Met zwemles erop aangesproken dat zoon zich in de meisjes kleedkamer omkleed.

Discussion in 'Schoolkinderen en pubers' started by me1989, Jul 16, 2023.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Anna009

    Anna009 VIP lid

    May 30, 2008
    9,858
    5,118
    113
    Home
    Hij heeft een beperking dus ik zou nog steeds m’n kind meenemen
    Dan wacht die ander maar even met omkleden
    Maar hier is ook het geslacht van de ouder bepalend

    als ik ts was zou ik even vragen naar de regels maar als mijn kind hulp nodig heeft dan laat ik het niet alleen
     
  2. Emma86

    Emma86 VIP lid

    Jun 25, 2012
    5,281
    2,231
    113
    Female
    Nederland
    Zeg ook niet dat ze hem alleen moet laten. Maar waar trek je de grens. Tijd geleden was er iemand die haar beperkte zoon van 12 nog mee nam in de dameskleedkamer omdat hij niet alleen kan zijn. Waar ligt die grens?

    Als de moeder van dat meisje hier een topic was begonnen dat haar dochter zich zo ongemakkelijk voelt omdat er een jongen van haar leeftijd zich er omkleedt dan waren de reacties waarschijnlijk precies het tegenovergestelde geweest.
    Mocht dat meisje er echt een probleem mee hebben, om wat voor reden dan ook, dan zou ik toch samen naar een oplossing zoeken. Apart kleedhokje? Kleedruimte badmeester/juf? In de andere kleedkamer gaan zitten? Even wachten tot meisje klaar is?
     
  3. Emma86

    Emma86 VIP lid

    Jun 25, 2012
    5,281
    2,231
    113
    Female
    Nederland
    Hier is geslacht kind bepalend. Jongens bij de jongens en meisjes bij de meisjes.
     
  4. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    May 7, 2019
    23,638
    27,293
    113
    Female
    Hier is het dat ouders de kleedkamer niet in mogen,ruimte is gewoon te beperkt. Wil je dat wel perse dan pak je een individueel hokje.

    Voor corona was het wel man-man vrouw-vrouw. Dus als ik mee ging dan moest ik ff individueel hokje pakken. Prima.
     
  5. spruitje80

    spruitje80 Fanatiek lid

    Jul 5, 2016
    4,696
    4,304
    113
    noord holland
    Ik lees dat de meeste reacties juist zeggen dat t geslacht van de kinderen bepalend is, toch?
     
  6. spruitje80

    spruitje80 Fanatiek lid

    Jul 5, 2016
    4,696
    4,304
    113
    noord holland
    Mijn kinderen hadden trouwens op hun 6e hun ABC, tot die leeftijd hielp ik ze nog wel met aankleden. Vanaf 7 a 8 kleedde ze zich sowieso zelf om dus had ik niet eens meer in de kleedkamers mee gehoeven.
    Bij onze zwemschool destijds waren er naast de grote gemeenschappelijke kleedkamers ook meerdere 1 persoons hokjes, kinderen die dus niet gezamelijk wilden konden dus sowieso daarvoor kiezen. Daar stonden dan ook gewoon de ouders bij in wanneer ze nog moesten helpen. En evt oudere kinderen die er toevallig waren ook. Maar meestal was er geen 'vrij zwemmen' of andere zwemsport tijdens de zwemlestijden, die waren vaak later op de avond.
     
  7. Anna009

    Anna009 VIP lid

    May 30, 2008
    9,858
    5,118
    113
    Home

    Die moeder reageerde niet meer volgens ts dus echt open voor een oplossing stond ze dan niet
    zoals ik al schreef zou ik vragen wat de regels zijn
    Maar die moeder moet dan ook wel meedenken in een oplossing
     
  8. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    Jul 30, 2014
    3,151
    3,794
    113
    Ik heb het niet geturft haha. Er waren in elk geval meerdere reacties dat het geslacht van de ouder bepalend is en dat had ik nooit gedacht.
     
    Vero0504, spruitje80 and Neuzeke like this.
  9. tuc

    tuc Niet meer actief

    In het geval van ts zou ik vragen wat de regels zijn. En ik zou het zwembad een oplossing laten verzinnen als zij zeggen dat geslacht van het kind bepalend is, want zij kan zich moeilijk in tweeën splitsen.
    Buiten dat vind ik dat de andere moeder niet moet zeuren als ts uitgelegd heeft waarom zij haar zoon meeneemt. Beetje tolerantie en begrip.

    Voor mij persoonlijk is geslacht van de ouder/begeleider bepalend logischer. Dat was in ons zwembad niet zo, daar ging het om het kind. Maar kinderen onder elkaar in de zwemles leeftijd heb ik nog nooit gemerkt dat het ongemakkelijk was onder elkaar. Met een volwassenene erbij kan ik mij voorstellen dat het anders is.
    Bovendien op de leeftijd dat kinderen het ongemakkelijk vinden dat het andere geslacht hun bloot zien kunnen ze makkelijk zelf aankleden.
    Dat is voor mij nog de grootste verbazing eigenlijk, dat kinderen van 8 nog hulp krijgen/nodig hebben met omkleden, dat deden ze hier al jaren zelf. (Buiten kinderen zoals van ts met beperking).
     
  10. Lousanne

    Lousanne Niet meer actief

    Eens met tuc. Mijn ervaring is dat het die kleintjes zelf echt geen barst uitmaakt. En idd, als ze op een leeftijd komen dat het ze wel uitmaakt kunnen ze zichzelf ook wel omkleden.
    Mijn zoon is 9 en zit in een voetbalteam met andere 9-jarigen, waaronder ook 2 meisjes. Die douchen nog gewoon met z'n allen samen hoor, geen enkel probleem, er is ook nog niemand die ook zelfs maar in de buurt van de puberteit komt
     
    me1989 and tuc like this.
  11. MyMiracle

    MyMiracle Fanatiek lid

    Jun 2, 2013
    4,657
    2,872
    113
    Waar mijn huis woont
    Hier een hele andere variant dan op geslacht. Op een dag zijn er maximaal 3 groepen die tegelijk zwemmen met elk een eigen kleedkamer. Hier is het dus groepsgebonden. Wat een mix van meisjes, jongens, vaders en moeders betekend.
     
  12. pluk

    pluk VIP lid

    Dec 13, 2005
    16,246
    4,478
    113
    Ts heeft netjes uitgelegd aan die moeder waarom ze haar zoon daar omkleed. Die moeder reageert vervolgens niet meer en dus is het moeilijk een oplossing zoeken. Maar aangezien die moeder de enige is die aangeeft er problemen mee te hebben (en de rest niet) vind ik niet dat Ts zich in alle bochten hoeft te wringen om het probleem van een ander op te lossen terwijl die ander niet meer communiceert.

    Hier hebben ze 1 persoon hokjes, mindervalide hokjes (die zijn rolstoeltoegankelijk ) en groepskleedkamers, genoeg keuze dus voor die moeder om haar kind niet te hoeven om te kleden met andere kinderen erbij.
     
  13. me1989

    me1989 Fanatiek lid

    Dec 29, 2013
    3,444
    1,199
    113
    Ik zie nu alle reacties pas. Mijn zoon is inderdaad wel al 8, omdat hij door zijn beperking ook wat langzamer is met (af)zwemmen. De meeste andere kinderen zijn 5/6 maximaal 7 jaar. Naast dat mijn zoon nog helemaal niet met het andere geslacht bezig is, zie ik sowieso geen van die kinderen naar elkaar kijken hoor. Ik zou het vervelend vinden als dat meisje er echt moeite mee heeft, maar ik denk dat moeders vooral het probleem is. Vroeger waren we toch ook niet al zo jong preuts? Ik blijf er bij dat het veelal aangepraat wordt (mijn mening).

    Nu is er trouwens 1 kleedkamer in onderhoud, dus alles moet nu wel samen en losse kleedhokjes zijn er ook niet. Probleem opgelost dus:roflmao:
     
    Vero0504 and Athina like this.
  14. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,147
    23,230
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Mijn ervaring met eigen dochter is dat dat echt niet zo hoeft te zijn. Als er iemand niet preuts is, ben ik het wel. Ga naar de sauna, kleed me gerust in het grote hok om met zwemmen enzo. Loop thuis naakt rond na douchen ofzo. Toch heeft dochter vanaf 4 duidelijk: niemand hoeft mijn blote billen te zien.
     
  15. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    Sep 3, 2019
    13,664
    18,730
    113
    Female
    Dit 100% .

    Mss word dat ook mensen aangepraat, dat kinderen geen eigen mening kunnen hebben.
     
    Liekje81 likes this.
  16. Megara

    Megara Fanatiek lid

    Feb 5, 2023
    1,498
    1,709
    113
    Female
    Bij ons is het super irritant
    Je hebt
    Moeder - dochter
    Moeder - zoon
    Vader - dochter
    Vader - zoon
    :rolleyes:
    Toen ze allebei nog zwommen koos ik gewoon een moeder kleedkamer uit waar de meeste plek was.
    Straks precies hetzelfde weer want de volgende dochter moet gaan zwemmen en zoon heeft voorlopig nog geen zwemdiploma.
    Dan doe ik het weer net zo.
    En dan zeuren ze maar.. ene oor in andere oor uit.
     
    Biny likes this.
  17. Tassie74

    Tassie74 Fanatiek lid

    May 23, 2011
    3,324
    672
    113
    Utrecht
    Ik zou denk ik kiezen voor de jongenskleedkamer. Het gaat tenslotte om jouw zoon.
    Tenzij er oudere jongens en/of mannen zijn die zich ook omkleden.
    Of jij kunt met zoon in een kleedhokje omkleden. Dan heeft niemand last.
     
  18. CroqueMadame

    CroqueMadame Fanatiek lid

    Sep 7, 2022
    1,224
    1,745
    113
    En waar moet de dochter van TS dan heen?
     
  19. debq

    debq Fanatiek lid

    Mar 10, 2010
    3,797
    761
    113
    M was nog 5 toen ze klaar was met ABC. Ook toen waren er wel eens moeders met jongens. M vond dat ook niet fijn. Ik had haar uitgelegd dat de mama niet bij de jongens ging en dat het toch niet uit maakt dat er een jongen bij was. Ondanks dat vond ze het maar niks. Dus heel snel afdrogen en omkleden dan maar. Op een gegeven moment zijn we, toen het kon en als er een vrij was, naar de privé kleedkamers gegaan.
    Jongens prima, ze zit ook in een echte jongens klas. Maar omkleden met jongens gaat haar te ver.
     
  20. Soof1992

    Soof1992 Fanatiek lid

    Jan 2, 2022
    2,577
    3,077
    113
    Female
    In het zwembad waar ik zwem hangen bordjes waarop staat dat het geslacht van de ouder bepalend is. Dus vrouw met kind (dochter of zoon) in de meisjes kleedkamer. Man met kind (dochter of zoon) in de jongens kleedkamer.
     

Share This Page