Wanneer vertel je het geheim van sint

Discussion in 'Schoolkinderen en pubers' started by Mamavan2SE, Aug 28, 2023.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. spruitje80

    spruitje80 Fanatiek lid

    Jul 5, 2016
    4,695
    4,304
    113
    noord holland
    Op de school van mijn kinderen maakte ze zelfs al vanaf groep 1 cadeaus voor elkaar :). Gewoon om Sint te helpen en omdat het leuk is.
    Maar inderdaad, vroeger werd tegen ons op school ook gewoon gezegd dat we Sinterklaas gingen helpen.
     
    tuc likes this.
  2. Minimensje83

    Minimensje83 Fanatiek lid

    Jan 19, 2014
    1,757
    1,067
    113
    Female
    Ik vertel het gewoon niet. Ze komen er vanzelf achter als ze daar klaar voor zijn. Bij zoon was dat in groep 5, dochter groep 6 gelooft ook nog heilig. Ze gaan vanzelf vraagtekens plaatsen hoor .. ooit haha
     
  3. Theezeefje

    Theezeefje Fanatiek lid

    Oct 13, 2014
    3,708
    4,023
    113
    Overijssel
    Hier ook, hij is 9 jaar en gaat over een paar dagen naar groep 6. Gelooft nog heilig. Kleine school, combinatieklassen en zij beste vriendje vertelt het hem ook niet.
    Laat maar mooi gaan, ik kan het nu niet over mijn hart verkrijgen om het te vertellen. Zodra het kwartje gaat vallen dan zien we wel verder.
     
  4. Suuzan

    Suuzan Fanatiek lid

    Dec 21, 2013
    1,805
    655
    113
    Ik heb het de lente van groep 5 verteld. Ik was het al van plan, omdat er in groep 4 al veel kinderen niet meer verkleed waren. Ik wilde het voor zijn, dat anderen het niet vertelden. Ze was verbaasd, maar kon er wel om lachen. De belangrijkste vraag was of ze dan nog kado’s kreeg;)
    Je kan het sowieso beter nu vertellen voordat de sint-periode weer begint.
     
  5. owly

    owly VIP lid

    Aug 19, 2013
    22,289
    10,260
    113
    Wij vinden dat juist leuk:roflmao:

    Al was het vorig jaar wel heel sneu. Hij keek er zo naar uit bleek hij het kind te hebben getrokken dat hem pest. Hij wou eigenlijk niks maken.

    Aangezien knutselen zijn dan is zei ik dat hij het voor zich zelf zou verpesten.

    Maar als hij hem dit jaar heeft dat hij dan moet zeggen dat hij hem al heeft gehad.
     
    Liekje81 likes this.
  6. Elsa86

    Elsa86 VIP lid

    Jun 30, 2014
    6,569
    3,506
    113
    Wij hebben het net gisteren verteld aan onze oudste. Zij vond het alleen maar heel leuk om te horen dat wij die cadeautjes allemaal kopen :roflmao:
    We hebben wel heel duidelijk gezegd dat het ons geheim is en dat ze niks mag zeggen tegen haar zusjes.
     
  7. Anan

    Anan Fanatiek lid

    May 10, 2013
    3,005
    2,371
    113
    De oudste van 9 weet het sinds vorig zomer (is verteld door een vriendin). De jongste van 7 (groep 4) gelooft nog. Hij wilde laatst naar de berging, dus ik zei dat dat niet mocht omdat het mijn cadeautjes kast voor kerst was. Zegt hij: oh dus de kerstman bestaat niet (hebben we ook nooit beweerd). Ik: nee. Hij: en Sinterklaas dan? Ik: stilte… wat denk je zelf? Hij: die op school is sowieso nep want die heeft een plastic staf. Whaha.
    De jongste vierde het met 4 jaar op het werk van mijn man. 1 van de collega’s was als zwarte Piet (volledig geschminkt). Toen vroeg ze onderweg naar huis: waarom was m (collega man) verkleed als zwarte Piet? Die had het dus jong zelf al door haha
     
  8. EdN

    EdN VIP lid

    May 27, 2011
    8,824
    3,611
    113
    In principe wil ik het pas vertellen als ze er zelf mee komen. Mijn oudste vroeg in groep 5 (8 jaar) een half uur voor we begonnen met pakjesavond opeens of Sinterklaas wel echt was. En dan op zo’n manier dat wel duidelijk was dat hij er zelf wel over uit was.

    Mijn middelste zit in groep 6 en gelooft nog volop. Hoewel ik liever niet spontaan het geheim verklap overweeg ik het nu toch binnenkort aan hem te vertellen, want dit is toch wel een beetje erg lang.

    De jongste heeft nog een tijdje voor de boeg.
     
  9. me1989

    me1989 Fanatiek lid

    Dec 29, 2013
    3,444
    1,199
    113
    Heeft iemand heeeeel toevallig een goed filmpje met uitleg waar het verhaal van sinterklaas vandaan komt en misschien wat sinterklaas bloopers bijvoorbeeld?

    We hebben het onze 8 jarige zoon net verteld en hij zegt het te begrijpen, maar had ook nog meerdere keren de vraag 'is dat dan ook niet echt?'. Ik heb hem toen wat bloopers laten zien en ook dat de pieten geschminkt worden, maar ik zoek eigenlijk een duidelijk uitleg filmpje.
     
  10. YaelStone

    YaelStone Fanatiek lid

    Aug 5, 2019
    2,439
    4,367
    113
    Ik heb er nooit over gelogen tegen de kinderen. Ze wisten allebei in groep 2 dat Sinterklaas niet bestaat.
     
    WWJD likes this.
  11. Koraal82

    Koraal82 Fanatiek lid

    Jul 17, 2013
    3,277
    1,440
    113
    Wij hebben het verteld in de zomer tussen groep 5 en 6. Ik dacht dat hij het erg zou vinden omdat hij dan zou vinden dat wr hebben gelogen. Maar dat was totaal niet het geval.

    Ik zou het wel echt zeggen want op die leeftijd weet denk ik bijna iedereen het wel.
     
  12. Patty86

    Patty86 Fanatiek lid

    Oct 8, 2012
    3,562
    2,859
    113
    Female
    Mijn jongste was 6 toen we het hebben verteld. Ze vroeg er zelf naar en toen zijn we eerlijk geweest. Dat sinterklaasjournaal was ook zo extreem dat ze er stress van kreeg. Ze eet er geen pepernoot minder om en ook de cadeautjes zijn er gewoon nog. De oudste was 7 toen ze tot de conclusie kwam dat het niet kan. Inmiddels groep 6 en groep 4. Vanaf groep 5 is hier surprise maken. Ik kan me niet voorstellen dat je kind in groep 7 nog in Sinterklaas geloofd. Wij hebben het altijd gezegd, als ze er naar vragen, zijn we eerlijk.
     
    WWJD likes this.
  13. humptydumpty

    humptydumpty Fanatiek lid

    Apr 9, 2014
    3,637
    1,193
    113
    Ik heb het nooit verteld en gewoon gewacht tot ze zelf met serieuzde vragen kwamen en die dan eerlijk beantwoord. Was rond 6/7 voor beiden geloof ik. Echter als ze op hun 10e nog steeds zouden geloven,zou ik wel hele dikke hinten gaan droppen met het idee om gezonde argwaan te creeeren. Ik zou anders te bang zijn dat ze het via vriendjes zouden horen en/of zich bedrogen zouden voelen. Echter, ieder kind is anders en reageert natuurlijk anders en niemand kent jouw kind zo goed als jij.
     

Share This Page