Ik begrijp je volledig en ik vind het echt niet netjes dat je helemaal niets hoort nadat ze zelf verwachtingen geschept hebben. Dat zou andersom ook niet gewaardeerd worden. Het minste dat je zou mogen verwachten, vind ik, is dat ze op 1 of andere manier hadden laten weten dat hun eerder gedane toezegging niet haalbaar bleek en dat ze je lieten weten wanneer je dan wel een terugkoppeling kunt verwachten. Voor mij zou de "lol" er al wel van af zijn in elk geval.
Gekke reactie. Je leest mijn bericht klaarblijkelijk niet goed. Ik zit met grote regelmaat aan de andere kant van de tafel en doe altijd mijn uiterste best gemaakte afspraken naar kandidaten waar te maken. Is er een, zeldzame overigens, situatie van overmacht, koppel ik altijd naar de kandidaten terug dat ik onvoorzien meer tijd nodig heb, waarbij ik ook gelijk een nieuwe datum noem. Dus afspraken vallen prima met mij te maken - behalve dan dat er soms situaties zijn die even wat belangrijker zijn dat het invullen van een openstaande positie. Maar los van mijn eigen werkwijze vind ik het zéker opdringerig om dezelfde dag als de terugkoppeling plaats zou vinden te mailen en twee werkdagen later zelfs opnieuw. Netjes van het bedrijf om niets te laten horen? Nee, dat niet. Maar een kandidaat die er (iets te) enorm bovenop zit, is doorgaans ook niet prettig. Ik zou zelf niet voor maandag einde dag een bericht hebben gestuurd. En na weer een paar dagen gedacht hebben: dan niet
Dus kandidaten moeten voor jou wel enthousiast zijn maar als ze te enthousiast zijn en benieuwd dan is het ook weer niet goed? Het hele proces is me na het gesprek uitgelegd en ik wil ook weten waar ik aan toe ben ivm weekplanning, los van dat ik gewoon heel benieuwd ben.
Er is, naar mijn mening, een verschil tussen enthousiast en drammerig/opdringerig (zeker kort na het gesprek) zijn, ja Daarom zou ik, puur gebaseerd op mijn eigen ervaringen, niet dezelfde dag nog gemaild hebben. Maar als je heel benieuwd bent en de baan graag wil (ondanks dat je niet alleen vrijdag niets gehoord hebt, maar ook nog geen reactie op je email hebt gekregen) dan zou ik het advies van anderen hier volgen en erachteraan bellen.
Ik snap de frustratie. Niet netjes van ze, om niets te laten weten. Of zoeken ze juist iemand die dat in hun team moet gaan doen ? Ik zou nog even niets sturen, en 1 week na de afspraak wel een kort en professioneel bericht sturen. Dat je het jammer vindt dat ze niets meer hebben laten horen, dat je het zelf een fijn gesprek vond en graag feedback zou krijgen. Niets mis mee. Succes
Ik zou de eerste mail maandag gestuurd hebben, niet vrijdag al. Maar dat is gebeurd, kunnen we nu niks meer aan doen. Zelf zit ik vaak aan de andere kant van de tafel. Als je een gesprek met mij + mij leidinggevende hebt en er is afgesproken dat je vrijdag iets hoort, zal ik sowieso íets laten horen. Ook als we meer tijd nodig hebben. Een tweede mail zou ik an sich niet erg vinden. Ik zou een mailtje met mijn leidinggevende in de cc echt niet waarderen. Zou voor mij meteen een alarmsignaal zijn: zodra iets niet helemaal volgens plan loopt, wordt het meteen geëscaleerd terwijl dat waarschijnlijk helemaal niet nodig is. Zou mezelf ook niet meteen afserveren met een zin als "ik ga er vanuit dat ik het niet geworden ben". Aan de andere kant, als ze deze week een assessment én een gesprek willen voeren, zou je nu wel willen weten waar je staat. Ook ivm jouw agenda. Ik zou het bedrijf gewoon even googlen, bellen en vragen. Een mailtje kan makkelijk een verkeerd keelgat inschieten. Mochten ze je uitnodigen super leuk, mochten ze je afwijzen kan je meteen vragen wat je in een volgende sollicitatie anders zou kunnen doen.
