Hier staat er over ruim een maand een verhuizing op de planning. Dit doe ik niet zo vaak dus wie heeft er geweldige verhuistips? Wat is handig? Wanneer begin je met inpakken? Hoe lang duurt het inpakken van spullen gemiddeld? Dit heb ik in een paar dagen voor elkaar toch? (Eengezinswoning). Alle verhuistips zijn welkom!
Inpakken duurt altijd langer dan je denkt dus begin vast met alles in te pakken wat gewoon niet belangrijk is. Organiseer je kledingkasten zo dat je alles makkelijk in een x aantal dozen kan stoppen. Maar geef (verkoop) /gooi alles weg dat je niet mee wil verhuizen. Dat was echt mijn grootste fout ever. Om alle troep mee te verhuizen.
Ligt er helemaal aan hoeveel spullen je hebt, hoe makkelijk je dingen weg kunt gooien en nog zoveel andere factoren. Hier mijn tips: - zorg voor voldoende dozen. Wij hebben een verhuisbedrijf ingeschakeld vanwege de afstand. Zij leverden vooraf dozen. Uiteindelijk hebben we 140 dozen gevuld (eengezinswoning, 2 volwassenen en 1 kind). - maak de dozen niet te vol/te zwaar, dat is lastiger tillen en grote kans op scheuren van de dozen. - noteer op de dozen voor welke kamer/ruimte de doos is. Gooi dus niet van alles bij elkaar. Wij hadden in de hal een plattegrond van het huis hangen, de kamers waren genummerd. Op elke doos stond een nummer. Dat werkte prettig voor de verhuizers. - neem elke keer als je naar het nieuwe huis gaat alvast iets mee. - als je kasten uit elkaar haalt, alle schroeven bij elkaar in een zakje en plak dit vast op een plank. Noteer op de plank (bv op een stukje tape) waar de plank precies voor is (achterkant, voorkant, bovenkant etcetera). Het handigste is dat degene die de kast uit elkaar haalt, deze ook weer in elkaar zet. - regel hulp, het is fijn als je bijvoorbeeld met 3 man op de trap staat om dozen door te geven in plaats van telkens 1 voor 1 alles naar boven te moeten brengen. - zorg dat alles van te voren ingepakt, schoongemaakt en uitgezocht is. En zorg voor voldoende eten/drinken, hopelijk is het niet te warm tegen de tijd dat jullie gaan verhuizen. Veel succes alvast!
Dat is een van de dingen die ik echt belachelijk lang vindt duren. De periode dat je met gestapelde dozen zit wil je ook weer beperken. Zou vast beginnen met sorteren idd. En verzamel je basics die gelijk mee moeten in een opvallende doos. Hier moest er geklusd worden voorafgaand dus niet alles kwam in de eerste linie over maar wel de spullen om een bak koffie te zetten en wat eten warm te kunnen maken. Gereedschap in een standaard opberglocatie in t nieuwe huis enzo.
Nou dit dus. Niet alles kan meteen naar de juiste plek, 4 weken na de verhuizing komen de dakkapellen bv. Nieuwe badkamer komt in oktober. Er zal boven dus nog geklust gaan worden, maar ons andere huis is verkocht dus we zullen toch over moeten. Iets te scherp gepland, maar een nieuw huis vinden duurde gewoon even. Ik denk dat ik eerst maar begin met ontspullen. Ik wil echt zo min mogelijk onzin mee gaan nemen.
Ik ben in april dit jaar verhuisd. En de tips die ik kan geven is begin op tijd! Het inpakken is veel meer werk. Zorg voor genoeg dozen maar ook de grote blauwe ikea zakken zijn ideaal. Zorg van tevoren dat je ook al weggooit, alles wat niet mee hoeft weg gooien of naar de kringloop ofzo. Elke keer als je naar de woning gaat vast wat spullen meenemen. Bepaalde spullen kan je al meteen inruimen bijvoorbeeld in de keuken. Op de dag van verhuizen zelf. Zorg dat alles klaar staat qua meubels enz. Ook alles goed gelabeld. Maak je niet te druk, alles komt goed. En realiseer je dat niet alles op 1 dag af hoeft en weer uitgepakt moet zijn. Heel veel succes gewenst met verhuizen!
