Kleine auto’s

Discussion in 'De lounge' started by GossipGirlxoxo, Aug 20, 2023.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Jules!

    Jules! Bekend lid

    Jun 26, 2017
    822
    1,065
    93
    Female
    Het zijn allemaal veredelde brommertjes en echt prima voor in de stad, binnen de bebouwde kom. Je prakt ze overal tussen met parkeren. Maar het zijn 3-cilinders dus best herrie enzo.
    Je moet het totaal niet gaan vergelijken met je huidige auto.
    Met jouw verleden kun je dat prima doen, als je voor de snelweg nog een andere auto hebt staan.
    Anders zou ik echt voor een A1 gaan.
     
  2. Felice

    Felice VIP lid

    Apr 22, 2009
    7,496
    8,417
    113
    Als je voor veilig wilt gaan zou ik een Volvo kopen, een V40 is niet veel groter dan een Audi A1.
     
    Zuul and GossipGirlxoxo like this.
  3. Felice

    Felice VIP lid

    Apr 22, 2009
    7,496
    8,417
    113
    Maar met dit type auto's heb je het niet meer over kleine stadsauto :roflmao:
     
    femkes, suus1983 and GossipGirlxoxo like this.
  4. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    Aug 10, 2016
    10,458
    11,973
    113
    Female
    Noord Brabant
    Maar ik snap nog steeds niet helemaal waarom je in een koekblik op wielen wil rijden wanneer je de financiële middelen hebt om zonder moeite een nieuwe auto te kopen of iets waar de kop vanaf is. Dat je van de huidige auto afwil dat snap ik zeker maar een volkswagen up is dan wel weer het andere uiterste.

    Kijk eens naar wat veilige auto’s zijn. Dan kom je echt uit op iets meer dan waar je nu naar kijkt.

    Wanneer je graag op benzine wil besparen kijk dan naar iets elektrisch. Maar ik denk met jouw geschiedenis en de auto die je nu rijdt dat je echt niet teveel consessies moet doen. Jij mag je gewoon veilig voelen in je auto he. Zeker met het drama van het ongeluk dat je gehad hebt.

    Een Abarth is trouwens wel echt een vet bakkie, lekker stoer, doet niet onder voor wat je nu hebt qua allure maar wel mooi compact.

    En hij is er tegenwoordig ook elektrisch.
     
    mamameer, Liekje81, Luna86 and 4 others like this.
  5. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    ik ben altijd goed in extremen :oops: soms goede en soms slechte eigenschap. Ik heb me op vakantie aan laten praten dat mijn auto echt zonde is financieel omdat ik “maar” 7000km per jaar rijd. Hij verbruikt veel maar door die km’s is dat niet een hele extreme kostenpost. De wegenbelasting van een koekblik zal €50 per maand goedkoper zijn. Verzekering zal +/- €50 schelen. Brandstof verbruik is nu ongeveer €120 per maand. Met een koekblik zal dat €60 per maand zijn. dus deze weg en een koekblik erin scheelt € 160 per maand en de exacte kosten weet ik niet maar ik vermoed qua onderhoud een verschil van €600 per jaar. Dus grof gezegd €200 per maand. Dat vind ik echt zonde voor wat ik er mee rij. Ga ik voor een middenmaatje dan worden al die verschillen kleiner en dan denk ik, ga ik voor dat verschil
    mijn auto waar ik heerlijk in rij weg doen. Kan ik hem dan niet beter oprijden. Heb me echt een beetje laten opnaaien door al die meningen van al die mannen op vakantie en man is het er helemaal mee eens nu dat het zonde is als ik deze auto hou. Het is een luxe probleem maar ik vind het maar lastig.
     
    Huismuisie likes this.
  6. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    Nov 2, 2021
    4,882
    6,409
    113
    Als je er nu heerlijk in rijdt, en jullie zouden mogelijk ook gaan verhuizen toch? Dan zou ik het voor nu zo laten en bv over een half jaar weer eens evalueren.
     
  7. Felice

    Felice VIP lid

    Apr 22, 2009
    7,496
    8,417
    113
    Ik heb er wellicht overheen gelezen, maar wat voor auto rij je nu dan?
     