Heb je dan wel nog de hoop dat ze heel enthousiast over je zijn? Als werkgever probeer je kandidaten zo snel mogelijk binnen te halen, zeker in de huidige markt. En als ze toch nog bellen dat ze graag met je verder willen, dan zou ik m'n weekplanning niet aanpassen naar hun wensen.
Het is wel een goede tijd om een nieuwe baan te zoeken Hopelijk komt er snel een andere leuke vacature voorbij!
Ik ben meer van team afwachten. Maar geduld is ook wel een ding in mijn vak ookal heb ik intussen tijdens t wachten gevoelsmatig al mn proeftijd al doorlopen. Maar in de regel is het niet nakomen van afspraken voor mij een teken aan de wand wat mentaliteit betreft. Dat is voor mij of een gebrek aan planning, of weinig respect...beiden geen eigenschappen waar ik op werkbasis graag mee te maken wil hebben, ik kan daar heel slecht tegen. (Uitzonderingen daargelaten want werk is 1 ding maar soms gooit t leven gewoon je planning radicaal in de vuilbak en wordt je "geleefd") Overigens donderdag allerlei kandidaten en de dag erna al terugkoppelen wie er door is? Bedoelden ze niet de week erna vrijdag? Lijkt mij wel erg kort dag, t kan hoor maar normaliter duurt t wel wat langer eer ze er over uit zijn. Ik zou ze een beetje t voordeel van de twijfel geven en de vrijdag een week erna eens polsen of alles naar wens is verlopen en of het klopt dat je geen terugkoppeling had gehad.
Ik heb dit dus ook een keer meegemaakt, ronduit asociaal. Je neemt de moeite voor een gesprek en je hoort helemaal niets terug. Ik heb 2x gebeld (wel na 2 weekjes en vervolgens weer dikke week) en uiteindelijk nog een mail gestuurd (na een week of 5 totaal) dat ik het jammer vond dat ze geen terugkoppeling meer hadden gegeven en dat ik dat wel netjes had gevonden. Het lijkt wel daten..je wordt gewoon geghost! edit: ik had zelf al wat twijfels en gelukkig wist ik het toen zeker dat ik daar niet wilde werken.
Maar je hebt gelijk de vrijdag al gemaild en eigenlijk wilde je ook gelijk een tweede mail sturen dat vind ik persoonlijk niet enthousiast maar opdringerig Maar ik snap dat het heel vervelend is als ze iets zeggen en het niet doen Daarom had ik hun nummer opgezocht en gebeld ipv mailen dan wist je gelijk hoe het zat Want nu zit je maar te wachten
Ik zou even bellen en informeren. Misschien is er een typfout gemaakt in je mailadres ofzoiets. Of iemand is ziek of er is een miscommunicatie ontstaan, persoon A dacht dat persoon B zou bellen en andersom..? Is jouw mail van vrijdag aan een persoonlijk emailadres gericht of aan iets algemeens als sollicitatie@ of personeelszaken@ ? Dat maakt ook nogal uit.
Je moet je afvragen of je voor dit bedrijf wil werken als ze hun eigen gemaakte afspraken niet nakomen. Nu ze ook niet op je mail hebben gereageerd, zou ik er klaar mee zijn. Genoeg andere werkgevers die wél om jou staan te springen. Nee, echt niet netjes. Bij ons bedrijf krijg je uitgebreid een rondleiding, een gesprek en weet je meestal dezelfde dag nog of je kan starten. Wij zijn al lang blij als er sollicitanten komen. Goed personeel vinden is een hele klus, maar dat geldt ook voor een goede werkgever. Lekker verder kijken meid!
