Kat is gek geworden

Discussion in 'De lounge' started by me1989, Apr 17, 2023.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Amaranthas

    Amaranthas Fanatiek lid

    Nov 29, 2013
    3,534
    3,869
    113
    Overdrijven is ook een vak ja. Ik ben ook dol op mijn beestjes maar toen hier een paar weken terug de kat van die heerlijke kotsgeluiden begon te maken heb ik hem ook met een rotgang naar buiten gedaan. Zeker na een werkdag had ik geen zin om de kots overal tussenuit te plukken aangezien meneer op de meest weggedoken plekjes ging zitten. Dus oprotten. En ja, oprotten ja. Maar dat wil niet zeggen dat ik hem na 2 dagen af en toe kotsen niet met liefde meegenomen heb naar de dierenarts en alles goed kwam. Ik had daar gewoon geen zin in. En ik ben nog net zo gek op hem en hij op mij.

    Ben benieuwd wat je dierenarts zei.
     
  2. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    Jan 25, 2017
    4,873
    7,937
    113
    Even iets anders, het zou fijn zijn als je de komende maanden je kat ‘s nachts binnen zou houden, want dan kunnen jonge vogeltjes veilig opgroeien.
     
    skiwi, ClaireDeLune, Featherr and 3 others like this.
  3. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    Jan 27, 2017
    9,042
    16,548
    113
    Dat word ook geadviseerd door dierenartsen. Een dier wat mogelijk ziek is zet je niet in de tuin neer, maar je zorgt ervoor dat het veilig ergens een onderkomen heeft.
     
  4. pluk

    pluk VIP lid

    Dec 13, 2005
    16,246
    4,479
    113
    Godallemachtig zeg kom je na een lange werkdag thuis om te zien dat je kat daar een ravage heeft aangericht. En terwijl je die ravage probeert op te ruimen gaat het beest gewoon door. Je besluit hem even naar buiten te laten ( hij is vaker buiten dus geen probleem) zodat jij de puinzooi kunt opruimen. En vervolgens wordt je ook nog hier even finaal afgebrand.

    TS trek je er niets van aan, hopelijk komt er bij de dierenarts iets uit wat oplosbaar is.
     
    Marsupilami, bozoe, consider and 16 others like this.
  5. Luna86

    Luna86 VIP lid

    Jan 11, 2009
    14,799
    9,314
    113
    Gelderland
    Ik vind de reacties ook erg overdreven.
    Hoe gaat het nu met de kat ts?
     
    Havermout and maartje84 like this.
  6. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    Nov 2, 2021
    4,884
    6,414
    113
    Hij lag buiten lekker te chillen toch? Ik zie het probleem niet. Hopelijk is snel duidelijk waarom hij zich zo vreemd gedroeg!
     
    Havermout, maartje84, Spectre and 2 others like this.
  7. Theezeefje

    Theezeefje Fanatiek lid

    Oct 13, 2014
    3,711
    4,029
    113
    Overijssel
    Wat een vreselijk overdreven reacties hier zeg! En dan ook nog een opmerking van: hoop dat ze jou niet buiten zetten...
    Straks moet TS nog naar therapie met haar kat...
    Echt doe toch even normaal hier.
    Ik zou ook even in shock zijn als mijn kat dat ineens zou doen. Inderdaad de dierenarts bellen.
    En mijn huis niet compleet laten afslopen door de kat.
     
  8. owly

    owly VIP lid

    Aug 19, 2013
    22,320
    10,285
    113
    Inmiddels bij de dierenarts geweest?
     
  9. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    Jan 25, 2017
    4,873
    7,937
    113
    Ik durf bijna niet te vragen waar de kat de nacht heeft doorgebracht, maar ik ben wel heel benieuwd, mag ook in pb :D
     
  10. Damay77

    Damay77 VIP lid

    Apr 18, 2010
    13,734
    7,501
    113
    Female
    Die kat is waarschijnlijk in paniek of ziek. Een ziek dier zet je niet buiten neer omdat een ziek dier zich vaak instinctief gaat verstoppen of zo van de rel kan raken dat hij de weg kwijt raakt.
    In ergste geval zoeken ze een plek op waar ze doodziek gaan liggen of zelfs dood gaan. Dan vind je ze dus niet meer of te laat.
    Daarnaast is het voor een mogelijk ziek dier niet goed om hem naar buiten te doen ivm evt kou, regen. Een ziek door hoort binnen, warmte.
    Dat in de badkamer opsluiten is voor z'n eigen bescherming en om hem in de gaten te houden.
     
