Complicaties bevalling van grote baby

Discussie in 'De bevalling' gestart door Eevie82, 30 sep 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Eevie82

    Eevie82 Bekend lid

    2 jun 2018
    892
    1.186
    93
    Vrouw
    Alvast sorry voor het lange verhaal, maar merk dat het me bezig blijft houden en hoop hier wat ervaringsverhalen op te halen. Mijn eerste, een meisje, is met 38+4 geboren via geplande keizersnede (stuit). Ze woog 3760 gram bij 56 cm. Nu de tweede, een jongen, groeit al lange tijd keurig op zijn eigen lijntje: de bovenlijn p99. Bij 40 weken wordt hij ruim boven de 4kg geschat. Na vier groeiecho’s en een eerste die ook al fors was, durf ik er wel vanuit te gaan dat ze redelijk in de buurt zitten met de metingen. Mijn vraag aan jullie is: hoe reëel is de kans op complicaties tijdens de geboorte? Ik heb zelf het gevoel dat de gynaecoloog het wat bagatelliseert, dus zou ook graag eens jullie ervaringen horen.

    Ter toelichting: mijn dochter is met een ernstige aandoening geboren en ik ben enorm dankbaar dat mijn huidige zwangerschap ongecompliceerd verloopt en haar broertje helemaal gezond lijkt te zijn. Mijn grootste angst is nu wel, dat er (voornamelijk vanwege zijn geschat formaat) tijdens de bevalling complicaties optreden waardoor er bij hem schade ontstaat. Denk aan schouderdystocie, gebroken sleutelbeen, erbse parese, zuurstoftekort met alle gevolgen van dien. Omdat ik mag kiezen of ik een geplande keizersnede wil denk ik - hoewel mijn voorkeur in principe naar een vaginale bevalling uitgaat - met enige regelmaat “doe ik er toch niet verstandiger aan om te kiezen voor een keizersnede?”. Ik weet dat alleen ik die beslissing kan maken maar ben wel benieuwd naar jullie ervaringen. Alvast bedankt!
     
  2. Mamavan123

    Mamavan123 Bekend lid

    20 apr 2023
    569
    486
    63
    Ik ben thuis bevallen van twee kinderen die dik 4 kilo wogen en ik ben niet eens uitgescheurd. Grote baby’s zit in de familie en iedereen is zonder problemen bevallen. Dat geeft natuurlijk geen garantie, maar het kan dus wel heel goed gaan.
     
  3. Biny

    Biny VIP lid

    10 feb 2011
    17.556
    5.653
    113
    Vrouw
    Hier met 38+3 bevallen van dochter, 4140 gr en 51 cm

    was een verrassing, dat had niemand verwacht maar is helemaal goed gegaan.

    alleen na de bevalling naar de OK geweest ivm fluxus.
    Maar of dat verband houd weet ik niet
     
  4. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.227
    7.275
    113
    Vrouw
    Brabant
    Hier ook thuis bevallen van 2 grote baby's (4350 en 4490 gram, ongeveer 53 cm dus ze waren wel echt dik ;)) zonder complicaties en zonder uitscheuren. Bij de tweede twijfelde ik opeens om thuis te bevallen, omdat ik toen wel wist dat die groot was, maar ze floepte er echt zo uit.
     
  5. bozoe

    bozoe VIP lid

    9 jul 2014
    5.478
    5.838
    113
    Hier met 37 weken bevallen van een grote baby (3945gr) met schouderdystocie. Hij werd hier ook groot geschat tijdens groeiecho's. Omdat ik al 3 keer eerder bevallen was gingen ze er vanuit dat het geen probleem op zou leveren. Hij bleef helaas vastzitten met zijn schoudertje en ik heb heel lang moeten persen terwijl zijn hoofd er al uit was, hij kwam er helemaal gestuwd uit.
    Achteraf gezien heeft de bevalling bij mij best een trauma veroorzaakt en gaf de arts aan dat een keizersnede wellicht verstandiger was geweest. Ik zou in jouw situatie dus zelf voor een keizersnede kiezen omdat je niet weet of natuurlijk bevallen van een groot kind lukt of niet (gezien je eerdere keizersnede).
    Maar dat is puur omdat ik niet nog een keer de kans op zo'n bevalling mee zou willen maken.
     