Het verbaast me echt dat zoveel mensen hier vinden dat TS te opdringerig is! Veel ook die aangeven regelmatig; "aan de andere kant van de tafel te zitten" Ik heb het ook ooit meegemaakt dat ik niet werd gebeld nadat dit uitdrukkelijk was afgesproken. Ik vind dat simpelweg respectloos. Alsof mijn tijd/agenda/planning minder belangrijk is dan die van jou? Als je meer tijd nodig hebt dan laat dat gewoon even weten. (En maak in vervolg je planning op orde) Ook dat heb ik al eens meegemaakt. Nou helemaal prima toch, dan weet ik waar ik aan toe ben. Ik vind de vraag van TS dus wel terecht, alleen zou ik er geen 2e mail meer achteraan sturen omdat ik in deze organisatie niet zou willen werken. (Rare opmerking ook over dat mailen als je ervanaf ziet, maar daar hebben we natuurlijk niet de context van hier)
Ik begrijp je frustratie wel, maar zou met je tweede mail nog even wachten om hen de tijd te geven nog fatsoenlijk te reageren. Zoals anderen schrijven, kunnen er omstandigheden zijn, waardoor ze later zijn. 13 jaar geleden heb ik zoiets gehad. Op dat moment was er bijna geen baan te vinden en toen heb ik twee(!) weken moeten wachten. Uiteindelijk werd ik het wel, omdat ik de beste kandidaat was, terwijl ze dat vooraf niet verwacht hadden en ze de andere kandidaat op het oog hadden. Die kon pas later op gesprek komen. Uiteindelijk was ik toch beter en ben ik benoemd. En andersom was ik laatst ergens aangenomen en heb ik bedenktijd gevraagd. De rest moest dus wachten op mijn antwoord. Uiteindelijk heb ik het niet gedaan en ik ga ervanuit dat dus hun tweede keus benoemd is. Hopelijk is het dus iets dergelijks en hoor je snel wat!
Als zij aangeven je vrijdag iets te laten weten én dat de week erna de tweede gesprekken zijn, dan vind ik het ronduit respectloos dat ze vrijdag niks laten horen én ook niet reageren op je eerste mail. Als ze niks hadden gezegd over vrijdag en over die tweede ronde, was het een heel ander verhaal natuurlijk. Ik vind jou in deze helemaal niet opdringerig overkomen ook. Ik zou er zelf geen tweede mail achteraan sturen maar het laten zitten. Mochten ze toch nog contact opnemen en je willen uitnodigen voor een tweede ronde, zou ik het wel overwegen, dus die kans is niet meteen verkeken. edit; en wie weet hebben ze wel een goede reden, maar dan hadden ze vrijdag moeten laten weten dat bv die eerste ronde uit zou gaan lopen en ze later alsnog contact met je op zouden nemen.
Ik zou zelf nooit op de dag dat er een reactie is beloofd al gaan mailen. Ik zou er vanuit gaan dat er een goede reden is dat het uitloopt. Ik zou zelf in de loop van maandag hebben gebeld. Misschien is er iemand overleden, is ze doodziek oid. mailen ipv bellen en dan nog een tweede mail zou voor mij vanuit de andere kant een afknapper zijn, zéker met een leidinggevende in de cc. Als je snel een reactie wil bel je, een leidinggevende in de cc zie ik al snel als ‘klikken’. Als je met beide een gesprek hebt gehad kun je de mail ook gewoon aan beide richten. mocht er nou geen goede reden zijn dan is t zeker niet netjes vanuit hun en zou ik er ook niet willen werken. Heb je inmiddels iets gehoord?
Fijn dat je mij snapt want zo denk ik er ook over! Ja en die tweede mail heb ik niet gestuurd. Maar dat wilde ik meer doen omdat ik anders het gevoel heb/had dat ik me zo laat afschepen. Wellicht heb je gelijk. Het bedrijf is trouwens een grote zorgverzekeraar waar ik eerder met veel plezier heb gewerkt. Erg jammer dus.