Hier klopt echt helemaal niets van. Als hij vrijdag nog heeft gezegd dat er geen andere partij was, dan zit hij toch gewoon te liegen?
Klinkt eigenlijk best vreemd. Vrijdag nog geen serieuze andere partij en nu zo op het laatst opeens wel een bod van een ander. Je zou bijna denken dat dat niet kan kloppen. Dat snap ik ja. Je wilt alleen een ander huis als dat echt naar je zin is. Dan kun je nu beter je huidige woning terugtrekken en op je gemak verder zoeken. Je weet in ieder geval dat je huidige woning goed in de markt ligt.
Hij vertelde dat er die week daarvoor een bod was gedaan maar dat dat (veel) lager lag dan ons eerste bod. En dat de verkopers dat dus niet serieus overwogen. Vrijdag vroeg ik nog of er een andere partij was of dat wij de enige waren en toen gaf hij aan dat hij momenteel geen andere biedingen of geïnteresseerden verwachtte. We hebben zaterdag ons eindbod gedaan en vanochtend appte hij dat de verkopers dus ook een eindbod hebben gekregen van die andere partij. Heel toevallig inderdaad
Klinkt echt als een vies spelletje. Mochten jullie je terug trekken dan zou ik ook niks meer met deze makelaar van doen willen hebben.
Wat is het termijn dat je eindbod geld? Ik zou het zelf nu ook 'vies spelen' aangeven dat je bod tot dan en dan geld. En je het eigen huis niet verkoop indien je het huis niet kan aankopen. En dan natuurlijk niet zo plat maar wel duidelijk laten doorschemeren. Van.... Ja, ons bod geld tot dan en dan. Hou daar ook rekening mee met de verkoop van ons huis. Aangezien wij natuurlijk niet verkopen zonder 'een' gewenste huis te hebben aangekocht.
Ik zou trouwens ook zeker dit melden bij de bond waar hij aangesloten is. Want hij zit echt wel op het randje van wat acceptabel is.
Ja dat snap ik. Als de boel nu toch verkeken is dan zou ik openkaart spelen en zeggen dat je het proces niet vertrouwt en dat je voor de verkoop ook niets meer met hem te maken wilt hebben. Mocht hij vinden dat hij nog geld van jullie krijgt, kun je overwegen een klacht tegen hem in te dienen of op zn minst mee dreigen.
De biedingen voor onze woning zijn binnen en een aantal fors boven de vraagprijs met gunstige en zelfs met geen voorbehouden. Helemaal zonder voorbehoud bieden vind ik te spannend. We hebben net nogmaals onze wens uitgesproken en gecommuniceerd naar de makelaar dat ons huis alleen verkocht gaat worden als de andere woning doorgaat. We horen het vanavond want de verkopers twijfelen nog tussen ons bod en dat van die andere partij.
Oei ik krijg echt een heel naar gevoel bij die makelaar. Ik vertrouw daar niks van. Baken voor jullie zeg. Ik hoop voor jullie dat het toch goedkomt
Fijn dat je wel kunt verkopen voor een goede prijs en voorwaarden/geen voorwaarden. Dat scheelt al iets. Maar zij doen gewoon echt een beetje belachelijk nu.
Wat toevallig. Het is voor jullie natuurlijk heel fijn (als het waar is), maar hier kan toch niks van kloppen? Waarom zou je als verkoper twijfelen tussen twee partijen, terwijl het bod gelijk is, maar de één zonder voorbehoud financiering bied en de ander met. Die keus is dan toch direct gemaakt? Nog los van het vreemde verhaal dat er plots wèl een andere geïnteresseerde is, nadat het huis al maanden te koop staat. Desalniettemin hoop ik dat alles goedkomt voor jullie
Goed gedaan! Dan is het voor hem óf 2 woningen verkopen, of (waarschijnlijk) geen een. Heel benieuwd naar de uitkomst hiervan.
Het zou natuurlijk zo kunnen zijn dat de makelaar de andere partij die een bod had gedaan heeft opgebeld en aangegeven dat als ze serieus geïnteresseerd zijn ze een eindbod moeten neerleggen. Dat is voor de verkopende partij alleen maar gunstig en eigenlijk doet hij dan ook waarvoor de verkoper hem heeft aangenomen. En dat hij dat vrijdag nog niet gezegd heeft vind ik eerlijk gezegd niet zo gek. Maar hoe dan ook, ik duim enorm voor jullie dat jullie de gunfactor krijgen van de verkopende partij omdat jullie al zo lang interesse hebben. Super gaaf wel dat jullie zulke goede biedingen voor jullie huis hebben gekregen. Mijn duimen draaien! (is het overigens niet zo dat je tegenwoordig na verkoop van een woning de bied geschiedenis oid in kan zien? Of hadden ze dat plan en is dat niet van de grond gekomen? Dan zou je achteraf precies kunnen zien of het eerlijk gegaan is).
ooh wat een vies spelletje zeg. Ik denk dat het als volgt is: ja ze hebben een andere koper. Dat bod ligt lager dan dat van jullie maar niet mega veel lager en nu willen ze jullie zo ver krijgen om gewoon nog een schepje er bovenop te doen omdat ze weten hoe graag jullie dat huis willen hebben. Inderdaad kun je tegenwoordig na verkoop van huis wel de geschiedenis van biedingen inzien. Dus denk dat er een kern van waarheid is bij de makelaar maar hij wel echt de grenzen opzoekt en niet alles honderd procennt waar en eerlijk is. Wel heel slecht dat die makelaar jullie zou moeten helpen met verkopen van jullie huis en ondertussen eigenlijk heel vals bezig is met de aankoop van een nieuw huis. Nou goed, knap dat je je niet gek laat maken en bij 1 eind bod blijft. Ik denk wel dat ze uiteindelijk gewoon voor jullie gaan kiezen omdat de makelaar anders geen enkel huis kan verkopen ipv 2, of alleen die andere met minder geld dan wat jullie hadden geboden. Bahbah.
We wachten in spanning af. Ik ben het met jullie eens dat het allemaal erg (te) toevallig is. Ik vermoed dat er achter de schermen veel meer speelt dan dat de makelaar naar ons communiceert. Mocht het huis niet doorgaan dan moeten we echt nadenken wat we willen. Er liggen biedingen op ons huis van meer dan 14.000 boven de vraagprijs, dat zijn voor onze regio mooie bedragen. Het zou ons bij een volgend huis ook een gunstige positie opleveren omdat we ons huis dan al verkocht hebben, aan de andere kant is het een risico. Wat zouden jullie doen? Overdracht op 6 maanden en hopen op een geschikt huis?
Tis wel tricky... Als je geen geschikt huis vind en je moet tijdelijk wat huren...is in deze regio erg lastig. Er zijn veel arbeidsmigranten en mensen die te maken hebben met een versterkingsoperatie van hun woning, waardoor het lastig is een particuliere huurwoning te krijgen.
Ik zou dit zelf met jonge kinderen niet doen…. Maar dat is echt persoonlijk, ik zou niet het risico willen lopen 2 keer te moeten verhuizen en tussendoor moeten huren (moeilijk te krijgen én duur) of op een vakantiepark oid te moeten zitten.