Strengheid peuterspeelzaal

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door Rainbow2018, 11 sep 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Rainbow2018

    8 sep 2017
    23
    5
    3
    Vrouw
    #1 Rainbow2018, 11 sep 2023
    Laatst bewerkt: 11 sep 2023
    Beste allemaal

    Ik zou graag jullie mening willen horen.
    Ik was zojuist op de psz, om mijn dochter haar traktatie te brengen. Ik kom binnen en ik zie dat er nog twee kindjes aan het lunchen zijn aan de eettafel, maar erg moe waren. 1 ervan was een nieuw meisje van net 2, dit is haar eerste dag. De juf reageerde erg geirriteerd dat ze langzaam at en gaf haar een beker drinken en legde het crackertje streng en geirriteerd terug op het bordje en gooide het daarna weg in de prullenbak. Het kleine meisje begon hard te huilen, maar de juf bleef geirriteerd en tilt haar nogal geirriteerd op , op het kleine meisje haar eerste dag waar alles nieuw en veel is. Ligt het nou aan mij of had de juf het eerst kunnen uitleggen, op het kind dr niveau, alvorens ze het zo geirriteerd op het bordje legt(bijna gooit) ?

    Het jongentje ernaast die inmiddels het eten op had, maar nog aan de tafel zat, werd zonder wat te zeggen ineens aan zijn arm van de stoel af letterlijk getrokken en stuurde hem na de kring.
    Wellicht had de juf al voor de lunch begon gezegt: wie het op heeft, gaat in de kring.
    Maar het gaat hier om kindjes van net twee die nog niet altijd alles direct begrijpen, aan de arm pakken ging best geirriteerd zonder dat het jongentje echt iets fouts deed, hij zat gewoon moe in zijn stoeltje, en ja hij
    moest misschien na de kring als het op is, maar daar kon toch op een normale manier aan herinnerd worden? of ben ik nou gewoon te betuttelend?

    Een ander kindje was super blij dat de tijd bijna voorbij was en riep enthousiast dan hij zo na papa en mama gaat en de (andere, tweede) juf kapte geirriteerd af met: tja dat kan.

    Mijn dochtertje kwam overigens ook op haar eerste dag een tijd terug, met de enkele woorden: juf, knijpen, mij, arm, auw, ze kon ook aanwijzen welke juf maar wat er precies is gebeurt kon ze natuurlijk niet uitleggen.

    Gaat het er bij jullie op de psz ook zo streng aan toe?
     
  2. Mooiezomer

    Mooiezomer Fanatiek lid

    22 apr 2017
    2.099
    941
    113
    Vrouw
    euh... nee, natuurlijk niet! Merk je verder iets aan je eigen dochter? Hoe vindt zij het daar? Als ik dit soort dingen zie en terug hoor van mijn eigen kind dan zou ik haar daar weghalen en naar een andere peuterspeelzaal gaan.
     
    Vergeten, Linda86, suus1983 en 9 anderen vinden dit leuk.
  3. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    2 nov 2021
    4.878
    6.405
    113
    Totaal niet herkenbaar, hier waren ze altijd heel geduldig.
     
    Rainbow2018 vindt dit leuk.
  4. blij83

    blij83 Fanatiek lid

    5 jun 2012
    2.180
    1.982
    113
    Hmmmm....nee dit herken ik niet en zou ik ook niet OK vinden.
     
    Vero0504 en Rainbow2018 vinden dit leuk.
  5. Malbec

    Malbec VIP lid

    5 apr 2020
    5.755
    7.854
    113
    Vrouw
    Nee dit is niet oké. Even in gesprek gaan erover? Houd het wel in eerste instantie bij jezelf en je dochter. Overigs vind ik dat je over het signaal wat je dochter af heeft gegeven al lang in gesprek had moeten gaan maar misschien heb je dat wel gedaan, ik kan dat niet uit je verhaal halen.
     
    nizzie86 en Rainbow2018 vinden dit leuk.
  6. Chrissie1990

    Chrissie1990 Fanatiek lid

    26 aug 2016
    1.195
    1.084
    113
    Hulpverlener
    Totaal niet herkenbaar en naar mijn mening ook niet hoe het hoort.

