Tweede auto wegdoen?

Discussion in 'De lounge' started by Ligero, Sep 5, 2023.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. bluedrake

    bluedrake Fanatiek lid

    Aug 1, 2018
    3,691
    4,051
    113
    Female
    Wij hebben onze 2e auto weggedaan. Maar nu met werkveranderingen baal ik daar wel van, want nu heb ik geen auto meer voor de deur.

    Overigens wel een bakfiets waar ik kilometers mee kan maken, alleen een bioscoop is te ver weg..

    Als je hem echt weinig gebruikt zou ik hem weg doen.
     
  2. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,359
    30,650
    113
    Female
    Wij zijn een paar jaar geleden van 2 naar 1 auto gegaan.
    Er is in al die tijd precies 1 keer iets voorgevallen waarbij het lastig was. Het scheelt een hoop geld.

    Nu is het wel zo dat we beiden thuiswerken en dat we de kantoordagen allebei met de trein doen. Dus de auto is alleen voor bezoekjes aan oma, uitwedstrijden, vakantie/uitjes of zware boodschappen.
     
  3. Anniek88

    Anniek88 Fanatiek lid

    Sep 22, 2016
    2,992
    2,694
    113
    Female
    Ja vind ik ook!!
     
  4. Emma86

    Emma86 VIP lid

    Jun 25, 2012
    5,281
    2,231
    113
    Female
    Nederland
    Bedoel je met delen dat het 50/50 verdeeld werd of dat je bij je man op de verzekering kon en dat zijn schadevrije jaren ook voor jou gelden?

    Als je zelf meer schadevrije jaren had is het wel zuur ja....
     
  5. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,943
    14,996
    113
    Zijn schadevrije jaren met mij delen. Kan kennelijk ook na scheiding/overlijden bijv. als je maar 1 gezinsauto had dienop de ander stond. Kwamen we met mn moeder achter toen mn vader overleed.

    Maar de ander gaat er dan dus op achteruit, maar het kan lonen als de achteruitgang minder is dan de vooruitgang.
     
  6. mamameer

    mamameer VIP lid

    Jan 21, 2014
    8,173
    4,483
    113
    je auto kost 2000 euro per jaar ongeveer. je krijgt 100 euro per maand aan reiskosten vergoeding. dat is dan 1200 euro per jaar. effectief kost hij dan slechts 66 euro per maand.
    vind ik erg mee vallen. maar ik kan niet in jullie financiele plaatje kijken.

    wat iemand al aangaf, ik zou kijken hoe het bevalt als je hem in oktober een maand niet gebruikt. dus ook de herfstvakantie mee pakt. en kijkt wat je dan kunt doen zonder auto en met eventueel regen. als je dit allemaal wel oke vindt. verkoop je hem.
     
  7. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,158
    35,815
    113
    Ja precies. Dat deden wij ook.
     
  8. Petra82

    Petra82 Fanatiek lid

    Jul 10, 2008
    1,619
    1,332
    113
    Westland
    Wij doen al 18 jaar met 1 auto en dat gaat prima. Man gaat met de auto naar werk, ik doe alles op de fiets. Als het niet écht écht nodig is, is het ook gewoon niet goed voor t milieu, want dan pak je m toch vaker, als t waait, regent etc.
    In die 18 jaar heb ik al die buien en wind gewoon overleefd op de fiets.
    Als we echt naar de stad of zo willen (1 a 2x per jaar) pakken we de bus.
     
  9. miepje77

    miepje77 Fanatiek lid

    May 25, 2008
    1,881
    448
    83
    Nee ik doe mijn auto nooit weg. Altijd al een eigen auto gehad. Dit is voor mij zo'n vrijheid. Ik gebruik hem amper. Fiets naar mijn werk. Ook door de regen. Maar zeker in vakanties en op mijn vrije dagen dan wil ik kunnen gaan en staan waar ik wil. Zeker met kinderen.
     
    Nellie4, Kwek and Neuzeke like this.
  10. Kwek

    Kwek Fanatiek lid

    May 16, 2009
    3,206
    1,259
    113
    Centrum België
    Hier 2 jaar met 1 auto geleefd en echt nooit meer. Zo afhankelijk van wanneer mijn toenmalige partner thuis was om bv boodschappen te gaan doen, de stress voor hem om tijdig thuis te zijn om de kinderen naar hun hobby's te voeren, etc etc.
    En zeker voor die 800€ per jaar zou ik het niet laten. Dat zou mij de gemoedsrust wel waard zijn....
     
