Waar valt jouw mond van open? Deel 13

Discussion in 'De lounge' started by Mammavantwee, Jul 1, 2023.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,182
    6,580
    113
    We zitten nu duidelijk in de 'ik-bepaal-zelf-wel' periode. Niet alleen jongeren, maar over alle generaties. Autoriteiten hebben niet zoveel meer te zeggen en te bepalen helaas.
     
  2. femkes

    femkes VIP lid

    Jul 24, 2007
    9,088
    10,382
    113
    Is dat zo? Vapen is nu natuurlijk wel echt een ding, maar toen ik op de middelbare school zat was roken gewoon stoer. Ik herken helemaal niet dat het een no-go was. Tijdens de studie rookte heel veel mensen op feestjes, mocht ook allemaal gewoon binnen.
    Ik had het er laatst over met mijn oudste en die vond dat alleen losers roken of vapen. Roken vond hij heel stom, maar vapen was echt voor losers volgens hem. Hij kent ook niemand die rookt. Echt helemaal niemand in zijn klas rookt en van zijn vrienden ook niemand.
     
    Syane, MyMiracle, Sado and 2 others like this.
  3. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,195
    16,530
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Dat er niemand in zijn klas rookt geloof ik helemaal niks van. Hoe harder ze roepen dat ze niet roken of vapen des te meer wordt het wel gedaan ;)
    Hier in de regio wordt er ook veel gerookt en gevapet ( geen idee of ik het goed schrijf).
    Iedere foto of filmpje die ik zie van de weekenden staan ze zowat standaard met een vape in hun hand. Ik vind het zo sws smerig dat vapen. Mijn dochter had eens een vape en heb ik het uit geprobeerd. Kreeg direct koppijn ervan en een hoestbui.
    peuken vind ik nog smeriger. Mogen ze van mij ook per direct verbieden op terrassen. Zit je eens lekker op een terras en dan zit er iemand naast je te paffen.Zo goor.
     
  4. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik heb het idee dat het heel erg per omgeving scheelt. Want ik lees regelmatig dingen bij sidmick en bij jou waar mijn ogen van uit mijn hoofd vallen. Niet alleen in vergelijking van mijn eigen kind, maar ook van pubers in de omgeving. Ik lees hier dingen die ik nog nooit gehoord heb in deze omgeving iig. Niet alleen met roken, maar ook op andere gebieden.
    Hier gaat het duidelijk anders.
     
    Zxcvb and MyMiracle like this.
  5. sidmick

    sidmick VIP lid

    Jun 23, 2008
    17,804
    4,190
    113
    Zou best kunnen. Anouk2005 en ik delen dezelfde woonplaats
     
    Anouk2005 and tuc like this.
  6. Cin85

    Cin85 VIP lid

    Jan 12, 2010
    12,492
    13,945
    113
    Female
    Daarom ga ik ook zo graag naar Spanje, het deel waar wij komen (provincie Valencia) is roken en vapen op terrasjes verboden.
    Dat mogen ze van mij ook per direct in heel Europa invoeren.
     
    Gewooniemand, Nellie4 and Anouk2005 like this.
  7. femkes

    femkes VIP lid

    Jul 24, 2007
    9,088
    10,382
    113
    Maxi zit redelijk in een bubbel, ben de eerste die dat toegeeft, categoriaal gymnasium, kleine klas (18 leerlingen), meerdere die een klas hebben overgeslagen en redelijk veel meiden in zijn klas. Dat zal allemaal schelen.
    Maar dan nog, ik breng midi deze week naar school (middelbare) en daar rookt ook niemand in de buurt van school. Vroeger moesten we door een rookgordijn om de school binnen te komen, dat herken ik ook helemaal niet meer.
     
    Syane and owly like this.
  8. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,182
    6,580
    113
    Bij ons op school mag er niet op of rond school gerookt worden. Leerlingen mogen ook tijdens school in de pauzes het schoolplein niet af en er wordt geprobeerd om tussenuren te voorkomen. Dus op school zien ze het in ieder geval niet van elkaar.
     
    Mammavan5 and femkes like this.
  9. Bellybell

    Bellybell Fanatiek lid

    Dec 30, 2012
    4,804
    4,585
    113
    Ah dat had ik ook met Nicotinell. Merkte er niks van. Van Niquitin kreeg ik zo'n jeuk en pijn dat ik echt het gevoel had dat ze werkte. Heel gek, maar heeft me er wel doorheen gesleept.

    Uiteindelijk daarna toch weer begonnen... :(

    Na jaren verschillende stoppogingen gedaan te hebben, uiteindelijk gestopt door middel van electrisch roken, had dezelfde als Iertje :) Ik maakte de vloeistof met smaakje zelf en echt per 2 mg ofzo afgebouwd tot dat ik op 0 zat. Toen nog een tijdje door gedampt op 0 mg dus puur de gewoonte en alles, en opeens werd dat minder en minder en opeens helemaal niet meer nodig. Nu een jaar of 4 of 5 verder en ben nog elke dag zo blij dat ik er vanaf ben. Het stinkt, het is duur, ongezond... Nog steeds als ik een lekker vers gedraaid shaggie of een 'marlborootje' ruik, vind ik het heerlijk ruiken... Maar zo blij dat ik niet meer afhankelijk ben.

    Plus ik las net dat ze de prijzen ALWEER gaan verhogen... Echt niet meer te doen zo. Mijn vader rookt zware Van Nelle, hier 19 euro bijna, en in Duitsland 11 euro per pakje. Toch te gek voor woorden of niet...!?
     