  6. meis1987

    meis1987 Fanatiek lid

    13 dec 2011
    2.439
    372
    83
    in een huis
    1 kindje was ongeveer net zo zwaar als jou eerste. 2e 4300 gram. Ook prima gegaan zonder gekkigheid.
     
  7. Kache

    Kache VIP lid

    11 jan 2012
    6.257
    1.165
    113
    Mijn oudste werd geschat op 4500-5000 gram bij geboorte en was niet ingedaald. Ik mocht een 'proefbaring' doen, zoals de gynaecoloog dat noemde. In het ziekenhuis bevallen en gewoon kijken wat er gebeurd, laagdrempelig ingrijpen indien nodig.

    Was niet nodig. Na 4 uur volledige ontsluiting, 20 minuten rustig geperst en daar was hij al. Ik ben wel iets ingescheurd, maar dat was met paar hechtingen opgelost. Een heel snelle en soepele bevalling. Hij bleek achteraf iets minder zwaar te zijn (p97), hij was te groot geschat omdat hij een groot hoofd heeft (omtrek bij geboorte 39 cm). Maar zelfs dat grote hoofd is dus makkelijk ter wereld gekomen...

    Mijn 2e en 3e zijn thuis geboren. p99 en p90. Ze zijn er zuchtend uitgefloept, ik heb niet eens mogen persen. Mijn tweede was een stuk zwaarder dan ingeschat, de derde was precies zoals ze hadden geschat op echo.

    Niemand kan je vertellen wat je moet doen, want je krijgt geen garanties. Meestal gaat het goed, maar het kan ook niet goed gaan. Je weet van te voren niet in welke groep je valt. Succes met je keuze.
     
  8. djoyz

    djoyz Fanatiek lid

    29 mrt 2019
    1.468
    1.510
    113
    Vrouw
    Geen ervaring met 4 kilo en up maar;

    Hier een zoon gekregen die bij de (groei)echo’s P100 aantikte.
    Werd 4,5 kilo geschat bij 40 weken bij alle echo’s na de 30 weken.
    Meneer is geboren op 41+0 en was 3730 gram. Het kan dus net zo goed zijn dat het kindje alsnog niet veel te zwaar is.
     
  9. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.272
    17.148
    113
    Mijn zwaarste ging het makkelijkste :thumup: scheelde zo 500gr met degene erboven en dat was een veel pittigere bevalling. Maar hij lag als sterrenkijker.

    Bij mij ligg het niet aan het gewicht msar echt aan de ligging (of geslacht, want de 2 jongens gingen moeilijk:roflmao:). 1e lag iets gedraaid met zijn hoofd waardoor hij niet zakte en 2e zoon als sterrenkijker.
     
  10. Berte

    Berte VIP lid

    24 feb 2011
    7.026
    3.840
    113
    Vrouw
    Thuis
    Hier was de jongste ruim boven de 4 kg, ze was er met nog geen 8 minuten persen zonder complicaties. Maar het was niet mijn eerste vaginale bevalling, dus sowieso lastig vergelijken.

    Dat gezegd hebbende, haar 2 broers hebben een aangeboren genetische afwijking en ik herken het gevoel van deze keer moet het goed gaan heel erg.

    En uit jouw verhaal proef ik een beetje dat je gynaecoloog je niet echt begrijpt.

    Ik zou kiezen voor hetgeen waar jij je het veiligste bij voelt als het gaat om de keuze tussen een vaginale bevalling proberen en een geplande keizersnede.
     
