Zijn er nog mensen die positief op Corona testen?

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by Zana28, Jul 27, 2023.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,387
    30,701
    113
    Female
    Dat zal het wel zijn idd.
     
  2. Juul75

    Juul75 VIP lid

    Apr 8, 2010
    12,091
    7,843
    113
    Mijn zus en mijn zwager zijn vorige week allebei positief getest, en er flink ziek van. Het is nog steeds een goede griep lijkt het wel
     
  3. Maslov

    Maslov Fanatiek lid

    Apr 11, 2019
    1,226
    3,471
    113
    Ik ben er ook weer flink ziek van geweest. Nu na twee weken nog steeds benauwd, veel hoesten, veel slijm.
     
  4. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    Sep 3, 2019
    13,674
    18,750
    113
    Female
    Mijn ouders en een hoop vrienden van hen hadden onlangs ook allemaal corona. Bij hen was het ook allemaal zoals griep.
     
  5. Sansaatje

    Sansaatje Niet meer actief

    Hier ook vorige week positief getest en er behoorlijk ziek van. Sloeg echt op mijn luchtwegen en longen. Voel me sinds vandaag weer oké maar mijn energie laat nog zeker te wensen over. :(
     
  6. Mooiezomer

    Mooiezomer Fanatiek lid

    Apr 22, 2017
    2,099
    941
    113
    Female
    Wat zijn de symptomen van de variant die er nu is? Heb geen testen meer maar voel me niet fit en heb (lichte) keelpijn.
     
  7. Damay77

    Damay77 VIP lid

    Apr 18, 2010
    13,734
    7,501
    113
    Female
    Zelfde symptomen als een verkoudheid/griep(je).
     
  8. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    Dec 13, 2019
    13,023
    14,679
    113
    Female
    Geen idee eigenlijk. Hier in huis wordt ook volop gesnotterd en hebben ze keelpijn.
    Maar ik heb er niet aan gedacht om te testen.
     
    nizzie86 likes this.
  9. Asil

    Asil VIP lid

    Nov 14, 2018
    10,147
    9,750
    113
    Female
    Als ik een vermoeden zou hebben zou ik testen, ik bedoel waarom niet?
    Hier op werk een collega net terug, behoorlijk ziek geweest maar geloofd zelf niet in Covid. I
    k kan nu echt geen risico lopen op wat dan ook, dus ik houd afstand, was mijn handen meer en probeer geen dingen aan te raken waar hij aan heeft gezeten
     
    Athina and Neuzeke like this.
  10. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,157
    23,238
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    In jouw geval maakt het niet uit wat hij heeft toch? Ook griep of welk virus dan ook wil je niet neem ik aan?
     
    Zeebra, Zxcvb and Neuzeke like this.
  11. Damay77

    Damay77 VIP lid

    Apr 18, 2010
    13,734
    7,501
    113
    Female
    Nou, waarom wel?
    heel simpel, het maakt niets of het verkoudheid, griep of covid is.
    Je wordt er ziek van of niet. Mensen en vooral Kwetsbaren kunnen ook erg ziek worden van griep.
    Dus heb je klachten/voel je je ziek, dan blijf jthuis..
    Voor griep, verkoudheid enz wordt ook niet getest.

    En je collega is weer op zn werk dus neem aan dat hij beter is. dan heeft het echt echt geen nut om hem te ontwijken en spullen te ontwijken die hij aangeraakt heeft. Hij verspreid niks meer en er blijft dcht niks achter op spullen.

    zou het echt heel erg en raar vinden als mensen me zouden gaan ontwijken wanneer ik na ziekte wwer terug zou komen. Ik ben beter, niks aan de hand.
    Sorry, je houdt jezelf dan voor de gek en je maakt jezelf gek. Dan moet je alles gaan ontwijken. Geen winkelwagentje aanraken, geen spullen jn de supermarkt. Eigenlijk helemaal niks aanraken wat mogelijk iemand anders aan heeft geraakt. Daar kan een verkoudheids, griep, diarree of ander virus aan zitten waar je ziek van kan worden.

    Handen wassen en klaar. Niet teveel doordenken. En niet teveel handen wassen, ontwijken enz want je immuunsysteem heeft virussen nodig om sterk te blijven.
     
    nizzie86, Spectre, Zeebra and 2 others like this.
  12. Asil

    Asil VIP lid

    Nov 14, 2018
    10,147
    9,750
    113
    Female
    Precies, maar als ik griep of andere symptomen zou hebben zou ik wel testen om te bevestigen of uit te sluiten.
     
