L Dit word hier te pas en te onpas als scheldwoord gebruikt. Als bepaalde jongeren onderling ruzie maken. Ik snapte nooit waar het vandaan kwam. En snap het nu al helemaal niet meer aangezien hier de autochtonen echt geen zionisten zijn, Aangezien hier nauwlijks joden wonen.
Oh dat zou best kunnen, dat weet ik niet. Ik heb het over zionisten in de letterlijke betekenis van het woord. Overigens hoeft zionist niet per se jood te betekenen, mormonen bijvoorbeeld zijn ook zionisten.
Ik kan je de documentairereeks Het beloofde land aanbevelingen. Heel mooie leerzame serie. Maar het blijft ingewikkeld. Ik heb de gebeurtenissen van de afgelopen dagen eigenlijk nog niet zo gevolgd, maar heb enorm met alle slachtoffers in Israël en alle mensen in Gaza te doen.
Die documentaire laat heel goed zien hoe Israël zich steeds meer ontwikkeld heeft naar een staat die andere bezet. Eerder waren ze echt wel op vrede uit, zoals met Rabin die toen vermoord is. Daarna kregen steeds .eer de orthodoxe joden het voor het zeggen en toen is het steeds meer deze kant opgegaan. Een quote uit deze documentaire die alles zegt: het is een staat die is ontstaan vanuit een trauma.
Vanuit de live blog van het AD —— Vanuit verschillende kanten klinkt het verhaal dat tientallen baby's zouden zijn vermoord door Hamas. Dat zou in Kfar Aza (Zuid-Israël) gebeurd zijn. De voormalige Israëlische VN-ambassadeur, Danny Danon, laat weten dat Israël 'op jacht gaat om Hamas uit te roeien'. Journalisten die Kfar Aza vandaag konden bezoeken, spreken vangruwelijke taferelen. Woningen zijn verwoest door raketten, wagens uitgebrand, overal ligt puin en lijkzakken. Niet alleen van inwoners, maar ook van Hamas-militanten. ,,Het is moeilijk onder woorden te brengen”, vertelt Nicole Zedek van de Israëlische nieuwszender ‘i24NEWS’. ,,Het ruikt hier naar de dood. Soldaten vertelden dat ze onthoofde baby’s zagen en hele gezinnen die doodgeschoten waren in hun bed. Een commandant getuigde dat ze de lichamen van 40 baby’s wegvoerden op brancards.” Volgens persbureau Reuters is Kfar Aza een van de nederzettingen die het zwaarst getroffen werd bij de verrassingsaanval van Hamas. ,,Je ziet baby’s, moeders en vaders in hun slaapkamers, gedood door terroristen. Het is een bloedbad, een daad van terreur", aldus ook de Israëlische majoor-generaal Itai Veruv aangeslagen. ,,Het is iets wat ik nog nooit in mijn leven heb gezien. Het doet denken aan de verhalen van onze grootvaders en grootmoeders die de pogrom in Europa meemaakten."
Elke aflevering heeft om steeds verschillende redenen diepe indruk op me gemaakt. Ik heb nu eigenlijk behoefte aan nog een nieuwe aflevering, met al die verschillende joodse visies.
Vind dit heel lastig, alsof ze daarmee mogen goedpraten dat ze al 75 jaar lang de oorspronkelijke bevolking van het door hun bezette land onderdrukken. Het is gewoon kinderachtig. Omdat hen onrecht is aangedaan willen ze het nu een ander ook aandoen. En daarbij misbruiken ze religieuze teksten om hier een deel van de wereldbevolking in mee te krijgen. Ik zag laatst nog een filmpje van orthodoxe joden die christenen die daar op bedevaart waren bespuugden omdat dat (hun interpretatie van) één of andere joodse traditie zou zijn Van de andere kant "goed" dat het nu zelfs ook al gebeurt bij Europese christenen, hopelijk wordt het westen dan eens wakker mbt Israël.
Ik was net aan het bijlezen op Twitter en kwam een aantal filmpjes tegen. Pfff wat ontzettend heftig. De angst dat ze ineens je huis binnendringen en je gewoon allemaal doodmaken. Ben er naar van
Maar voor wat moeten we wakker worden dan? Dat Israël slecht is? Of..? Het is gewoon weer een bepaalde groep (+ politieke leiders) die het 'verpesten' voor degenen die wél gewoon normaal samen kunnen leven met andersgelovigen. Ik gun de Palestijnen trouwens echt wel een vrije eigen staat, maar niet onder leiding van Hamas en zolang andersgelovigen ook gewoon geaccepteerd worden. (En andersom net zo).