    Ik zou hier wel melding van maken. Misschien is de juf wel overwerkt of overspannen als ze zo geïrriteerd reageert en heeft ze hulp nodig.
     
  7. Theezeefje

    Theezeefje Fanatiek lid

    13 okt 2014
    3.708
    4.023
    113
    Overijssel
    Niet oke...
    Als het jouw kind was geweest en je had dit gezien wat had je dan gedaan?
     
    Rainbow2018 vindt dit leuk.
  8. Milkyway7

    Milkyway7 Fanatiek lid

    28 apr 2020
    1.485
    955
    113
    Vrouw
    Noord-holland
    Dit klinkt echt niet oké! Je weet natuurlijk niet wat er achter steekt. Misschien heeft speelt er privé wel wat maar dat maakt nog niet dat je zo met kinderen om mag gaan. Ik zou zeker even het gesprek aangaan en vragen of alles goed met haar gaat? Benoemen wat je gezien hebt en dat je daar zorgen over hebt.
     
    Rainbow2018 vindt dit leuk.
  9. tuc

    tuc Niet meer actief

    Het klinkt niet heel erg gezellig en geborgen nee.
    Ik zou erover in gesprek gaan, ja dat is moeilijk, maar wel nodig denk ik.
     
    Rainbow2018 vindt dit leuk.
  10. Anna009

    Anna009 VIP lid

    30 mei 2008
    9.858
    5.118
    113
    Home
    Nee niet oké
    En weet niet of ik m’n eigen kind nog zou brengen als ik dit zou zien

    maar als mijn dochter op de eerste dag al zou zeggen juf knijpt en dat ze pijn heeft dan had ik sowieso die juf aangesproken en m’n kind niet weer gebracht en een klacht ingediend
     
    nizzie86, WWJD, Mammavantwee en 3 anderen vinden dit leuk.
  11. Rainbow2018

    8 sep 2017
    23
    5
    3
    Vrouw
    #11 Rainbow2018, 11 sep 2023
    Laatst bewerkt: 11 sep 2023
    Bedankt voor jullie reacties

    Ik ben toen inderdaad de volgende dag gelijk een gesprek aangegaan, want mijn dochter wou er hysterisch niet meer naartoe na die eerste dag. Terwijl ze juist zo trots was dat ze ook naar 'school' mocht net als haar zussen. En haar toon toen ze die woorden zei, was erg menens en doet ze alleen als iets echt is gebeurt. Maar de juffen wisten "totaal niet" waar mijn dochter over had. Ik gaf het de voordeel van de twijfel, maar hield mezelf voor om het in de gaten te houden, tot nu toe gaf ze elke keer nog aan dat het leuk was en juffen waren lief (voor haar).
    Maar nu ik zelf heb gezien hoe ze met kindjes omgaan, die nog moeten wennen of moe zijn en anderen daar dezelfde mening over hebben ga ik toch wel weer een gesprek aan en zien wat daar uit komt. Het is onderdeel van de katholieke basisschool ernaast en ze hanteren volgens hun de katholieke visie van de school voor de kindjes die doorstromen, misschien zijn zulke scholen strenger gezien hun visie?

    Ik dacht eerst ook oh ze is chagrijnig en misschien zware week/nacht gehad of last van warmte, maar vind ik ook geen reden zo af te reageren. Maar de andere juf keek er niet eens van op en deed er niets aan en was zelf ook bot voor een blij kindje. Maar bij het ophalen zijn de juffen ineens weer allemaal vrolijk opgewekt en blij aan het lachen.

    Al met al voelt het niet meer goed daar en ga ik voor mijn kind een andere psz zoeken
     
  12. Cornflake

    Cornflake Fanatiek lid

    12 jul 2023
    1.283
    1.306
    113
    Vrouw
    Eh nee. Nou denk ik ergens ok, zijn ook mensen ze zullen ook niet altijd even happy halleluja reageren en eens met een zucht een kind optillen of wegbrengen. Ik ben ook wel eens ietwat geïrriteerd op mijn werk (maar ok ik werk niet met kinderen) Maar dan verwacht ik dat het een voorval is, eenmalig, dat ze zichzelf eigenlijk al corrigeren en in elk geval communiceren en niet zoals in jouw voorbeelden doen. Zeker als de andere juf het dan niet even overneemt of reageert doet vermoeden dat de dynamiek daar gewoon zo is?

