(aanstaande) Groene moeders

Discussie in 'Algemene clubs' gestart door citroenrasp, 9 feb 2022.

  1. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.368
    21.747
    113
    #2961 citroenrasp, 16 okt 2023
    Laatst bewerkt: 16 okt 2023
    https://zuinigaan.blogspot.com/2023/10/wereldvoedseldag.html?m=1

    Helaas deed de link waarnaar zij verwees in deze blog het niet, dus dan maar zo. Of m'n internet is weer eens traag, dat kan ook nog :roflmao:
    Maar wel interessant om te lezen. Ik wist ook niet dat er een Wereldvoedseldag bestond, wel een 'week tegen voedselverspilling'.

    Ik verbaas me trouwens wel over de hoeveelheid melk, ten opzichte van peulvruchten.
     
  2. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.181
    6.578
    113
    Hopelijk steken ze elkaar aan en zien we steeds minder groene oases.
     
    Saartje33, Mamafiets en citroenrasp vinden dit leuk.
  3. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.361
    30.652
    113
    Vrouw
    Ja idd.
    In de buurt waar mijn moeder woont zijn een paar boeren heel goed bezig. Die hebben niet alleen kruidige weides, maar ook speciaal beleid voor weidevogels en kleurrijke akkerranden met maaien. En ze organiseren regelmatig natuur/vogel-excursies op hun land.
     
    citroenrasp vindt dit leuk.
  4. TanjaK

    TanjaK Bekend lid

    29 mei 2019
    890
    682
    93
    Vrouw
    Hier in Griekenland is de nieuw olie ook 10+ euro, de oude is er nog voor rond de 8 euro, terwijl er juist heel veel oogst was vorig seizoen. Waarom? Als er een goede prijs voor wordt gegeven, wordt er veel meer olie uitgevoerd en wordt de olie hier ook duurder, omdat er minder overblijft. Wij hebben gelukkig nog eigen olie van vorig jaar, maar dat is niet genoeg tot de volgende oogst en 10 euro kunnen we echt niet betalen, dus zijn we heel erg zuinig met wat we nog hebben. Onze bomen geven pas volgend jaar weer olijven - hopelijk.
     
  5. TanjaK

    TanjaK Bekend lid

    29 mei 2019
    890
    682
    93
    Vrouw
    Dilemma: Bij de recyclebak stond een smart tv van een goed merk die er uitstekend uitzag, dus mijn man kon het ding niet laten staan. Thuis aangezet. Doet het uitstekend, alleen is het beeld blauwig. Dat kan hij zelf repareren, maar de onderdelen zijn hier 55 euro, wat wij te veel vinden, maar op aliexpress 13 euro. Wat zouden jullie doen. Weer bij de bak zetten, zodat de bruikbare stoffen eruit gerecycled worden of toch uit China/Polen bestellen en een TV een tweede leven geven?
     
  6. TanjaK

    TanjaK Bekend lid

    29 mei 2019
    890
    682
    93
    Vrouw
    Ik wil ook niet dat iemand verteld wat ik wel of niet zou moeten eten, maar ben wel blij met advies of tips. Waar ik echt helemaal verdrietig van wordt is van de mensen die denken dat de zon ze kan voeden of en ook hun kinderen daar aan blootstellen, of ze als babies een extreem soort dieet laten volgen omdat dat gezonder zou zijn. Wij zijn volwassen en kunnen kiezen wat we willen, de kinderen nog niet.

    Om het over "drammen" te hebben, vorige week waren wat later op het strand en toen mijn man zich aan het afdouchen was, kwam er een Fransman helemaal van het andere eind van het strand naar hem toe en zei dat hij minder water moest gebruiken! Mijn man schoot in de lach en kreeg toen een hele preek over zich heen. Je vraagt je dan af of hij vanuit Frankrijk is komen fietsen en niet in een hotel met een groen veld om het zwembad heen verblijft. We hebben maar niet eens geantwoord of gezegd dat wij als we gezwommen hebben, thuis niet nog eens douchen.
     
