Inkomen

Discussie in 'De lounge' gestart door Sweety28, 25 apr 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Saartje33

    Saartje33 Fanatiek lid

    6 dec 2018
    3.895
    5.845
    113
    Vrouw
    En dan zeggen dat ze het thuis zwaarder hebben met kleine kinderen maar als je niet fulltime werkt doe je niets nuttigs voor de maatschappij. Uh wel dus: dat enorme zware werk thuis… niet betaald, flink ondergewaardeerd maar wel het belangrijkste wat er is. En wel degelijk belangrijk voor de maatschappij van de toekomst
     
    Nougat, NiVa0230, nelta en 6 anderen vinden dit leuk.
  2. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.674
    18.749
    113
    Vrouw
    Ikzelf heb geen behoefte aan 40 uur werken maar ook niet aan hele dagen thuis zijn.
    Het feit dat ik daarin ook kan kiezen en dat 32u werken prima is maar 20 even goed vind ik bijzonder aangenaam.

    Mijn man werkt op papier voltijds maar die komt echt aan geen 40 uur iedere week.
    Soms is het heel druk, andere momenten minder,...

    Zolang wij kunnen kiezen is het voor ons prima.
    Meer werken kan in principe altijd maar dat het ook met weinig werken kan, vind ik mooi meegenomen.
     
    citroenrasp, juf1987, suus1983 en 3 anderen vinden dit leuk.
  3. MamavanLieverd

    MamavanLieverd VIP lid

    1 dec 2014
    7.394
    5.298
    113
    Dat ligt eraan, als je kind in de wlz zit dan gaat het bijna automatisch. Als je kind niet in de wlz zit, dan moet je dus wel allerlei diagnoses en verslagen aandragen en dan wordt het vaak korter toegekend (mijn dochter).

    Bij mijn zoon hadden we het (voordat hij in de wlz zat), toegekend gekregen tot zijn 18e bij de laatste aanvraag, dat gebeurt ook wel dus. Dat was wel een beetje een bevestiging dat hij in de aanmerking kwam voor de wlz, aangezien het ciz duidelijk vond dat het niet goed ging komen.

    WLZ aanvraag is wel veel werk, maar als duidelijk is dat je zoon voor de rest van zijn leven zorg nodig heeft, misschien wel de moeite waard als de gemeente zo slecht meedenkt. Dingen als taxi vervoer en speciale bso zijn dan wel een optie. Onze gemeente was wel fijn, maar onze zoon zijn zorg werd te omvangrijk en toen ze aangaven dat hij op termijn misschien beter naar de wlz kon, hebben we dat eigenlijk meteen gedaan, zodat we daar rustig de tijd voor konden nemen.
     
    Syane en Saartje33 vinden dit leuk.
  4. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.157
    23.238
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Ik heb genoeg me time. Elke avond en als ik het nodig heb, ga ik wat leuks doen met een vriendin ofzo. Sporten ook altijd om even mn hoofd leeg te maken. Eerder stond ik er niet voor open meer te gaan werken, maar nu dochter alweer 8 is, heb ik meer ruimte in mn hoofd.
     
  5. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.157
    23.238
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Heel herkenbaar hoor
     
  6. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.076
    12.030
    113
    #646 Dubbelgeluk, 2 mei 2023
    Laatst bewerkt: 2 mei 2023
    Ik heb dan toch een en ander gemist. Op basis van welke post(s) trek je deze conclusie?

    Overigens hier een deeltijd prins en deeltijd prinses in huis:cool: dus we doen allebei alles verkeerd. Zijn er niet voor ons werk en niet voor onze kinderen:eek:
     
    Paardenbloem en Rosa91 vinden dit leuk.
  7. meisjemetdeparel

    meisjemetdeparel Bekend lid

    16 feb 2023
    595
    1.552
    93
    Je doet daar zelf net zo hard aan mee. Ook in deze post zit net zo goed weer een waardeoordeel.
     
    Kundera en Rosa91 vinden dit leuk.
  8. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik beschrijf precies wat ik hier (niet alleen in dit topic) lees. En de nare termen werden toch echt langs 1 kant gebruikt.
    Blijkbaar vindt jij dat dat moet kunnen en dan men dat maar moet negeren. Ik vind dus van niet.
     
  9. meisjemetdeparel

    meisjemetdeparel Bekend lid

    16 feb 2023
    595
    1.552
    93
    En met deze post doe je weer precies hetzelfde. “Blijkbaar vind jij dat”. Dat staat er namelijk helemaal niet.

