@Wes88 ik sluit me aan bij de rest! Loop jezelf niet voorbij en denk ook aan jezelf! Wat fijn van de goede uitslag trouwens! E. Is ook al bijna 2 weken verkouden. 2 keer per dag zout en uitzuigen soms. Longen klonken schoon maar het is zo sneu. koemelkallergie: onze dochter had koemelkallergie en lactose-intolerantie. Ik ben hierdoor super alert, want was echt een helse periode met dochter. Tot nu toe is het nog te doen en E. is een heel andere baby. Dit scheelt een hoop. Ik begin in januari pas weer met werken. Onderwijs, dus ik krijg zomervakantie en herfstvakantie erbij. Niks te klagen dus! Die lachjes zijn zo lief hè! Hier ook echt al stem ontdekken enzo. Zo schattig! E. drinkt best veel. Alles gaat op.. hij zal het nodig hebben denk ik dan maar haha. 2 weken geleden voor het laatst bij het cb geweest dus recente gegevens heb ik nog niet. 15 september moet ik weer. Dan is E. alweer 2 maanden. Moet dan ook gelijk voor dochter. die vaccinaties bij die kleintjes zijn zo sneu altijd! Lekker bij mama. Gelukkig niet teveel last gehad @KarlijnA91 hopelijk vergeet ik niks
@JupitR ik vind het vreselijk om vroeg op te staan haha. In de vakantie lieten we het eerste kraambezoek ook pas om 10:30 komen omdat we rond 10:00 u beneden waren. Dit is wel even wennen voor ons en wat klinkt dat heerlijk van F.! Zo goed geslapen! En hier staat de wasmachine ook elke dag aan, maar dan zonder wasbare luiers haha. @Kaatje92 hoe was het bezoek van je vader? ❤️ Die menstruatie hier bleek toch minder menstruatie dan ik dacht, het voelde wel als een menstruatie maar dan vrijwel geen bloed.. ook prima als dat zo blijft maar dat zal wel niet. @Saby hoe is nu met de verkoudheid? @zegenwens hoe gaat het met jou? @Wes88 hoe voel jij je? Wat vinden jullie van het weer? Ik vind het echt een cadeau! In het begin moest ik er niet aan denken maar ik vind het nu echt heerlijk dat het nog zulk lekker weer is.
Ik heb hetzelfde gehad week of 2 geleden. Leek op een menstruatie maar zette niet door. Nu lijkt het wel begonnen te zijn. Benieuwd hoelang t nu aanhoudt. Voel geen krampen verder oid. Ik vind het weer niks. 22 graden is prima maar dit is gelijk zo extreem weer. Mijn huis wordt enorm snel warm tis nu boven al 28 graden. Pfff maargoed beter dan regen en kou.
@Kaatje92, wat fijn dat E. een andere baby blijkt te zijn dan je dochter. Merk je nu iets aan E dat hij misschien ook allergieën of intoleranties heeft? Hoe gaat het met jou mentaal eigenlijk? Zijn de angsten ook weg gebleven? @Krv, dan hadden jullie alsnog snel bezoek na het opstaan De 30 graden op komst vind ik maar niets. Ik vind het niet ideaal om een baby dan eventueel in de draagdoek te hebben en de ervaring tot nu toe is dat dat op enig moment op de dag toch wel nodig is, zeker aangezien de oudste twee er ook vanaf 12:30 weer zijn. In de kinderwagen vind ik met 30 graden overigens ook niets De ochtenden en avonden zijn wel prettig, dan is het nog niet zo heet. @Roni7888, dan is het snel heet bij jou in huis. Sterkte de komende week met de hitte!
Ik zie ook op tegen de hitte. Inderdaad omdat ik het dan te warm vind voor de draagdoek, maar ook omdat ik 's avonds/'s nachts helemaal onwel wordt van dat soort temperaturen. @Krv Hier gaat het goed hoor! Heb net wel La Leche League een mailtje gestuurd om mee te denken over het vele spugen. Het wordt ook steeds erger: vaker en grotere hoeveelheden. Ik heb er vannacht echt even om zitten huilen toen hij mijn hele bed weer ondergespuugd had. Heb er soms echt vervelende, sombere gedachten bij. Morgen ook afspraak op het cb, ga het dan ook (weer) bespreken, maar weet niet of zij verder komen dan johannesbroodpitmeel adviseren, en daar sta ik niet zo om te springen. @Wes88 Goed dat jouw therapie gestart is. Wanneer is de volgende afspraak? In welk opzicht loop je jezelf voorbij? Mentaal, fysiek, of beide? Hoe doe je het inmiddels met de flessen van R.? @KarlijnA91 Ja joh, met die ontwikkelingsmijlpalen moet je volgens mij idd naar de uitgerekende datum kijken, zeker de eerste weken/maanden. Logisch dat J. dan een beetje 'achterloopt'. Hij gaat het allemaal prima op zijn eigen tempo doen! Fijn trouwens dat het afbouwen soepel gaat. @JupitR Klopt helemaal wat je zegt. Doordat elke nieuwe fase weer zulke leuke nieuwe dingen met zich meebrengt, is het wat minder erg om afscheid te nemen van de newborn fase! Ik zit hier nu te wachten op het moment dat hij beseft dat die objecten die steeds voorbij zijn ogen vliegen zijn eigen handen zijn.