Ik ben inmiddels 17x verhuisd dus ben er best handig in Ik verhuisde altijd in 2 delen. Eerst alle kasten en opbergruimte verhuizen. En pas daarna alle dozen. Dan kon je meteen beginnen met uitpakken en stond alles aan het eind ook meteen op zijn plek. Als ik veel spullen moest meenemen verdeelde ik het verhuizen over 2 dagen. Anders lukt het in 1 dag. Oh en ga geen spullen verhuizen die je niet gaat gebruiken. De kringloop en Marktplaats zijn je beste vriend.
Begin wel al nu! Ga bijvoorbeeld naar zolder/kelder/garage/schuur en laat de spullen kritisch door je handen gaan. Zet spullen op marktplaats, maak een hoek met spullen voor de kringloop. Op de plekken die ik hierboven noem kun je ook al echt gaan inpakken: alles in dozen stoppen en erop schrijven naar welke ruimte het moet. Kijk in je leefgedeelte kritisch rond. Maak een kast leeg en vul hem alleen met de spullen die je mee wil nemen (dus de rest naar kringloop/marktplaats). Een paar dagen van te voren kun je die kast dan makkelijk inpakken. Op deze manier leef je niet tussen de dozen, en kun je straks sneller inpakken. Over de dag zelf kan ik je weinig tips geven. Wij verhuizen ook over een maand en hebben een verhuisbedrijf ingehuurd. Zij (de)monteren alle meubels en verhuizen alles in 1 dag. Het uitpakken is dan weer aan onszelf. O ja, heb je kinderen? Besteed ze uit die dag. Dan kun je echt een goede slag maken. De vorige keer dat wij verhuisden waren de kinderen 6 en 3 en zijn ze met een vriendin naar een speeltuin geweest. Nu moet ik nog wat bedenken…
Vroeg beginnen, ik ben in januari begonnen om in mei te verhuizen. En de keer ervoor toch ook zeker een maand mee bezig geweest. Schrijf op alle dozen wat erin zit en waar ze moeten komen. Boeken verdelen over meerdere dozen, anders zijn die niet meer te tillen Enkele dozen of reiskoffers maken met de meest essentiële dingen voor de eerste avond en dagen. Fleecedekens en dergelijke ken je gebruiken om kaders mee in te pakken, 2 vliegen in 1 klap Ruim op tijd een verhuiswagen regelen als je met een firma werkt. Die zitten vaak snel vol op populaire dagen. Op tijd internet en tv regelen op je nieuw adres, dat kan ook enkele weken duren voor die kunnen langs komen. Post laten doorsturen en overal je nieuw adres doorgeven Zorgen dat je de plaatselijke snackbar weet zijn, want na zo een dag heeft niemand nog zin om te koken
Inderdaad nu beginnen met opruimen, wegdoen en spullen die je de komende maand niet nodig hebt vast inpakken. Het is altijd meer werk dan je denkt. Verder de tips die al gegeven zijn. En misschien wel de belangrijkste tip: zorgen dat je niet een week voor de verhuizing een essentieel lichaamsdeel breekt… Dan vallen als je plannen alsnog in het honderd… Komt ook wel weer goed, maar toch…
Weggooien, verkopen daar begint het mee. Scan je hele huis wat gebruik ik nog en wat kan weg. En op tijd beginnen de rommel is niet leuk maar het is gigantisch veel werk. Inmiddels 7 keer verhuisd met man in 13 jaar tijd, nog niet te spreken daarvoor door gescheiden ouders etc Ik zeg elke keer nooit meer, maar ondertussen ,
Wij zijn ongeveer 1,5 maand geleden verhuisd, en wij hebben eigenlijk direct de schuur opgeruimd zodat daar ruimte was, toen zijn we binnen alles in dozen gaan doen wat we niet veel gebruiken en dat toen in de schuur gezet, ook gelijk alles goed uitgezocht wat weg kon, dus dat scheelt dan ook weer, ook hebben we gelijk veel accessoires ingepakt zodat planken enz leeg waren, die ook gelijk van de muren gehaald en de gaten gelijk dicht gesmeerd en hoe dichterbij de verhuizing kwam hoe meer dozen er werden ingepakt, toen we daarna de sleutel hadden hebben we de schuur weer leeggehaald en overgebracht naar de schuur van het nieuwe huis, en ondertussen in het nieuwe huis laminaat enz gedaan, en daarna hebben we een verhuisbedrijf laten komen om direct alle kasten, bedden en ander groot spul te verhuizen, dus toen was dat allemaal geregeld en konden we op ons gemak weer uitpakken. Zonder nog bezig te zijn met verhuizen zelf
Alleen al het lezen over verhuizen maakt mij moe als ik eraan denk. Maar wat anderen ook al hebben gezegd is eigenlijk ook mijn tip. Begin nu al! Doe alles wat je een maand kan missen alvast in dozen en gooi/geef alles wat je niet meer wilt hebben gewoon weg. Zorg dat je wel zoveel mogelijk spullen die naar eenzelfde ruimte moeten bij elkaar hebt, zodat je ook op de doos kan noteren naar welke ruimte het in het nieuwe huis moet.