    En dat er maar langs 1 kant nare opmerkingen gemaakt worden klopt ook niet. De opmerking dat het “nog altijd heel normaal is als ouders zelf voor hun kinderen zorgen” is ook al gemaakt. Alsof ouders die fulltime werken niet zelf voor hun kinderen zorgen.

    Het ging er mij om dat mensen weer lekker hun mening doordrammen door allerlei reacties te verdraaien zodat ze hun gelijk kunnen halen. En daar doe jij in mijn ogen dus net zo goed aan mee.
     
    Queen, Splitijsje, Madeliefje1234 en 10 anderen vinden dit leuk.
  10. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.234
    28.227
    113
    De reden waarom ik weer wil gaan werken.
    Ik ben kapot :| Ik heb vakantie nodig! :D
     
    Prjbt en RE080219 vinden dit leuk.
  11. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.234
    28.227
    113
    maar echt hoor! ohh, kunnen plassen in stilte .. sowieso: stilte!
    En warme kopjes koffie! En geen constante stressreacties ‘shiiitt waarom het opeens zo stil is hier!?!’ Om vervolgens crisissituatie honderdduizend van de dag te vinden.

    en sowieso.. praten met volwassenen over iets nuttigs :cry: ik praat de hele dag tegen een stel heel onredelijke mensen die het geen zak kunnen schelen wat logica is :o:
     
  12. tuc

    tuc Niet meer actief

    Whaha dit IS mijn werk, alleen koude thee ipv koffie.
     
    citroenrasp en Saartje33 vinden dit leuk.
  13. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.136
    8.869
    113
    Ik heb daar na een hele dag geen energie meer voor (daarom zou fulltime werken ook twijfelachtig zijn qua haalbaarheid). Ik vond grotere kinderen ook niet per se minder energie kosten, wel ándere energie. Voordat de kinderen hier in bed liggen is het bovendien ook mijn bedtijd.
     
  14. Feye

    Feye VIP lid

    26 nov 2013
    6.467
    3.913
    113
    Vrouw
    Ik bedenk me dat ik nog nooit fulltime heb gewerkt (op een horeca vakantiebaan na).
    #Deeltijd koningin :cool:
     
    Achterkantvandemaan, Dubbelgeluk en tuc vinden dit leuk.
  15. sannever

    sannever Fanatiek lid

    22 jan 2014
    1.784
    1.580
    113
    Vrouw
    Thuis
    Ik zit er ook steeds meer aan te denken om wlz aan te vragen, zeker nu een indicatie voor 4 jaar afgegeven is.
     
  16. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.076
    12.030
    113
    Ik ook niet:roflmao: of misschien ooit 4x9 (en dat was banksector destijds was dat full time) maar volgens mij altijd Max 32 (en dat werk ik nu ook).
     
  17. Anniek88

    Anniek88 Fanatiek lid

    22 sep 2016
    2.992
    2.694
    113
    Vrouw
    Fulltime kunnen werken ligt ook wel aan het type werk vind ik. Als verpleegkundige met onregelmatige diensten is het echt heel pittig, nachtdienst gehad en amper kunnen terugschakelen naar een normaal ritme bijvoorbeeld. Of als docent / leraar met een werkload die standaard 20/30% hoger ligt dan je aanstelling. Is toch anders dan een baan waarbij je gewoon je uren draait en klaar bent en misschien niet eens zo vermoeid.
     
    Paardenbloem en Saartje33 vinden dit leuk.
  18. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.879
    8.045
    113
    Ik ging gisteren L ophalen bij de opvang. Duizend schreeuwende, huilende, lachende, rennende kinderen. Ik werd na 3 minuten al compleet gestoord. Je zou het maar de hele dag moeten doen. Echt hoor. En dat 5 dagen in de week. Petje af als je dat lukt.
     
    Anniek88, tuc, Paardenbloem en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  19. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.157
    23.238
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Ja die van jou zijn weer een paar jaar ouder. D ligt uiterlijk 20 uur in bed en dan hoef en doe ik verder niks meer. Nog maar even van genieten :roflmao:
     
  20. Saartje33

    Saartje33 Fanatiek lid

    6 dec 2018
    3.895
    5.845
    113
    Vrouw
    Hier komt de oudste standaard om 22 uur nog naar beneden voor zijn toetje (hij mag niet langer dan 10 uur zonder eten) en komt dan nog altijd een half uur kletsen. Super gezellig. Maar de meiden gaan ook pas rond 21 uur naar bed dus meestal heb ik een 3 kwartier om even met man te kletsen over dingen die de kinderen niet hoeven te horen. Of iets op tv te kijken dat niet leuk of geschikt is voor de meiden.
     

Deel Deze Pagina