@zegenwens, wat vervelend om te lezen dat je soms die sombere gedachten hebt. Krijg je wel genoeg slaap? Ik kan me voorstellen dat het met slaapgebrek (nog) heftiger voelt? Hopelijk heeft het CB nog tips. Dragen/rechtop houden doe je al veel he? Op Facebook zitten ook nog wel eens groepen met veel ervaringsdeskundigen. Heb je daar misschien nog wat aan?
het gaat de ene dag beter dan de andere dag. Ik heb nu wel door dat hoe beter de nachten gaan, hoe beter ik me mentaal voel de volgende dag. Maar helaas lig ik de meeste nachten na de voeding nog wakker en speelt de hele film van het bloedverlies zich weer af. Ik vind het vooral vervelend dat ik stukjes mis van die avond/nacht en ik blijf daar maar over denken. Ik weet bijvoorbeeld niet meer hoe Rune die avond in het ziekenhuis aan een schone luier en fles is gekomen, ik heb ze niet gegeven, maar wie dan wel?
de volgende afspraak is volgende week maandag, de 11e. Ik zie er wel tegen op. Vorige week moest ik mijn eigen geschreven verhaal hardop voorlezen,en bij de eerste zin brak ik al in tranen uit. ik loop mezelf zowel fysiek als mentaal voorbij. Gelukkig wel goed kunnen praten met man inmiddels, en hij ziet mijn grenzen nu ook beter en helpt me daarbij zodat ik mezelf niet steeds voorbij loop. R. Drinkt momenteel 7 flessen van 120/4. Maar ik weet niet waar hij vannacht last van had, of het een regeldag is of dat hij toe is aan grotere flessen, want hij kwam weer 2x met reuze honger vannacht even aankijken en anders misschien maar langzaam ophogen iig voor de nacht
Ja ik krijg echt genoeg slaap en voel me ook helemaal niet vermoeid verder. Het werd me afgelopen nacht gewoon even te veel. Ook omdat M. het wel een leuk idee vond om van 4 tot 6 te feesten. Normaal slaapt ie verder braaf hoor haha. Het is gewoon mijn eigen onzekerheid wat het grootste probleem is. Want hijzelf doet het prima, zelfs met al dat gespuug. Maar ik ben elke week weer opnieuw bang dat hij niet goed gegroeid is, en ik sta dus elke week weer bij het cb om te wegen. Is denk ik ook nog een staartje van toen hij de eerste drie weken niet goed groeide. Dat heeft toen best een deuk in mijn vertrouwen opgeleverd, ondanks dat het een duidelijke oorzaak had (tongriem). Ja ik draag hem nu steeds vaker idd. Hij 'snapt' het nu eindelijk en raakt niet meer gefrustreerd in de draagdoek Op Facebook heb ik al om advies gevraagd idd.
@Wes88 Ja het zal nu even heel zwaar zijn inderdaad, maar hopelijk mag je de last van het trauma steeds een beetje meer los gaan laten. Wat fijn dat je man ook inziet dat jij een stapje terug moet doen in bepaalde dingen. Doet hij af en toe ook een nachtvoeding? Kan me voorstellen dat jij voor zowel je mentale als fysieke gesteldheid goed je slaap kunt gebruiken.
Was op zich prima hoor. Heb er nooit zoveel aan. Vond het vooral spannend of dochter ging roepen ‘wie ben jij?’ Dus op voorhand een gesprekje met haar gehad. Ze heeft het voorbeeldig gedaan! Het weer is wel prima als ik rustig aan zou doen. Ben in de volle zon aan het ruimen geweest in de tuin. Was wellicht iets te enthousiast
De kans was enorm groot, maar lijkt vooralsnog niet te reageren op koemelk of lactose! Hebben wel speciale voeding, omdat hij niet kon poepen. Dat gaat nu wel goed gelukkig. Ik ga bij sommige situaties nog erg in mijn hoofd zitten. Er is bvb een situatie met m’n moeder waar ik erg mee in m’n hoofd blijf zitten, terwijl ik voor de buitenwereld wat harder ben zeg maar. Maar qua angsten lijkt het vooralsnog rustig te zijn. Geen paniekaanvallen oid gehad!! Bizar hoe het ook kan. Scheelt ook wel zoveel dat E. een heel ander kind is en in die zin het niet getriggerd wordt.