  11. Minimensje83

    Minimensje83 Fanatiek lid

    19 jan 2014
    1.757
    1.067
    113
    Vrouw
    Hier de eerste met 3 kilo was echt rampzalige bevalling en tweede met 4 kilo was appeltje eitje. Er bestaat nu eenmaal simpelweg een groter risico op complicaties zoals jij benoemd. Hoe groot die kansen zijn in percentages kan de gyn beantwoorden. Ervaringsverhalen van een tiental mensen doet niet veel meer dan die percentages. Zou kiezen waar jij je gerust op voelt
     
  12. MamavanHayden

    MamavanHayden Fanatiek lid

    11 dec 2014
    2.259
    1.994
    113
    Vrouw
    Mijn zoontje was met 41 weken 3410 gram en 47cm.
    Schouderdystocie en daardoor een totaal ruptuur.
    Dus grootte zegt niet altijd iets over de complicaties..
    Dochter was maar 2762gram en daarbij had ik ook nog schade genoeg.

    Vaak hoor je, dat bevallen van juist een wat vollere baby vlotter verloopt.
    Maar er zullen altijd andere scenarios tussen blijven zitten.
     
  13. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.667
    6.561
    113
    Vrouw
    Ik denk dat je er weinig over kunt voorspellen hoe het gaat verlopen. De een heeft met een kleine baby veel schade en de ander perst een groot kind er zo uit.
    Doe wat goed voelt voor jou!

    Mijn oudste was 4840gr op 42w en is met de nodige ingrepen ter wereld gekomen. Hij is de reden dat ik binnenkort mijn 3e keizersnede krijg want natuurlijk bevallen van grote kindjes (allemaal ver boven p90) past niet bij mijn lichaam.
     
  14. Krisjee

    Krisjee Bekend lid

    19 feb 2013
    720
    1.246
    93
    NULL
    NULL
    Mijn eerste zoontje was 4680 gram en 54cm bij 40.2 weken
    Verkeerd geschat qua grootte en zwaarte, anders was ik ingeleid geworden.
    Helaas heb ik bij deze bevalling een schouderdystocie gehad, en heb er ook een beetje een traumatische ervaring van opgelopen. Heb hier een tweede graads perineum ruptuur van opgelopen, maar wel erg snel hersteld!
    Ik ben 9 weken geleden bevallen van onze tweede. Ik heb toen om een inleiding gevraagd. (Gezien de schouderdystocie) hier wilde ze eerst niet aan meewerken, kreeg gelukkig van de vk een consult met de gynaecoloog die gelijk toestemming gaf.
    Gelukkig was onze tweede zoon maar 3454 gram.
     
  15. Mamavanvier95

    Mamavanvier95 Fanatiek lid

    12 okt 2014
    3.483
    2.599
    113
    Vrouw
    Friesland
    Onze 2e werd geboren met 38+3 en woog bij de geboorte 4570 gram. Van te voren niet aan zien komen want volgens de groeiecho's zou ie bij 40 weken rond de 3300 gram zijn.. :roflmao:

    Snelle bevalling, paar minuutjes persen, geen complicaties. Gewoon natuurlijk zonder medische ingrepen. Wel een nachtje gebleven ivm suikers maar alles was goed.
     
  16. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.638
    27.293
    113
    Vrouw
    #16 GroeneBomen, 7 okt 2023
    Laatst bewerkt: 7 okt 2023
    Ik had 3 rot bevallingen, waarvan nr2 complicaties ook voor het kind,maar geen zware kinderen (wel grote hoofden). Ik heb 2x subtotaal ruptuur gehad en bij de 3e 2e graads ruptuur
    Mijn schoonzus beviel in no time van een groot kind. Had zelfs geen hechting nodig. Haar 2e was 4,5 kilo en 58 cm. Verliep gewoon prima.
    De kleinste van de 3 van mijn zus werd een vacuum pomp, de rest kwam thuis vanzelf.

