Ja het zijn altijd leuke en interessante combi’s mijn kinderen zijn 50/50 en alle 3 hebben ze een andere samenstelling, haha
Ik Nederlands, en ook geboren. Ex Duits en ook daar geboren. Onze dochter half NL half DE, in DE geboren.
Mijn vader is al heel wat generaties Fries. Zij reisden niet heel veel en als je de stamboom bekijkt zijn het tot 500jaar geleden of zo allemaal Friese namen. Mijn moeder heeft een wat gemêleerdere achtergrond, haar achternaam komt uit Duitsland, maar wel van een paar 100jaar geleden. Haar vader heeft op verschillende plekken gewoond en is uiteindelijk in het Gooi blijven hangen. Haar moeder kwam uit twente en is nadat ze uit het weeshuis kwam in dienst gegaan en daardoor ook in het Gooi terecht gekomen. Maar daar zit aan beide kanten wat meer verschillende regio's van Nederland en Duitsland. Familie van man komt van vaders kant uit Limburg, tenminste dat zeggen ze. Maar oma was geboren in Brabant en 100jaar geleden had de mannelijke kant nog een herberg net buiten Groningen. Vooral de noordelijke geschiedenis negeren ze heel goed, want ze vinden zichzelf echte bourgondische Limburgers, hoewel op 1 tante en neef na er niemand meer in Limburg woont. Zijn moeders kant komt uit Utrecht, al heel lang. Maar zijn grootvader zat in het leger, dus zijn moeder heeft op verschillende plekken in Nederland gewoond omdat hij op verschillende plekken was gestationeerd. Maar zijn opa en oma zijn in Utrecht opgegroeid en vele generaties daarvoor ook. Ik voel mezelf Nederlander, mijn man ook wel Brabander.
Mijn grootmoeder van moeders kant was Duits en voor de rest zo Hollands als de pest. Mijn vader doet genealogie en tot ergens midden 1600 allemaal rond een straal van 50 km waar ik geboren ben. De Duitse kant is wel interessant trouwens, op basis van naam schijnbaar adellijke familie uit de Elzas. Maar helaas geen kasteel te erven
Ik moest laatst heel erg lachen. Waar aan mijn vader zijn kant mensen Gerardus/Nicolaas etc heten. Is aan mijn moeders kant het.. Engelbertus/ Rense Remkes/ Lambertus renso/ En alles wat je hier verder van kan maken. nu komt die kant oorspronkelijke ook niet uit 'brabant' ben soms wel benieuwd waar ze dan wel vandaan komen maar krijg het niet goed gevonden. Waren wel allemaal militaire, mijn opa ook als marinier op onderzeeër.
Ik ben 75% Nederlands en 25% Duits. Mijn oma is toen ze trouwde in Nederland komen wonen en volledig geïntegreerd in het dorp waar ze de rest van haar leven gewoond heeft. Ondanks dat ik dus ook in Nederland geboren ben en ook volledig NL ben opgevoed, ligt de Duitse taal mij wel enorm goed. Gaat min of meer vanzelf. Mijn man is 100% NL.
Ik ben Nederlands en mijn ouders zijn ook Nederlands. Wel komen hun beide achternamen oorspronkelijk niet uit Nederland, die van mijn vader is Duits en die van mijn moeder weet ik niet precies, maar klinkt/leest Frans. De naam van mijn vader, mijn meisjesnaam, komt sowieso niet veel voor hier. Die van mijn moeder ook niet heel veel, maar wel een stuk meer dan die van m'n vader.
Door jouw nickname heb ik bij jou altijd ook echt nina van gtst in mijn hoofd. Gewoon ook jouw profielfoto. En nu je zegt dat je half hindoestaans bent, klopt het beeld in mijn hoofd niet meer haha.
Echt leuk, zulke verschillen. Ik heb een Nederlandse vriendin met 3 zoons. Hun vader is geloof ik half Indo. De oudste is blond met blauwe ogen, de middelste bruin haar met bruine ogen en de jongste is roodharig (weet oogkleur niet, maar in ieder geval niet bruin).