Iemand ervaring met een holistische/homeopathische dierenarts? Vanaf dat Tukker bijna 4 maand is heeft hij problemen met eten. Op advies van de dierenarts al een paar keer geswitched van eten. Eerst eend ( vers vl3es en later brokken) maar daar ging hij heel erg van overgeven. Later hert maar dat was binnen 2 weken al duidelijk dat dat een no-go was, veel poten likken en weer eten laten staan. Nu heeft hij vers vlees kalkoen diabetic zonder rijst. Hij eet het wel maar gaat niet van harte, soms wel veel maar dan heeft hij ook echt honger. Je kunt zijn ribben en ruggengraat goed voelen, te goed helaas. De laatste weken is hij weer aan het overgeven. Sinds zondag elke dag.... Op advies van de fokker gaan we nu verder kijken bij een holistische dierenarts, we willen nu graag weten wat er met hem is. Tukker is nog jong, nu bijna 10maand oud.
Wat rot. Neem aan dat hij al op parasieten is onderzocht? Rond die leeftijd kunnen honden net als pubers een beetje magere slungels worden, maar als hij ook zoveel spuugt, zal dat ook meespelen. Ook wel eens vers voer (kant en klaar) overwogen?
Zijn ontlasting is niks mis mee.ook geen wormen. Tis echt dat hij niet wil eten omdat het hem tegen staat terwijl hij wel honger heeft. Dist speelt nu al een half jaar en we maken ons nu echt zorgen. Vorige week zijn zusje even vergeleken en daarbij is Tukker echt heel mager, te mager
Wat rot ja, dan hoop ik ook dat die holistisch dierenarts een oplossing heeft. Zelf ook eens naar een alternatieve dierenarts geweest, maar daar kwam nog niet veel uit helaas. Al is de een de ander niet.
Ik ken een geweldige holistisch dierenarts maar die zit in Düsseldorf. Beetje afhankelijk van waar je woont en of je Duits spreekt.
Ik heb hele goed ervaringen met Tannetje Koning. https://www.centrumoase.nl/ Holistisch dierenarts die ook ontzettend veel verstand heeft van voeding. Ze geeft veel lezingen door door het hele land.
Ik heb geen verstand van honden en - voeding, maar kan uit ervaring het volgende zeggen: Wij hadden vroeger (inmiddels wel zo'n 40 jaar geleden) een poedel. Beestje was na een slechte start (mishandeld) via-via bij ons terecht gekomen. Hij was ook echt ontzettend kieskeurig qua eten. Geen idee wat daar de oorzaak van was maar echt het enige wat hij wilde eten was rauw vers hart - wij hadden toen nog een slager die thuisbezorgde, en elke week zat er zo'n bloederige zak hart bij de bestelling. Maar: hij was kerngezond en is uiteindelijk zonder al te ernstige mankementen 19 jaar geworden. Misschien het proberen waard?
Lam en konijn al geprobeerd? Daar reageren over het algemeen minder honden allergisch op dan op rund ed.
Ik zou met voeding niet teveel gaan lopen klieren. En al helemaal niet constant wisselen. Voeding heeft minimaal 6 weken nodig om volledig door het lichaam te worden... opgenomen zeg maar. Dus minimaal die periode is er nodig om echt te zien wat voeding doet met een lichaam. Het begin van nieuw voer geven kan altijd een vervelende werking (diarree of overgeven) hebben en later toch bijtrekken of juist andersom. Het probleem met voeding voor honden is alleen net als de discussie met bv baby's en het geven van potjes of flesvoeding. 100 mensen, 100 meningen en er is ALTIJD discussie over. Er zijn zoveel dingen die je kunt proberen. Eigenlijk met vers vlees zou je altijd wel goed moeten zitten maar dan heb je ook weer honden die bv gevoelig zijn voor Kip, Rund, Lam... de meest voorkomende vleessoorten. En dan is het nog de vraag, in welke zin reageert hij niet goed? WIL hij niet eten of krijgt hij jeuk, diarree of wat dan ook? Ik zie ook dat je een Doodle hebt, en het "probleem" met die honden is dat het toch kruisingen zijn met rassen die nogal gedonder kunnen geven met huid en vacht problemen. Ga maar eens uitzoeken waar dat vandaan komt... Damay noemde al een goede op, Tannetje Koning. Zij is heel wijd bekend in de hondenwereld (en staat ook goed aangeschreven) en het is zeker de moeite om eens met haar contact op te nemen.
Dat zou ook nog kunnen. We hebben nu een arts benaderd in Apeldoorn. Deze arts die jij geeft zit iets verder, ik moet toch al ruim 3 kwartier rijden dus dan maakt dat ook niet uit. Ga even kijken bij deze arts
Vanavond was zoon allen thuis met Tukker en heeft Tukker weer 2 keer overgegeven. Ik denk dat ik morgen die Tannetje Koning eens ga bellen. Die werkt ook op zaterdag
Wij hebben bij onze hond een allergietest laten doen en dat gaf veel inzicht. Geen gedoe meer met uitproberen En het werd grotendeels vergoed door haar verzekering.
Vanmorgen heb ik weer een half uur aan de telefoon gezeten met de fokker. Die holistische arts die hierboven benoemd werd pakte helaas niet op. Heb de fokker gevraagd of zij deze arts kende maar ze gaf aan dat deze arts vaak een patiënten stop heeft vandaar dat ze een ander had aangedragen. Ik probeer maandag nogmaals te bellen en ook maandag even onze eigen dierenarts of er echo gemaakt kan worden. Op advies van de fokker gaan we ook een giairdia test uitvoeren om dat uit te sluiten