    Luna86 likes this.
  10. Mammavantwee

    Mammavantwee Niet meer actief

    Ligt er echt aan waar je woon denk ik. Had het er juist van de week met m’n man over dat het een stuk minder hier is. Ik ken ook nog maar weinig mensen in mijn omgeving die roken.
     
    femkes likes this.
  11. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,412
    30,754
    113
    Female
    Dat is op school van oudste ook.
    Met tussenuren moeten ze op school blijven.
    Met incidenteel halen of brengen heb ik ook nooit iemand zien roken of varen. Maar volgens zoon zijn er behoorlijk wat due dat wel doen. Gelukkig hijzelf niet. En ik geloof de meeste van zijn vrienden ook niet.

    En ja. Ik geloof hem dat hij niet rookt. Hij vind het afschuwelijk vies :)
     
    Vogelinnetje and femkes like this.
  12. din0

    din0 VIP lid

    Aug 14, 2011
    5,131
    1,830
    113
    Ben ook blij hoor.
    Maar als jee dan hoord nu net het word duurder zodat er zoveel in de staats kas komt.
    Denk ik niet dat de regering onze buur land gaan volgen.
    Weet even niet meer welke maar die wil deze generatie dus niet aan het roken en is het dus al wel verboden vanaf een bepaalde datum om te kopen.

    Man rookt wel ben benieuwd wat hij nu gaat doen waneer het weer duurder word.
    50 gram 15 euro nu en voor de verhoging 11,50 bizar toch.
     
  13. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,960
    15,002
    113
    Ik zie er hier genoeg die roken en vapen van een leeftijd dat ik (als roker) bij mezelf denk "doe t nou nieeeeeeet". Het is zo'n klo-te ding om vanaf te komen, t levert niks op, kost klauwen met geld en stoer is t ook niet.

    Voor de duidelijkheid: ik begon op mn 18e want op t rookterrein kwamen alle afdelingen bij elkaar en kon ik weer werkzaamheden regelen, op mijn afdeling kwam er veels te weinig werk vrij (stagiaire die de klok rond zat te kijken en zich doodverveelde in t verdomhoekje ehm posthok met een bureau). Nog niet slim, maar niet de standaard reden zeg maar. Heb wel veel afdelingen en extreem gevarieerde stage gehad!
     
  14. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,195
    16,530
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Dat zou kunnen dat het per omgeving scheelt.
    Ik weet het eerlijk gezegd niet zo.
    Maar ik ben natuurlijk wel heel nieuwsgierig waarvan je ogen uit je hoofd vallen ;)
     
  15. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,195
    16,530
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Hier wordt er niet op school gerookt en vapen doen ze ook niet op school.
    Dat gebeurt allemaal daarbuiten.
    Jouw kinderen zijn ook nog wel een stukje jonger dan die van mij.
    Beetje experimenteren hoort erbij denk ik altijd maar.
     
  16. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,195
    16,530
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Straks denken ze nog dat we in een achterbuurt wonen met onze losgeslagen kinderen haha
    Nee hoor is maar gekheid
     
    Bellybell likes this.
  17. femkes

    femkes VIP lid

    Jul 24, 2007
    9,088
    10,382
    113
    Nee klopt wel, maar de stelling van @sidmick was dat de nieuwe generatie meer rookt en dat herken ik gewoon niet. Mijn neefjes (eind VWO en net studerend) roken niet, hun vrienden roken nauwelijks, jongeren hier in de buurt roken minder dan hun ouders, sportkantines wordt niet meer gerookt, dus daar krijgen ze het minder mee, dat soort dingen. Dat het nog steeds speelt en vooral dat er echt een aanzienlijke groep is gaan vapen, dat herken ik volledig, maar dat het vroeger een no-go was en nu veel normaler, dan herken ik juist niet.
     
    Syane likes this.
  18. sidmick

    sidmick VIP lid

    Jun 23, 2008
    17,804
    4,190
    113
    Nou dan zullen we maar geen kranten artikel van afgelopen week plaatsen want dan lijkt het idd een ghetto whaha…
    Beetje experimenteren en ontwikkelen in die puberteit is niks mis mee ;)
    Overigens ben ik wel reuze benieuwd of onze kids elkaar kennen.
     
    Anouk2005 likes this.
  19. sidmick

    sidmick VIP lid

    Jun 23, 2008
    17,804
    4,190
    113
    Buiten dat ik dat idd in mijn ruime omgeving waarneemt meen ik dit ook te hebben gelezen uit onderzoek, dat de anti rook campagne juist averechts werkt. Maar helemaal zeker weet ik het niet hoor
     
    femkes and Anouk2005 like this.
  20. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,195
    16,530
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Oh maar dat herken ik ook niet hoor dat de jeugd nu veel meer rookt dan vroeger.
    Er zijn zeker best een aantal jongeren die roken maar dat zijn dan vooral jongeren die in de weekenden weleens een sigaret opsteken en doordeweeks talen ze er niet naar. Mijn dochter doet weleens vapen maar dit doet ze enkel op een feestje in het weekend. Ze loopt doordeweeks niet met een vape in haar handen rond.
    Wel geloof ik dat er wel een stijging is met het aantal jongeren dat nu rookt in vergelijking met pak hem beetje een jaar of 5 geleden.
     
    femkes likes this.

Share This Page