    Fruity90 en citroenrasp vinden dit leuk.
  7. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.368
    21.747
    113
    Ergerlijk is dat hè! Laatst hadden wij ook zoiets, mijn man stond de auto te wassen, voor het eerst sinds we deze hebben (in maart gekocht). Het was water waarmee ik de afwas had nagespoeld, dus soort van "herbruikt" water. Maar iemand kwam dus naar hem toe, dat hij zuinig met water moest zijn :rolleyes:
    Schijnbaar is het zelfs zo dat je hier een boete kan krijgen voor het wassen van je auto ivm de droogte. Maar hier om de hoek zit een witwasserij met volop klandizie, die mogen het gewoon! Er zijn ook veel mensen die dagelijks hun veranda dweilen door er een grote emmer water over te gooien. Dat "mag" blijkbaar óók gewoon. Zo krom.
     
    TanjaK vindt dit leuk.
  8. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.368
    21.747
    113
    Oh en @TanjaK ik zou ook graag zuiniger omgaan met olijfolie maar hoe? Hier in noord Afrika eten we het met brood, dus niet alleen een scheutje in de salade of tijdens het koken ofzo. Dan gaat het echt behoorlijk snel op. Mijn man en kinderen eten het ook echt dagelijks (met dadels nog erbij). Ik wil nog wel eens pap of yoghurt maken voor mezelf, af en toe ook voor hun, of ik maak pannenkoekjes ofzo. Maar dan is het gelijk: morgen wel weer brood met olijfolie hè? Dat mediterrane DNA is wel sterk blijkbaar :roflmao: 't Is in ieder geval wel een milieuvriendelijker ontbijt, lokaal en plantaardig.

    Op zich hebben we er wel geld voor, maar zullen dan op andere vlakken qua boodschappen zuiniger aan moeten doen. Vind 't gewoon meer "pijnlijk" om 4x zoveel eraan uit te geven dan 2 jaar geleden.
     
    TanjaK vindt dit leuk.
  9. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.368
    21.747
    113
    Autowasserij :) Leuke autocorrectie :D
     
    Nummer4, Cobon en Mamafiets vinden dit leuk.
  10. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.361
    30.652
    113
    Vrouw
    :roflmao::roflmao::roflmao:
    Ik moest m 3 keer lezen voor ik bedacht wat het had moeten zijn :roflmao::roflmao:
    Wel terechte :eek: smiley erbij :D
     
    citroenrasp vindt dit leuk.
  11. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.181
    6.578
    113
    Ik zou het niet doen en dan ook vanwege een ander argument: veiligheid. Het meeste op AliExpress voldoet niet aan de EU normen voor veiligheid. Met elektra heb je een significant hogere kans op brand door ondeugdelijke apparaten.

    Het kan zijn dat het onderdeel op AliExpress hetzelfde lijkt als wat bij jou verkocht wordt, maar de kans dat het niet hetzelfde is, is groot. Dan kan het aan de buitenkant er hetzelfde uitzien, maar het binnenwerk is crap, op een andere fabricagelijn gemaakt bijvoorbeeld.
     
    TanjaK, Saartje33, Fruity90 en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  12. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.368
    21.747
    113
    Saartje33 vindt dit leuk.
  13. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.181
    6.578
    113
    O gos, dadelijk gaan al die Primark klanten nog denken goed bezig te zijn ook nog...
     
    Fruity90, citroenrasp en Saartje33 vinden dit leuk.
  14. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.368
    21.747
    113
    Dat zou toch wel heel erg zijn hè?
    Ik snap ook echt niet waarom al dat greenwashing niet herkend wordt door het gros van de mensen. Vind het eerlijk gezegd zelfs een beetje dom.
     
    Saartje33 vindt dit leuk.
  15. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.996
    113
    Eerlijk: Beetje afhankelijk wat het component is, maar ik gok dat het een onderdeel is die continue onder spanning staat.