    Maar... bij mij werden nr 2 en nr3 groot geschat. Omdat ik eerder was bevallen van een groot hoofdig kind , was een keizersnede geen optie. Ik weet niet hoe was het geweest als ik nooit vaginaal was bevallen en alleen een keizersnede had gehad.
     
  17. Koekie1

    Koekie1 VIP lid

    31 jul 2013
    5.678
    2.001
    113
    Vrouw
    Grootte zegt helaas niet zoveel. Het is niet te voorspellen hoe het gaat.

    Mijn oudste was bijna 4 kg, was er in 2 uurtjes zonder weeën. Had wel een ruptuur tot gevolg.

    2e was bijna 4,5 kg, was er in 45 minuten zonder schade.

    3e was 3725 gram. Geplande keizersnede i.v.m. stuit.
     
  18. Eevie82

    Eevie82 Bekend lid

    2 jun 2018
    892
    1.186
    93
    Vrouw
    Bedankt voor jullie reacties! In veel gevallen gaat het dus hartstikke prima, fijn om te horen. Maar verhalen zoals die van @bozoe @Krisjee en @GroeneBomen zijn wel precies waar ik bang voor ben! Alleen ja zoals ook al vaker gezegd, je weet het niet van te voren én grootte zegt ook niet alles. Vanwege de keizersnede in de voorgeschiedenis heeft eerder inleiden niet de voorkeur. Ben nu 37 weken en tussen 39-40 weken wordt keizersnede gepland. Komt hij spontaan voor die tijd, dan ga ik het vaginaal proberen. In dit plan kan ik mij helemaal vinden, dus we gaan het zien. Wish me luck :)
     
  19. Elsa86

    Elsa86 VIP lid

    30 jun 2014
    6.569
    3.507
    113
    @Eevie82 heb je inmiddels al een beslissing genomen?

    Mijn 3e dochter was groot bij de geboorte. Zij werd geschat rond de 3800 gram en woog 4666 gram. Ze had ook een vrij groot hoofd. Bevalling ging best wel soepel, ik hield er alleen wel een subtotaal ruptuur aan over (het was mijn 2e vaginale bevalling). Onze 4e werd ook groot geschat en ik wilde kiezen voor een keizersnede (ik had de keuze omdat de 1e via ks is geboren), omdat ik enorm bang was weer uit te scheuren. De verloskundige heeft me ervan af gepraat. De 4e is ook via de normale weg geboren, wel een paar oppervlakkige scheurtjes, maar verder niet. Maar deze zat wel wat vast met haar schouder. Ze woog 3980 gram (ik heb bijna geeist dat ze me niet langer dan 39 weken zouden laten lopen. Ik ben ingeleid met 39+2.

    Onze 5e werd wederom zwaar geschat en dit keer had ik zwangerschapsdiabetes. Ik had weer de angst om uit te scheuren, maar ik was ook heel bang om dit kindje te verliezen (1e jongen en hiervoor een miskraam gehad). Daarom heb ik bij de laatste toch gekozen voor een geplande keizersnede. Hij woog 3990 gram.
     
  20. Fanne

    Fanne Fanatiek lid

    16 feb 2017
    3.060
    4.313
    113
    Ik kan je ook wel.wat geruststellen. Mijn tweede woog 4515 en woog dus een kilo meer dan m'n eerste en derde. Hij was er in 4 uur en dat hadden er 2 kunnen zijn als de persweeën niet uit waren gebleven, daar heb ik nog ruim 1,5 uur op moeten wachten. Dat staat los van het gewicht. Overigens is dit ook de enige bevalling waarbij ik géén fluxus heb gehad. De geboorte ging door het gewicht denk ik wat rustiger.
    In ieder geval vond ik de tweede bevalling echt een stuk beter te doen dan de eerste. Hoe je bevalling verloopt, hangt van zoveel meer factoren af dan alleen het gewicht van de baby.
     

Deel Deze Pagina