  13. Asil

    Asil VIP lid

    Nov 14, 2018
    10,147
    9,750
    113
    Female
    In mijn geval omdat ik op het punt sta mijn laatste terugplaatsing te hebben. Dat is onze allerlaatste kans om ouders te worden. Een griepje of corona is dan echt niet iets wat je wilt hebben. Dus ja ik doe dat wel. En gelukkig heb ik en hele goede band met mijn collega's en weten ze dit ook. Sterker nog, collega in kwestie houd er zelf ook rekening mee voor mij.

    En ik vind het sowieso niet gek. Voor corona gelde bij ons ook de regel bij griep of verkoudheid blijf je thuis omdat je je collega's niet wilt besmetten. Op dit moment handel ik puur uit voorzorg en bescherming voor mezelf. Doe ik niemand kwaad mee en dat mag ik toch gewoon?
     
    Snoepjes, Trirani and Mamafiets like this.
  14. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    Dec 13, 2019
    13,023
    14,679
    113
    Female
    Ik snap goed dat jij op dit moment echt even geen virus op wil pikken. En dan maakt het denk ik niet eens uit welk virus het is. Je wilt gewoon fit zijn.
    Begrijpelijk!

    Maar in gewone omstandigheden zie ik echt het nut van testen niet meer. Als hier een van de kinderen aan het snotteren is en keelpijn heeft koop ik extra zakdoekjes in en keelsnoepjes en klaar. Als ze echt ziek zijn blijven ze thuis, maar anders gaan ze gewoon naar school of werk. Testen heeft dan geen toegevoegde waarde.
     
  15. Asil

    Asil VIP lid

    Nov 14, 2018
    10,147
    9,750
    113
    Female
    Ook dat snap ik en is ook goed toch ❤️
     
    Zxcvb likes this.
  16. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    Dec 13, 2019
    13,023
    14,679
    113
    Female
    Zeker. Het is niet het een goed en het ander fout.
    Ieder maakt zijn eigen afwegingen hierin.

    Ik duim met je mee voor een goede terugplaatsing en dat jullie eindelijk een kindje mogen krijgen❤️
     
    Spectre and Asil like this.
  17. Danjo

    Danjo VIP lid

    Feb 25, 2007
    18,384
    22
    38
    Female
    Hier 3 weken geleden goede verkoudheid. Nu weer maar ook echt lamlendig en benauwd en de test positief. Hier pakt het altijd toch slimmer uit als een gewone griep.
    Ja ik test zelf wel gewoon. Werk in de ouderenzorg en kan niet altijd om elk snotneusje thuis blijven. Iedereen moet doen waar hij/zei zich goed bij voelt.
     
  18. Athina

    Athina VIP lid

    Oct 31, 2007
    23,809
    3,339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Mijn man is na een werkweek in het buitenland thuisgekomen met lichte griepklachten die verergerden. Flink spierpijn, uitputting, hoesten en koorts. Gisteren toch maar eens getest - inderdaad onder het mom van ; ze liggen er nog... en inderdaad positief.
    Ergens voelt het een beetje als een bevestiging dat je 'echt' griep hebt. En dat het dus geen simpel verkoudheidsvirusje is. Dus geef je lichaam even rust om te herstellen. Nu weten we dat ook wel zonder die test ergens (de spierpijn, de koorts) - maar toch...is het iets makkelijker door die test lijkt het, om hem te overtuigen dat hij echt even naar zijn lichaam moet luisteren, ipv maar door te blijven gaan.
     
  19. Zeebra

    Zeebra Bekend lid

    Aug 5, 2020
    975
    1,256
    93
    Female
    Ook in de zorg hoef je niet voor een verkoudheid thuis te blijven maar pas je goede bescherming toe, dus draag je bij klachten een neus/mondmasker.

    Je mag in het ziekenhuis met klachten werken mits je niet te ziek bent om te werken. Ziek is ziek wat je ook hebt. Testen hoeven we dus ook niet meer alleen logisch nadenken.
    Dus verkouden-> mondmasker op zodat je anderen niet kunt besmetten.
     
  20. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    Mar 28, 2020
    9,467
    8,617
    113
    Female
    Bij welke snotneus blijf je wel thuis dan? Enkel een snotneus is geen reden om thuis te blijven. Wel als je ziek bent. Wat je dan ook mag hebben.
     
    Sado, Zeebra, nizzie86 and 1 other person like this.

Share This Page