Dit is allemaal nepnieuws dat hebben ze zelf ook bevestigd. Wil niet lullig doen heb je ooit wel eens beelden gezien van palestijnse baby's die een kogel door hun hoofd hebben gekregen. Israelische soldaten trappen huizen binnen verkrachten de vrouwen en meisjes . Kleine jongens worden hun handen in hete olie gestopt terwijl moeder moet toekijken zodat hij later geen stenen naar ze kan gooien. En zo kan ik nog even doorgaan. De meest afschuwelijke taferelen hoor en zie je . Helaas word dat nooit in het westerse media getoond. Sorry wat de israelische nu meemaken maken de palestijnen als sinds 1948 mee en geen iemand heeft het lef om israel terecht te stellen. Daar komt bij dat ik het doden van onschuldige mensen afkeur voor de duidelijkheid. In de islam is het verboden om vrouwen kinderen en ouderen te vermoorden tijdens een oorlog. Heb ook filmpjes gezien hoe de gijzelaars zichzelf zelfs opnemen terwijl ze door hamas vastgehouden zijn. Zoals vandaag in de krant vrouw van 85 gegijzeld en dan alleen een foto van haar in die golfkarretje. Maar laat dan de video zien waarin duidelijk te zien dat ze gewoon lacht en helemaal niet angstig is. De media speelt echt een grote rol. Het laat alleen zien wat het wil zodat de mensen dat alleen geloven.
Had een hele tekst getypt, is die weg... Maargoed, deze link vat wel redelijk samen waarom Israël inderdaad slecht is: https://www.amnesty.org/en/location/middle-east-and-north-africa/israel-and-occupied-palestinian-territories/report-israel-and-occupied-palestinian-territories/ Dus inderdaad "wakker worden" in de zin dat het westen stopt met het blindelings verdedigen van een apartheidsregime dat oorlogsmisdaden begaat en alleen maar over mensenrechten kan praten wanneer er "onschuldige" Israëliërs zijn omgekomen. Het is sowieso nog maar de vraag hoe onschuldig kolonisten zijn natuurlijk.
Hier ben ik het wel mee eens. Maar je trekt wel een verkeerde conclusie over dat citaat. Als ik het me goed herinner, zegt Arnon Grunberg dat. Hij verklaart, maar praat niet goed. Je zou het eigenlijk moeten terugkijken. Bij sommigen zullen je nekharen overeind gaan staan maar anderen zoals Arnon Grunberg zijn echt supergenuanceerd.
Ik begrijp dat deel ook echt wel, de regering van Netanyahu heeft z'n 'beste' tijd wel gehad. Het valt ook niet goed te praten wat er gebeurd, over en weer. Een regering die, denk ik, wil voorkomen dat Palestijnen en de islam op termijn de overhand krijgen? Wat ik ergens wel begrijp, maar de manier waarop is niet oké natuurlijk. Ik vind je laatste zin wel jammer, er is een massale slachtpartij geweest, ook al zaten er misschien niet- onschuldige kolonisten tussen. Er zijn honderden mensen afgeslacht op een barbaarse manier, nog eens honderden gegijzeld als schild of ruilmateriaal en de moslim community zou zich daar ook wel wat harder over mogen uitspreken vind ik. Gaan staan dansen met Palestijnse vlaggen vind ik dan niet gepast. Net als het hijsen van de Israëlische vlag. De vlag van vrijheid zou meer gepast zijn, voor alle onschuldige slachtoffers aan beide kanten.
Waar we het van de week over hadden, dat er vanuit hier vaak een westers sausje overheen zit in bepaalde berichtgeving, is dit vanuit de andere kant ook natuurlijk. Dit is te gecompliceerd om te kunnen zeggen: Israël is slecht.
https://www.instagram.com/reel/CuWR0pQomKp/?utm_source=ig_web_copy_link Bekijk dit filmpje zou ik zeggen
Helemaal mee eens. En al zou dat zou zijn dan maakt dat deze aanval van Hamas nog steeds op geen enkele manier gerechtvaardigd.
Ik sluit me hier bij aan. Ik kijk met een onafhankelijke bril. En zie vooral veel onschuldige slachtoffers aan beiden kanten. Je kunt niet zeggen. Alle Palestijnen zijn slecht en ook niet zeggen alle isreaelen zijn slecht. Maar blijkbaar word je bijna gedwongen een 'kant' te kiezen. Dingen als eigen schuld en dat soort geroeptoeter, laat mij juist zien dat die mensen zelf ook een steekje los hebben. Aangezien je dingen vanuit BEIDEN kanten nooit oplost met een slachtpartij. En mensen die dit wel vinden, vind ik dat ze eerlijk gezegd onze westerse maatschappij niet begrijpen en hier dus ook niet thuishoren. Eigenlijk in geen een maatschappij, aangezien je zodra je alles steeds maar met geweld oplost nooit in vreden in een land kan samen wonen.
Het komt van Amnesty hè? Dat is nou niet bepaald een club die veel op heeft met Arabische landen ofzo- daar hebben ze natuurlijk ook regelmatig kritiek op. Ik wil best wel begrijpen wat de goede kanten zijn van een land dat een apartheidsstaat is en al 75 jaar lang een groot deel van de bewoners onderdrukt. Maar ik kan persoonlijk geen argument bedenken.
Toch vind ik het bijzonder dat we het in NL weer terug krijgen tot een discussie over vlaggen. Ik vind zelf de Israëlische vlag nu wel gepast, puur als medeleven voor de slachtoffers van de eerste aanval. Dat zegt niets over partij kiezen in mijn ogen.