    Als het onderdeel van 55 euro de originele is, conform de eu wetgeving dan die pakken. Die van ali zou ik dan niet vertrouwen. Staat te veel stroom op en te vaak in gebruik.

    Let wel, hier zijn ook genoeg dropshipment bedrijven die exact dezelfde van ali hebben en dan voor 55 verkopen.

    Ik knutsel zelf genoeg en laat best componenten overkomen die ik hier niet te pakken kan krijgen zodat een apparaat gewoon weer gebruikt kan worden. Op die manier ook de nodige pc's gered van de ondergang. (Gewoon lullig diagnostisch tooltje die je er in kan steken kwam bij ali vandaan, die geeft dan een foutcode zodat je gericht kan gaan repareren/vervangen)

    Maar nooit zaken die continue onder spanning staan bijv..
     
    TanjaK vindt dit leuk.
  16. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.667
    6.561
    113
    Vrouw

    Ik ben er (gelukkig) nog nooit geweest en voel die behoefte ook niet.
     
    Saartje33 en citroenrasp vinden dit leuk.
  17. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.368
    21.747
    113
    Dat wilde ik nog zeggen: van een Nederlandse/Europese webshop kan 't net zo goed van Aliexpress komen uiteindelijk, alleen betaal je er dan veel meer voor.
     
    TanjaK vindt dit leuk.
  18. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.368
    21.747
    113
    Over Aliexpres gesproken, ik had het laatst met een vriendin over winterkleding, ze zei dat ze winterjassen voor haar kinderen ging bestellen op Shein. Natuurlijk vind ik daar wat van en heb dat ook wel gezegd. Haar antwoord: helaas heb ik momenteel geen geld voor principes. Tja, ze zit echt in een heel moeilijke situatie financieel. Hebben 50 euro per week voor 6 personen, dat is niet alleen voor boodschappen maar echt alles. Openbaar vervoer, kleding, noem maar op. Ik begrijp ook wel dat in haar geval prioriteit nummer 1 is om haar kinderen een jas te kunnen geven. Maar toch... dan denk ik weer, zou er echt niks tweedehands zijn voor hetzelfde bedrag? Of eventueel zelfs via een weggeefhoek? Wij kochten vroeger al in Nederland vaak tweedehands kleding (voordat het hip werd) en dat was supergoedkoop, vooral bij het Leger des heils e.d. Wellicht dat tweedehands veel duurder is geworden.

    Ik vind dit dus lastig. Enerzijds wil ik haar niet veroordelen maar anderzijds kan ik ook geen begrip opbrengen voor mensen die zulke werkomstandigheden faciliteren.
     
    TanjaK en Saartje33 vinden dit leuk.
  19. Fruity90

    Fruity90 Fanatiek lid

    16 jan 2022
    2.887
    4.160
    113
    Vrouw
    Voor Shein kan je achter je laptop blijven zitten, voor tweedehands moet je op pad. Als je dan voor vier kindeen een jas nodig hebt is het makkelijker om op Shein wat bij elkaar te klikken wat je leuk vindt dan naar een winkel, en dan hopen dat er iets is wat bevalt en in de goede maat.

    Met 50 euro per week voor 6 personen ben je waarschijnlijk noodgedwongen al duurzamer en beter bezig dan ik ben, ook al koop ik absoluut niet bij Shein en Primark. Dus dan zou ik het daar maar op gooien ipv begrip opbrengen :).
     
    Saartje33 en citroenrasp vinden dit leuk.
  20. TanjaK

    TanjaK Bekend lid

    29 mei 2019
    890
    682
    93
    Vrouw
    Het zijn de backlights (led bars/strips). Aan veiligheid had ik nog niet gedacht, maar 55 euro is geen optie, dat is gewoon te duur voor ons, dus het ding gaat waarschijnlijk weer richting recyclebak.
     

Deel Deze Pagina