  11. Jessi79

    Jessi79 Fanatiek lid

    Jan 4, 2012
    4,815
    2,674
    113
    Ik zou hem wegdoen. Je noemt het een stukje vrijheid, maar het is in feite pure luxe. Je hebt hem niet nodig.

    Is inruilen voor een 2ehands bakfiets een optie? Wij doen de weekboodschappen met de bakfiets, en gebruiken hem om oud papier/glas etc weg te brengen. De kinderen zitten er al jaren niet meer in.

    Wij doen al jaren met één auto, maar gebruiken hem vooral op vakantie, museabezoek en in het weekend voor sporten. Tuurlijk is het makkelijk om even snel met de auto naar de bios/zwembad etc te gaan, maar 7 km fietsen kan ook gewoon als het moet.
     
    nelta likes this.
  12. Nina Sanders

    Nina Sanders VIP lid

    Aug 1, 2016
    38,191
    45,331
    113
    Bij ons is het denk ik een apart geval. Beide werkend en 4 kids. Dan zou je denken 2 auto’s nodig te hebben. En ja, dat is ook heel handig. Wij hebben echter altijd maar 1 auto gehad omdat man 2 dagen naar kantoor gaat met de trein en ik de auto dus voor 1 of 2 dagen per week kantoor gebruik. Verder gebruiken we hem echt voor de dagelijkse ritjes met de kinderen (wonen nu naast school dus dat hoeft niet meer, maar wel naar de opvang) en de winkel.

    Als we 2 auto’s nodig hebben; bijvoorbeeld met uitjes, wonen mijn schoonouders dichtbij en die hebben 2 auto’s. Kunnen altijd wel een auto lenen. Ik realiseer mij dat de kinderen groter worden en dat de situatie dan verandert. Met sporten / uitjes en alle andere dingen.. dan wordt het wellicht anders. Op dit moment een tweede auto nooit echt gemist.

    Nu ga ik echter van baan veranderen en komt er een 2e auto (lease). Ikzelf denk dat teruggaan naar 1 dan lastig wordt. Aan de andere kant: ik ga hem het eerste jaar toch enkel zakelijk rijden omdat wij onze eigen auto dus private leasen. Ik weet nog niet wat de situatie over een jaar gaat zijn. Óf onze private lease stopt en we gaan mijn zakelijke auto ook privé rijden. En dus weer 1 auto. Óf we houden de situatie zoals die nu gaat zijn. En dus puur zakelijk rijden en iets anders terug (private) leasen. Óf als blijkt dat het stiekem toch handig is om 2 auto’s te hebben (en we dus het privé gebruik van die tweede auto zouden ‘missen’) dan zouden er iets terug kunnen private leasen en mijn zakelijke auto ook privé kunnen rijden. Alleen private lease is echt wel heel duur en de bijtelling zal relatief laag zijn (want ik heb gekozen voor een elektrische auto).

    Mijn hoop gaat dus uit naar straks terug naar 1 auto. Maargoed. We moeten wel realistisch blijven. Je weet nooit wat er in de toekomst gebeurt. Man die van baan wisselt en een auto nodig heeft, schoonouders die hun eigen auto minder vaak kunnen uitlenen, etc etc. Als je hem kunt missen, dan zou ik absoluut voor 1 auto gaan. Maar als je je in allerlei bochten moet wringen en je kunt een 2e auto betalen, dan zou ik die 2e auto houden.
     
  13. nelta

    nelta VIP lid

    Apr 28, 2009
    18,625
    9,137
    113
    Female
    Rotterdam
    Wij hebben 3 jaar terug onze tweede auto weggedaan en missen hem niet.
    Kunnen beiden fietsen naar ons werk (10km en 5km). Bij regen (is maar zelden) brengt man de jongste met de auto en neem ik de bus naar mn werk, maar ik hoef maar 2 dagen per week naar mijn werk.

    Basisschool zit op ruim 4km, maar fietsen we ook altijd als het droog is.

    Voor de paar keer per jaar dat we de tweede auto wel missen, nemen we een deelauto. Die staat hier in de wijk.

    Er zijn genoeg weken dan de auto alsnog stil staat.
     
