Goedemiddag, Ik heb even een nieuw account aangemaakt omdat ik bang ben dat ik herkend word en dat risico wil ik niet lopen. Er staat een vacature open tot onderwijsassistent (speciaal onderwijs) ik heb ervaring met het begeleiden van een meisje welke op speciaal onderwijs zat (na schooltijd en in vakanties). Tevens doe ik jongerenwerk van 12-18 jaar (vrijwillig) Verder heb ik de opleiding Gespecialiseerd Pedagogisch Medewerker niveau 4 afgerond. Zou ik een kans maken? Ben nogal erg onzeker, en qua opleiding is het natuurlijk niet de opleiding onderwijsassistent, al komt het wel in de buurt.
Bellen naar aanleiding van een vacature is altijd goed. Kun je laten weten hoe enthousiast je bent en meteen even vragen of je met jouw opleiding en ervaring een kans maakt. Ik denk dat het namelijk per school zal verschillen, dus laat je niet tegenhouden om ergens anders voor dezelfde functie te gaan, mochten ze afwijzend reageren.
Ik zie zoveel wisselende eisen. Er staat niet perse dat ze iemand zoeken met een diploma onderwijsassistent, bij andere vacatures kom ik dit wel weer tegen. Wist niet dat er zoveel vraag naar is momenteel?
Nee klopt, alleen door alle wisselende eisen begon ik te twijfelen. Ga vanavond even zitten voor een goede motivatiebrief.
Zeker doen. Je maakt echt wel kans. Let op dat je niet alleen een goede brief schrijft maar ook zeker een goede cv met de relevante ervaring er in.
Zeker proberen hoor! Zeker als het bij deze vacature niet als vereiste staat. Je hebt niks te verliezen en ze staan inderdaad op sommige scholen te springen.
Gewoon doen!! Ik ben onlangs geswitcht van baan. Naar een functie wat ik nog nooit heb gedaan. Super leuk! Wie niet waagt
Dankjewel voor de tip, deze ga ik inderdaad nog even nalopen. Basis is goed, alleen kan vast hier en daar nog wat aanpassen. Als er nog mensen zijn met ervaring die pw4 hebben gedaan en onderwijsassistent zijn geworden dan hoor ik dat ook graag
Wij hebben een OA die idd een soortgelijke opleiding gedaan heeft. Het is alleen wel totaal wat anders, dus ze moest er wel even in komen. Vooral op didactisch gebied merkte ze dat. Nu is ze er al 2 jr en is ze helemaal ingeburgerd. Stel je krijgt de baan, dan zou ik de studiedagen wel bijwonen mits dit mogelijk is. Hier worden dan trainingen en/of cursussen gegeven die heel handig kunnen zijn.
Ik doe nu ook totaal wat anders, en dat is ook goed gekomen. Daar zie ik niet zo het probleem van in. Heb eerder al geprobeerd in het onderwijs te komen, helaas lukte dat toen niet, waren veel mensen toen op af gekomen.. Studiedagen zijn uiteraard geen punt, sta open om bij te leren. Enige waar ik een beetje mee zit is of ik uberhaupt kans maak, alleen dat weet je pas als je reageert.
Klopt, ik zou het idd gewoon doen! Is het een contract voor langere tijd? Hier geven ze, helaas, alleen maar korte contractjes ivm zwangerschapsverlof of NPO gelden (die er straks weer af gaan).
Ik zou het ook gewoon doen. Op onze zoon zijn school 'mytyl' zijn de onderwijsassistente's heel breedt inzet baar. Minder op het leren en meer zorg/begeleiding.
Het betreffende kind wat ik begeleid heb zat ook op Mytyl onderwijs ik heb nu de gok gewaagd, ben helemaal enthousiast. Hoop in iedergeval op een uitnodiging voor een gesprek.