    Zara75, Zuul, Suzy85 and 4 others like this.
  11. Damay77

    Damay77 VIP lid

    Apr 18, 2010
    13,734
    7,501
    113
    Female
    blaas/plas/nierklachten en verstopping in urine buis kan bij een kat binnen zeer korte tijd fataal worden. Kan zijn dat ze een steentje in bijvoorbeeld urinebuis hebben en toch nog iets kunnen plassen maar dit kan alsnog dodelijk zijn. Die van mij vertoonde hetzelfde gedrag als die van topicstarter. Plasjes op de vreemdste plekken, planten overhoop gehaald. Bij de dierenarts bleek hij een verstopping te hebben waar nog iets urine langs kwam. Schijnt zelfs zo te zijn dat een evt steentje af en toe terug kan schieten waardoor hij af en toe gewoon kan plassen en later niet meer. Dat was zeer pijnlijk en was de reden dat hij overal een plasje deed. Ze kunnen de kattenbak dan bijvoorbeeld met de pijn associëren en zoeken dan andere plekjes op om te plassen en te poepen. . Of ze voelen continu drang en proberen dan te plassen waar ze op dat moment zitten.
    Ik was er bij mijn kat net op tijd bij. Ondanks dat hij plaste was zn blaas bijna geknapt en was er ook urine terug gelopen naar de nieren. Hij was zich al aan het vergiftigen en doodziek zn nierwaarden waren heel slecht en op het randje. Meteen geopereerd en later nog een penis amputatie en complicaties.

    Kat van m'n zusje heeft vroeger ook dit gedrag vertoond. Haar vriendje dacht dat het wel mee viel. Paar uur later lag het beestje meer dood dan levend in de gang.
    Helaas te laat. Nieren waren er acuut mee opgehouden door de problemen.
     
    Zara75, jade2011, Zoe123 and 2 others like this.
  12. Peetje83

    Peetje83 Fanatiek lid

    Jun 29, 2011
    4,054
    2,554
    113
    Limburg
    Misschien heeft to de tuin afgezet zodat de kat niet eens de tuin uit kan en dus ook de weg niet kwijt kan raken...?
     
  13. Saartje33

    Saartje33 Fanatiek lid

    Dec 6, 2018
    3,899
    5,856
    113
    Female
    Mijn kat zou pas echt compleet doordraaien als ie in de badkamer opgesloten had gezeten. Ook toen ze ziek waren
     
    Spoetnik, Nellie4 and suus1983 like this.
  14. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,186
    35,868
    113
    Hier ook hoor, had ik echt niet hoeven te proberen. Had wel een echte buitenkat. Kwam van de boerderij en was elke dag in het bos. Lijkt mij ook heel normaal voor een kat.
     
  15. Glitterhartje

    Glitterhartje Fanatiek lid

    Jan 30, 2021
    2,386
    1,923
    113
    Hoe gaat het nu met de kat? Weetje al wat er aan de hand is? Hopelijk niks ergs
     
  16. Siepie85

    Siepie85 VIP lid

    Nov 8, 2013
    8,331
    8,335
    113
    Amsterdam
    Hoe is het nu met de kat wat zei de dierenarts??
     
  17. Merlino

    Merlino Fanatiek lid

    Sep 21, 2021
    2,286
    3,965
    113
    Female
    Bedoel je dat serieus? Ik heb nog nooit onze kat binnengehouden vanwege vogels. Dat lijkt me ook enigszins onnatuurlijk en heel zielig voor de kat. Tot wanneer moet ze dan binnenblijven?
     
  18. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    Feb 9, 2013
    11,809
    5,946
    113
    Female
    Maar hou is het nu met de kat?
     
  19. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    Jan 25, 2017
    4,873
    7,937
    113
    Jazeker. Dode jonge vogeltjes zijn nog zieliger.
    Ik ben ook zeker niet de enige die daar zo over denkt.


     
    sannever, Sherbet, Lynx and 2 others like this.
  20. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    May 7, 2019
    23,652
    27,303
    113
    Female
    Wij houden ze s nachts altijd binnen. Helemaal nu, voordat ze baby eendjes, baby vogeltjes etc pakken. Overdag vangt hij fijn de muizen uit de tuin (we hadden ooit kippen, kippen zijn weg maar de muizen hadden hun plek grr). Overdag buiten en voordat t donker is moeten ze weer naar binnen van ons. Omdat ze het gewend zijn vanaf de castratie, staan ze ook keurig rond een bepaalde tijd voor de deur. Routine haha
     
    Nellie4 and Zeebra like this.

Share This Page