Nou begin maar vast met inpakken hoor. Scheelt een hoop stress. Ik begon al een paar maanden van tevoren met spullen weggooien die niet meegingen en spullen in dozen die niet of weinig werden gebruikt. Op het laatst was het nog stressen om alles ingepakt te krijgen.
Wij hebben nu al een hele kamer vol staan bij mijn vader met allemaal dingen. En de 2e kamer gaat ook gevuld worden ik heb liever een half leeg huis om te verhuizen en dan bij hem alles weghalen dan een bomvol huis En ook wij zijn nu al bezig met dingen weer in te pakken. Wij gaan halverwege oktober dus alle winterkleding gaat in dozen en weg. Alle dingen die je niet dagelijks gebruikt gaat ook in dozen.
Wij gaan over ruim 5 weken verhuizen en daarvan nog 3 weken klussen in het nieuwe huis. Er staan al zeker 50 dozen ingepakt in de garage, op zolder en verdekt opgesteld in verschillende kamers (achter de boekenkast bv, die een stukje naar voren is geschoven). Inpakken kost best wat tijd, maar ik wil wel graag dat het zo veel mogelijk per categorie/kamer ingepakt wordt. In het nieuwe huis hebben we zowel beneden als boven een kamer die niet meteen een vaste functie krijgt, daar laten we veel dozen neerzetten op de verhuisdag en van daaruit gaan we verder uitpakken.
Uh doen is mijn tip en niet te veel na denken. Wij zijn 2 x verhuist nu. (Huur) De eerste keer was van 10 hoog flat naar 2 hoog flat. De vloer moest toen mee en dochter werd 1. 16 december de sleutel en vlak voor kerst waren wij over. Alle belangrijke dingen hadden wij en de rest kwam later. En de laatste verhuizing was 6 feb 2 hoog flat naar eengezin en ook daar waren wij binnen een week over. Wel een nieuwe vloer en de muren waren bassis. Nu langzaam aan alles naar wens maken. Tja hoe wij dit hebben gedaan geen idee pakken per kamer en van nodig naar bijna niet nodig. En wij hadden vlak voor de verhuizing al veel weg gegooid iets dat wij 1 x per jaar doen. Het was heftig maar wij leven nog. Daarom niet te veel na denken. Gooi weg, geef weg of breng weer. En weer door.
Ik heb destijds alle dozen een code (A/B/C/enz) gegeven, die overeenkwam met een bepaalde ruimte in het nieuwe huis. Zo werden alle dozen in de juiste kamers gezet en kon ik ze op een later moment uitpakken.
Als je gebruikte dozen hebt waar al meerdere keren iets op geschreven is: gebruik lekker opvallend gekleurd ducttape als etiketten. Dat doe ik nu tenminste, ik heb de hoop dat daarmee meteen duidelijk is wat er in een doos zit en waar het naartoe moet.
Bedankt voor alle tips al! Ik ben aan het ruimen geslagen. Probeer nu nog zoveel mogelijk te verkopen en de rest gaat richting kringloop. Ik denk dat ik me er echt op verkijk als ik lees 50 dozen. Ik gokte eerder op 30, maar dit wordt vast een drama met dozentekort