    Wij hebben de oudste toentertijd van de opvang afgehaald na een jaar. Hij had een leuke leidster maar verder vond ik het niks. Hij kwam altijd viezig thuis (als in overal snot, billen niet goed schoon) “deed niets” qua knutselen of thema’s, als ik er kwam zaten de leidsters altijd de kletsen of waren ze niet eens op de groep en moest ik hem 9 van de 10 keer daar ter plekke verschonen. Toen ik een keer kwam en hij buiten gevallen uit de zandbak zat te huilen terwijl de leidsters zaten te kletsen was ik er klaar mee.

    daarna naar een andere opvang gegaan en daar hebben alledrie mijn kinderen nu gezeten (jongste zit er net) nooit vieze kids (ja van spelen in de toffe (dieren) tuin, allerlei thema’s en leuke dingen, lieve leidsters doe nooit zitten te kletsen als je onverwacht binnen komt of in elk geval het kletsen staken als er aandacht nodig is.Liefdevol en met aandacht. Echt nog nooit wat raars meegemaakt.

    Nog nooit zo blij geweest met een keuze. Dus uk zou ook je gevoel volgen en wisselen.
     
  13. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.996
    113
    Niet herkenbaar (hier zitten ze op de kdv trouwens tot aan school) maar ik zou ook op zoek gaan naar een andere.
     
  14. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik denk niet dat het katholieke een reden is hoor, maar slim dat je verder gaat kijken.
     
    nizzie86 en Dubbelgeluk vinden dit leuk.
  15. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.289
    10.261
    113
    Dat is niet zoals het hoort, al zouden de kinderen de hele ochtend hebben gehuild dan is dit niet de manier. Als er wat persoonlijk speelt moeten de kinderen daar geen last van hebben.

    Ik snap je twijfel. Het ligt niet aan de Katholieke inslag. Ik denk dat iedereen er wel mee eens is dat dit niet de bedoeling is.
     
  16. Maan14

    Maan14 Fanatiek lid

    6 feb 2022
    2.847
    3.007
    113
    Hier staat er ook zo een Hettie de heks op de psz. En het ergste is nog! Voor mijn oudste heb ik hier een klacht voor ingediend en ze staat er nog steeds.

    Met de jongste weer geprobeerd maar kind werd er totaal door overstuur. Hij zit nu op een anderen psz die een stuk verder weg is. De organisatie van de anderen psz gaat er toch niks aan veranderen helaas.
     
  17. River87

    River87 Fanatiek lid

    28 nov 2016
    1.325
    1.064
    113
    Jeetje wat heftig..
    Ik werk zelf met peuters en als ik dit lees denk ik alleen maar die is niet geschikt voor dit werk.
    Ja je kan weleens je dag niet hebben of misschien wat kort af zijn maar je probeert dit zo min mogelijk naar de kinderen toe..
    Ik bespreek het bijv met m'n collega als ik niet lekker in m'n vel zit en dan wissel je elkaar even af
    We stimuleren kindjes om te eten en drinken maar het is geen moeten , een kind wat bijv soctends slecht drinkt gaat altijd wel om meer drinken vragen later op de dag
    Als het echt slecht drinkt en wij ons zorgen maken vragen we desnoods eigen bekers van thuis.

    Gelijk heb je dat je andere opvang zoekt
    Mijn oudste ging naar een psz in ons dorp een andere organisatie dan waar ik zelf werk 2 leuke juffen die werden gesplits 1 leuke juf bleef en kreeg 2 andere collega s ernaast die mensen hebben zich nooit voor gesteld vertelde nooit hoe het ging etc
    Ik kwam toen hij bij a 4 was z'n leuke juf tegen die vertelde mij dat ze weg ging daar dat het niet te doen meer was etc ze bleef iig tot na hij 4 was en voor mij was het reden genoeg om mijn 2e nu bij een andere psz te brengen, merk enorm verschil en heel blij mee
     

Deel Deze Pagina