Volgens mij is hij niet de enige binnen de adellijke familie(s). Nb. op de site waar ik nu ff op neus zie ik een net even andere schrijfwijze van de namen en ook in een andere volgorde staan: Bernhard Leopold Frederik Everhard Julius Koert Carel Godfried Pieter (van Lippe- Biesterfeld (volgens mij moet ‘van’, ‘von’ zijn)). Edit: de man van prinses Irene heeft er ook 9. En best wat leden hebben er 5 (vind ik persoonlijk ook behoorlijk veel).
Dat zal waarschijnlijk de vernederlandsing van zijn oorspronkelijk Duitse namen zijn. Prins Hendrik (eveneens Duits) zal voor zijn huwelijk met Wilhelmina waarschijnlijk wel Heinrich hebben geheten.
Had nog even gekeken. Claus heette van oorsprong ook Klaus, dus eigenlijk vrij gebruikelijk in die families Edit: Claus had ook inderdaad nog hele riedel namen inderdaad, die ook omgezet zijn naar een Nederlandse versie. Waar je maar bezig mee kan zijn...
Norice (jongetje). Geen idéé of je het uitspreekt als ‘no rice’ (noo rijs), oftewel: ‘geen rijst’ ( ), of meer als Morris of Maurice, maar dan met een N.
Barteline. Er gaat bij dit soort namen maar één vraag door m’n hoofd: zouden de ouders Bart en Eline heten?
Heb een collega, waar de ouders de eerste lettergreep van hun eigen naam hebben gecombineerd en dat dus de voornaam van mijn collega hebben gemaakt. Het is een unieke naam, dus ik kan hem hier niet delen... Maar ik vond de motivatie wel ehm... bijzonder.
Ik vind het altijd een beetje dubbel. Aan de ene kant denk ik: er is dus wel over nagedacht. Aan de andere kant denk ik: nou, die hebben ook weinig moeite gedaan om een naam te bedenken Persoonlijk ben ik er trouwens sowieso geen fan van om je kind dezelfde naam te geven als je eigen naam of die van je partner. Uitzonderingen daargelaten (als partner tijdens de zwangerschap is overleden bijv.). Ken zelf trouwens een stel die een kind hebben, met de eerste paar letters van vadersnaam en de laatste paar letters van moeders naam. Toen ik dat opmerkte viel bij hun zelf kennelijk dat kwartje pas. Vond ik dan weer opmerkelijk
Ik kwam deze tegen, moest gelijk aan dit topic denken. https://www.facebook.com/reel/269866229340324?s=yWDuG2&fs=e
Ben het met je eens, er is over nagedacht inderdaad. En nog niet zo opmerkelijk als sommige juweeltjes die sommigen weten te noemen Maar mijn keuze zou het ook niet zijn. Heb je nou werkelijk niet meer inspiratie? Is dan mijn gevoel erbij. Oh dat is ook opmerkelijk, dat ze het zelf niet in de gaten hadden tot je het noemde