  8. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Verwijderd ivm privacy
     
    evaleana likes this.
  9. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Verwijderd ivm privacy
     
  10. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    Aug 10, 2016
    10,458
    11,973
    113
    Female
    Noord Brabant
    Ik zou me gewoon eens even niet zo op laten naaien. Het is 600 euro per jaar verschil. Dat is een nieuwe jas, 4 nieuwe jurkjes voor je dochter of twee paar sneakers voor je zoon.

    Ik kan 100 redenen bedenken waarom je je auto weg zou moeten willen doen. Maar omdat vrienden vinden dat die 600 euro te duur is voor jouw levensgeluk en jouw comfort zou echt de laatste zijn.

    Dus laat je niet gek maken. Eerst maar eens de dingen die belangrijk zijn doen toch. Lekker op huizenjacht enzo :)
     
    Zuul, Krabje, toch3 and 3 others like this.
  11. nutts

    nutts Fanatiek lid

    Apr 13, 2014
    1,973
    590
    113
    Ik heb een Renault twintig VW up gehad en nu een polo. Zoek ook eens veiligheidstesten opvan de kleinere auto's volgens mij kwam de up daar goed uit en de space star ook
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  12. nutts

    nutts Fanatiek lid

    Apr 13, 2014
    1,973
    590
    113
     

    Attached Files:

  13. suus02

    suus02 Fanatiek lid

    Jan 30, 2009
    3,385
    858
    113
    home sweet home
    Dit lijstje zijn niet allemaal verijdelde koekblikken hoor. Mijn yaris is een 4 cilinder en rijd echt prima en is geen verijdelde brommer naar mijn idee. Hij is echt slag groter dan de aygo. Dus denk dat tussen de modellen die te vergelijken zijn met de aygo of de yaris nog wel verschil tussen zit. Aygo is mij ook te klein voor langere stukken/snelweg. Yaris niet (is mijn mening en beleving hè)
     
  14. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik vind dit soort reacties echt schromelijk overdreven.
    Ik heb een 107 en dat is gewoon een echte auto, geen veredelde brommer. Hiervoor een Ka en ik rijd overal heen op de snelweg.
    Overdrijf niet zo.
     
    Mammavantwee, Suzy85, Lantana and 3 others like this.
  15. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    Aug 10, 2016
    10,458
    11,973
    113
    Female
    Noord Brabant
    Het is de categorie boodschappen karretje. Auto’s worden steeds beter, ook de kleintjes. Maar als je gewend bent om in een AMG te rijden dan is een Volkswagen up natuurlijk net een brommobiel ;)
    Mijn vriend heeft ook een AMG ( wel de grotere s63) maar als ik daar een paar keer achter elkaar in mee geweest ben dan voelt mijn vrij degelijke rio ook aan als een koekblik. In die Mercedes is gewoon alles robust en stevig. Je zit gewoon in een tank voor je gevoel.
     
  16. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    Aug 10, 2016
    10,458
    11,973
    113
    Female
    Noord Brabant
    @nutts 2011 is wel al heel lang geleden in autojaren ;)
     
  17. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik zeg niet dat GG een up moet kopen oid, maar ik vind de reacties nog steeds vreselijk overdreven.
    Ik voel mij in grotere auto's dus helemaal niet veiliger dan in mijn eigen auto.
    Niks categorie boodschappenwagen, ik rijd er overal mee naar toe.
     
  18. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    Aug 10, 2016
    10,458
    11,973
    113
    Female
    Noord Brabant
    Voor jou is het geen boodschappenauto maar het is de categorie boodschappen wagentje.

    Je veilig voelen en veiliger zitten zijn wel twee verschillende dingen. In de stevigere auto zit je doorgaans veiliger met een ongeluk.
    Kijk maar naar wat er gebeurde in dat ongeluk in Roosendaal. Die mannen zaten in een GLE AMG en die twee vrouwen met kinderen in een Toyota yaris. Die mannen hadden niks.
    Plek van impact maakt natuurlijk uit, maar die idioten waren duidelijk in het voordeel.
     
    Nellie4 and Jules! like this.
  19. tuc

    tuc Niet meer actief

    Een term die een random persoon bedacht heeft ja. Heeft geen enkele technische waarde.
     
  20. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    Aug 10, 2016
    10,458
    11,973
    113
    Female
    Noord Brabant
    Prima, a segment of compact klasse voor de mensen die vinden dat hun auto beledigd wordt als je hem een boodschappen karretje noemt ;)
     
    Jules! likes this.

Share This Page