  14. nelta

    nelta VIP lid

    Apr 28, 2009
    18,625
    9,137
    113
    Female
    Rotterdam
    Ja dat hadden wij destijds ook.
     
  15. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    Nov 2, 2021
    4,878
    6,405
    113
    Hier pas van 1 auto naar 0 gegaan, we zijn wel lid van Greenwheels en kunnen zo dus makkelijk een auto ophalen. We rijden erg weinig. Misschien is Greenwheels voor jullie een optie ipv de tweede auto?
     
    Chayammy likes this.
  16. soovi

    soovi Fanatiek lid

    Nov 1, 2007
    2,465
    582
    113
    Wij hebben maar een auto. Maar mijn man werkt veel meer thuis en kan daar vaak wel in schuiven. Daarnaast woont mijn zusje vlakbij en mag hij als ik de auto nodig heb haar auto lenen. Ik ga zelf altijd met de fiets of met de trein.
    Dus samenvattend een totaal andere situatie. Ik weet niet of ik in jouw situatie de auto weg zou doen.
     
  17. Feye

    Feye VIP lid

    Nov 26, 2013
    6,465
    3,910
    113
    Female
    Heb je de supermarkt en sporten ver weg zitten?
    Wat dat betreft hier ook wel makkelijk praten: sporten, tandarts, etc. is allemaal binnen 5km wel bereikbaar. Dus prima fietsafstand.
     
  18. owly

    owly VIP lid

    Aug 19, 2013
    22,289
    10,260
    113
    Ik zou juist zeggen als je het kan missen houden.

    Wij hebben 1 auto (heel simpel ik heb geen rijbewijs) ik doe alles op de fiets.

    Heb alleen een probleem wanneer we zoon van school moeten halen of onverwacht toch brengen. Dat doe je niet even op de fiets. Dus als ik wel een keer durf om te gaan lessen en slaag dan komt er een tweede auto.
     
  19. Kwek

    Kwek Fanatiek lid

    May 16, 2009
    3,206
    1,259
    113
    Centrum België
    Sowieso en bovenal durf ik zeggen: ben geen fietser - ik gruwel ervan. En dan mag het niet eens regenen of waaien. Verder is Belgie geen fietsvriendelijk land qua infrastructuur en regio is redelijk heuvelachtig. Ik ben 1,5 jaar met de fiets naar mijn werk gereden (ong 4 km) en huiverde élke dag van de rit heen en terug.
    Kleine boodschappen om aan te vullen werden wel per fiets gedaan. Maar bv op zaterdag werden de grote boodschappen gedaan en dan zie ik niet in hoe je 6 flessen water, 2 bussen wasmiddel, etc op je fiets kan vervoeren. Hele koffer zat steeds vol.
    En qua hobbies: uren volgden elkaar kort op op verschillende plaatsen van de meiden of redelijk kort na schooltijd + leeftijd van de kinderen toendertijd : neen, was geen optie voor mij. En OV was ook een drama: 1h15 voor de rit naar het zwembad op 5 km. Puur tijdverlies.
     
    Feye likes this.
  20. Suzy85

    Suzy85 Fanatiek lid

    Apr 16, 2016
    2,364
    2,822
    113
    Informatiebeveiliging
    Provincie Utrecht
    Wij gaan binnenkort weer terug naar 1 auto. De afgelopen jaren vonden we een tweede handig ivm brengen en halen van de kinderen icm onze drukke banen en stress aan het begin en einde van de dag. Maar inmiddels kunnen ze allebei prima een paar kilometer fietsen, zitten ze vanaf begin volgend jaar allebei op dezelfde plek aan t einde van de dag (want allebei school en bso dan), werken we sinds corona meer thuis en staat de 2e auto vooral veel stil. Dus straks gaat mijn man weer met het OV naar z’n werk. Houden we weer 100’en euro’s per maand over aan de mobiteitsvergoeding die nu volledig naar de leaseauto gaat en straks gewoon uitbetaald wordt en alleen een goedkoper treinabbo vanaf moet. En de kans dat hij de auto nodig heeft als ik m ook nodig heb, is nihil. Maar dan hebben we altijd nog greenwheels als oplossing.

    Overigens vinden we autogebruik in de stad ook niet nodig nu de kinderen zelf fietsen. Zwembad zit bijv 2,5 km verderop. Dat kunnen ze prima zelf fietsen. School zit nog dichterbij.
     

Share This Page