.
    Met betrekking tot de overactieve blaas, daar is wel degelijk wat aan te doen. Informeer maar eens bij een bekkenbodemfysiotherapeut.
    Ik moet ook heel vaak naar het toilet overdag. 's nachts gaat beter, omdat ik na 21.30 niet meer probeer te drinken. Maar moest eerst ook altijd 2x nu 1x rond 3 uur of half 5.
    Wat betreft de overgangsklachten: misschien helpt het om een vitaminepreparaat speciaal voor de overgang te slikken?? Geen idee of het werkt, want ik ben nog niet zover. Luchtige pyjama aan?
     
    Young Flower vindt dit leuk.
  8. juf1987

    juf1987 Fanatiek lid

    30 sep 2014
    1.917
    1.809
    113
    Leerkracht
    België
    Mijn dochter neemt mictonorm tegen een overactieve blaas... Ja de bijwerkingen kunnen fameus zijn maar zij heeft nergens last van...

    Vroeger moest ze dus ook vaak kleine plasjes, nu minder vaak maar wel grotere plassen.

    Een bekkenbodemspecialist kan zeker ook helpen.
     
    Young Flower vindt dit leuk.
  9. Young Flower

    Young Flower Fanatiek lid

    25 jul 2006
    3.369
    507
    113
    vlakbij Rotterdam
    Dank jullie wel nu toch weer een bericht naar de huisarts voor medicatie om plas 0p te houden. Kijken wat dit doet voor mij
     
  10. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.605
    8.357
    113
    Vrouw
  11. artie

    artie Fanatiek lid

    27 sep 2021
    3.561
    3.892
    113
    Vrouw
    Hebben ze ook naar je schildklierwaarden gekeken?

    Het vele opstaan om te plassen is helaas herkenbaar, in geen jaren een nacht doorgeslapen. Doe je licht aan als je opstaat? Van licht word ik té wakker dus ik ga in het donker.
    Met zoveel opstaan geraak je inderdaad nooit in een diepe slaap dus niet geverwanderen dat je moe bent! volgens mijn smartwatch heb ik een gemiddelde van 0 tot 20 min diepe slaap per nacht.
    Zou een bekkenbodem fysio je nog kunnen helpen bij een overactieve blaas?
     
    Maslov vindt dit leuk.
  12. Maslov

    Maslov Fanatiek lid

    11 apr 2019
    1.225
    3.466
    113
    Hier ook onrustige nachten én overactieve blaas vanwege de schildklier.
     
  13. Young Flower

    Young Flower Fanatiek lid

    25 jul 2006
    3.369
    507
    113
    vlakbij Rotterdam
    niet recentelijk bekeken, maar de laatste keer waren de waardes goed.
    Ik doe geen licht aan juist niet want dan kan ik inderdaad erna niet slapen

    Ik wacht even de dokter af voor die medicatie en ga zelf kijken voor supplementen voor die opvliegers.
     
  14. Nataly1972

    Nataly1972 Fanatiek lid

    8 jun 2009
    4.279
    1.418
    113
    Vrouw
    consulent Wonen
    Hengelo
    Ik zit in de overgang en die supplementen helpen mij niet. Door de opvliegers ook erg slechte nachten en heel veel hoofdpijn. Sinds een half jaar gebruik ik hormonen (progesteron en oestrogeen) en zijn mijn opvliegers en hoofdpijn veel minder.
     
    Young Flower vindt dit leuk.
  15. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.370
    30.668
    113
    Vrouw
    Ik lees een paar keer dat je door vaak moeten plassen niet in diepe slaap raakt.
    Dat is niet waar. Diepe slaap heb je maar een paar fases van ongeveer een uur nodig. Doorgaans in de eerste helft van de nacht. Daartussen lichte slaap en remslaap.
    Meestal wordt je tijdens/na lichte of remdlaap wakker.

    Maar goed... je wordt te vaak wakker tijdens de nacht en raakt onvoldoende uitgerust. Dus er schort wel degelijk iets aan je slaap. Hoeft niet perse diepe slaap te zijn. Onrust tijdens het slapen kan ook een oorzaak zijn. Of een tekort aan remslaap of totale slaapduur.

    Tip van bekkenfysio vind ik een goede. Hoeft niet perse via de huisarts.

    Tegen de opvliegers in de nacht. Slaap je in een koude slaapkamer? Zo niet: raam open gooien!
    En een dubbel dekbed. Dan kan je de bovenste laag makkelijk van je af gooien als je het warm krijgt.
     
    Young Flower vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina