Samos (of een ander Grieks eiland)?

Discussie in 'Vakantie en vrije tijd' gestart door Espoir, 15 aug 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Espoir

    Espoir Fanatiek lid

    28 feb 2013
    1.668
    768
    113
    Hoi!

    Op de terugweg van onze kampeervakantie al weer aan het mijmeren over volgend jaar. Manlief wil eens een keer niet zo lang rijden en kids willen graag een keer vliegen.

    Zodoende aan het kletsen over verschillende landen en al kletsend en googlend kwamen we uit op Griekenland. Ik ben me een beetje aan het inlezen en voor nu gaat mijn voorkeur uit naar Samos, maar dat is vooral gebaseerd op gevoel.

    We zijn iig geen all inclusive types, dus zo’n resort valt af.

    wel zwemmen de kids graag en een dagje aquapark zou ook leuk zijn!

    Hebben jullie tips en adviezen mbt de ontelbaar verschillende eilanden en waar vliegtickets etc te boeken?
     
  2. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    10 jun 2015
    13.628
    5.656
    113
    Kreta! Mooi overzichtelijk. Op diverse plekken heb je waterpretparken. Ik raad Chania aan, prachtige stad al 5/6 'geweest
     
  3. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.809
    3.339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Kreta heeft alles... Maar eigenlijk ben ik ook groot fan van de Ionische eilanden; Zakynthos, Corfu, Lefkas. Die laatste is misschien wat klein. Maar het fijne aan deze eilandengroep vind ik het langzaam in zee lopende strand. Je kan zo 50 meter de zee in lopen en nog tot kniediepte in kraakhelder water staan.

    Verder zijn de ionische eilanden relatief groen en daar houden we wel van :) . Ik denk voor jullie met gezin dat ik voor Corfu zou kiezen omdat je daar ook wel 'alles' hebt zeg maar. Met locaties kan ik geen advies geven. Juist sinds wij kinderen hebben kiezen we voor het gemak van all inclusieve omdat ze anders alleen maar patat eten omdat ze bang zijn iets te bestellen wat ze niet lusten. Nu weet ik zeker dat ze bij het all inclusive van alles wat pakken zeg maar. Verder huren wij wel altijd een auto. Vragen regelmatig een lunchpakket mee (zit er ook bij in) en gaan er dus wel echt op uit. Maar wij zijn de laatste jaren dat we gingen vliegen alleen in de meivakantie geweest omdat de zomer voor ons niet betaalbaar is.
     
    Me26 vindt dit leuk.
  4. baby2011

    baby2011 Fanatiek lid

    15 aug 2010
    1.883
    395
    83
    Rhodos kos Zakynthos Kreta allemaal geweest allemaal top
     
  5. EdN

    EdN VIP lid

    27 mei 2011
    8.824
    3.611
    113
    Wij zijn op Rhodos, Kos, Kreta en Samos geweest en ze waren allemaal erg leuk. Samos is wel erg klein en rustig, daar ben je redelijk snel uitgekeken, maar je kunt er heerlijk rondtoeren. Maar ik zou eerder voor 1 van de andere eilanden kiezen. Kreta is erg groot en voelt niet meer echt als een eiland, maar daardoor is er wel echt heel veel te doen. Wij vonden Rethymnon en Elounda hele leuke en sfeervolle plaatsjes. Met een auto kun je van de ene naar de andere punt rijden of door het bergachtige binnenland heen, erg leuk om te doen. En genoeg zwemparken enzv. Rhodos vond ik een ideale maat: klein genoeg voor dat echte eilandgevoel, maar groot genoeg om afwisselend te blijven. Er zijn een hoop leuke plaatsjes en Rhodos Stad vonden wij erg gezellig.
    Kos is een echte gezinsbestemming, ik vond het lijken op Rhodos, maar net even allemaal kleinschaliger. Leuk eiland om te fietsen.
     
  6. Me26

    Me26 Fanatiek lid

    29 sep 2012
    4.746
    719
    113
    Kreta of een van de eilanden aan de westkant; Corfu, Kefalonia,Lefkas en Zakynthos.
     
  7. mamameer

    mamameer VIP lid

    21 jan 2014
    8.172
    4.482
    113
    wij zijn op kreta, zakynthos, kefalonie, ithaka en op vaste land peloponessos geweest.

    Wij vonden de ionische eilanden ook prachtig. wij waren er wel al in juni, dan is het misschien nog wat groener.
    zakynthos heeft ook wel zo'n waterpark. prachtig blauw water. maar wij vonden kefalonie eigenlijk nog mooier qua natuur, maar voor kinderen is er misschien meer te beleven op zakynthos. wij hebben ge eiland hopt tussen zakynthos, kefalonia en ithaka, en dat was ook super, 3-4 dagen per eiland, en dan zo'n bootovertochtje, was erg leuk, en zie je nog meer van griekenland.

    op kreta zijn wij ook geweest, heel groot eiland is het. Daar zaten we tussen retimnon en chania in een huisje. was ook heel leuk. mooie stadjes zijn zowel retimnon als chania. vanalles te beleven ook op dat eiland. kan ik de zomer wel heel heet zijn. wij zijn destijds ook al in juni geweest. misschien dat je met kinderen juist richting de oost kan zou gaan omdat daar wat andere activiteiten mogelijk zijn.

    wij boekten vaak via eliza was here, die bieden kleinschalige appartementencomplexen of vakantievilla parkjes met 10 huisjes bijv. aan, met autohuur en vliegtickets. maar ook bij grotere organisaties kun je kleinere complexen vinden.
    Je kunt ook alles zelf regelen.
    Transavia vliegt veel richting griekenland, je kunt via airbnb een huis huren, of via booking.com.
    je kunt een auto huren via bijv. Avis of via sunnycars.
     
  8. Rozebeer

    Rozebeer Fanatiek lid

    4 mei 2023
    2.375
    380
    83
    Vrouw
    Op welke eilanden is het drinkwater en zwemwater erg schoon?
     
  9. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.809
    3.339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    kraanwater schijnt op de meeste plekken drinkbaar te zijn op griekenland, maar wij doen het nergens... wat dat betreft zijn we verwend hier in NL ;) hier smaakt het water over het algemeen lekker uit de kraan. En daar echt niet.... soms gebruik ik het voor tanden te poetsen, maar ik weet dat ik het verleden ook weleens flessenwater gebruikte om mijn mond te spoelen omdat ik het kraanwater echt te veel chloor smaak vond hebben.

    Qua schoon zee water: Helder is het op veel plaatsen. Maar juist op plaatsen waar je een kiezelstrand hebt is het héél mooi helder. Maar in havens bijvoorbeeld zul je wel wat olie/vettigheid tegenkomen, je ziet dat zo mooi door je duikbril... of eigenlijk; je ziet wat minder door je duikbril... . Wij vinden de Ionische eilanden érg mooi omdat je daar dat kraakheldere blauwe water hebt, zo mooi! Maar ook op Kreta hebben we prachtige zee gezien.

    Verder is het even wennen op de griekse eilanden (vaste land weet ik eigenlijk niet?) dat je je wc papier niet in de wc gooit, maar in een prullenbakje ernaast... De leidingen op de eilanden zijn te smal/dun en zouden te snel verstoppen als al het wc papier doorgespoeld werd. Maar oke, dat went snel...
     

Deel Deze Pagina