Toch een stukje trauma zo te lezen? Ik wil je even een hele dikke virtuele knuffel geven! Het is een pittige tijd geweest voor je en nog steeds.
@Wes88 Hopelijk helpen de gesprekken om de scherpe randjes eraf te krijgen. Voor flashbacks en herbelevingen gebruiken ze tegenwoordig ook vaak EMDR therapie. Mocht er geen verbetering zijn is dat misschien iets? Wat betreft de vragen over wat er die nacht is gebeurd: ik zou dit eens aankaarten in het ziekenhuis. Bij mijn ontslag uit het ziekenhuis heb ik een uitdraai gekregen van alles wat er in de computer is gezet, van de eerste ctg tot de luiers/flesjes. Heb het zelf ook een paar keer terug gelezen omdat ik niet meer alles in de goede volgorde kon plaatsen, waardoor het soms voelde alsof het me overvallen had. Misschien kan dat helpen om dat gedeelte te verwerken? Hele dikke knuffel in ieder geval! @zegenwens, wat naar van dat spugen. Kan me voorstellen dat dat ook z’n weerslag heeft op jezelf, maar je doet het super goed! Hopelijk hebben ze bij LLL advies voor je waar je wat mee kunt. Het CB kwam hier ook niet verder dan jbpm of gelilact en bedje schuin zetten.
@KarlijnA91 Ze kwam idd met jbpm Hij was 275 gram gegroeid in een week, nu 5405 gram. Zijn lijntje stijgt juist gestaag op de (WHO-)curve, dus ik moet denk ik echt proberen het meer los te laten. Het is irritant, maar blijkbaar gewoon echt niet iets om me zorgen om te maken.
@zegenwens, begrijpelijk dat je die zorgen over het aankomen had. Er zit dan toch ook veel gevoel achter en ik heb het idee dat je na de bevalling in zo'n kwetsbare periode zit dat sommige dingen wat hardnekkiger blijven hangen. Het gevoel zal mettertijd wel slijten, zeker nu je weer gezien hebt dat M. evengoed goed groeit. En er gaan andere kenmerken van groei en ontwikkeling komen, waardoor de focus wat van de groei af gaat. Is toch in ieder geval mijn ervaring. @Wes88, vervelend dat je het zo moeilijk hebt in deze hele newbornperiode van R. Hopelijk zitten er ook goede momenten/dagen tussen? Wat heeft hij trouwens een prachtige naam! ♡ @Kaatje92, heerlijk om te lezen hoe anders het nu bij jou gaat, dat is je ontzettend gegund ♡ Hoe is het met je hoofdpijn trouwens?
Ik was gisteren aan een reactie begonnen maar nog geen tijd gehad om het af te maken haha. Hierbij alsnog. @Roni7888 oh wat een hitte! Hier is het nu boven 21 graden dus dat is een flink verschil. Ik kan me voorstellen dat je dan helemaal niet zit te wachten op een nazomer. En toevallig dat jij ook hetzelfde had, een paar weken terug. Hopelijk ben je er snel weer vanaf. @JupitR haha ja het ontbijten ging vaak gehaast en in die hitte met een draagdoek is inderdaad niet ideaal. @zegenwens jeetje wat sneu om te lezen dat het nog niet is verbeterd. Het klinkt wel als extreem veel spugen en ik snap dat je je zorgen maakt. Tot wanneer is het spugen ‘normaal’ en wanneer kan je eventueel verder verwezen worden. Zou je dan eigenlijk meteen bij een kinderarts terechtkomen? Of misschien een osteopaat oid? Het lijkt hier nu echt veel minder te zijn (zal je zien dat het straks weer 10 keer zo hard terugkomt). @Wes88 heel fijn om te lezen dat je man nu ook inziet dat je zijn hulp hard nodig hebt. Het klinkt heel pittig en heftig allemaal, het zal vast even duren voor alles een plaatsje heeft gekregen. Is er iemand die antwoord kan geven op jouw vragen, bijvoorbeeld uit je ziekenhuisdossier? Zou je dat eventueel op willen vragen? Geen idee of het helpt en kan hoor. Het lijkt me zo rot om met zulke vragen te zitten. Aanvulling: wat @KarlijnA91 zegt dus @Kaatje92 wat fijn dat het zo goed gaat met E. Hopelijk kom je zelf ook snel ‘uit je hoofd’, dat is vast vermoeiend voor je.
De eerste 4 weken dagelijks paracetamol geslikt. Nu heb ik nog wel hoofdpijn, maar ook hoofdpijnvrije dagen. Krijg staaltabletten vanwege te laag ijzergehalte en m’n b1 is te laag. Dus misschien dat de hoofdpijn van nu daar nog door komt? Heb hoop dat het helemaal weggaat!! Hoe gaat het met F? En jullie je draai kunnen vinden met z’n allen?