Trouwens de christenen zijn nu ook vasten maar ik dacht altijd dat ze sober eten tot kerst. Wat maakt het verschil ik snap er dus weinig van. Deze 2 komen uit Syrië en zijn dus vasten maar eten en drinken niet.
Weet nog goed toen beide jongens voor het eerst naar de peuterspeelzaal gingen en hun schoenen wilde uit doen. Ze doen het ook altijd en overal. Wij zijn dit echt zo gewend. Mijn man zijn broer is echt een ..... Die weigert ze dus uit te doen en doet dit echt op een manier van. Kijk mij eens doorlopen.
Hier trouwens ook schoenen uit, ook bezoek. Wij hebben desgewenst slippers bijvoorbeeld die je kan aantrekken
Dat zal waarschijnlijk aan de soort christelijke stroming liggen? Zelf ben ik opgegroeid met een pkn stroming (ben dus zelf niet gelovig), maar daar had je gelukkig niet van die 'hel en verdoemenis preken'.
Ik wil wel proberen erop te antwoorden, maar ik ben natuurlijk niet op de hoogte van wat gehoord hebt precies. Maar.. de Bijbel leert ons juist dat we allemaal zondaars zijn, de verkeerde dingen doen. Zelfs "in zonde geboren zijn". (Denk maar eens na.. moet je een kindje leren liegen? Slaan? Nee.. dat zit er gewoon in. Waarmee ik niet slecht denk over kinderen of dat jullie nu allemaal gaan roepen dat het liefdeloos is ofzo. Maar denk er maar eens gewoon over na) De bijbel zegt ook dit: allen hebben gezondigd en missen de heerlijkheid van God Dat betekent zoveel als dat je niet bij God kunt komen, juist omdat Hij heilig is. En Jezus, de Zoon van God, maakte het wel mogelijk, juist door de straf te dragen voor ons( te sterven aan het kruis, terwijl Hij niks verkeerds had gedaan). De kerk waar ik kom vertelt juist dit uit liefde: we hebben allemaal een probleem met God, maar Hij stuurde Zijn Zoon, en dat mag je gratis en voor niks aannemen. Nogmaals, ik weet niet hoe en wat jij gehoord hebt, maar dit is wat de Bijbel ons leert. Gelovigen zijn nket beter dan niet gelovigen. Het is namelijk alleen maar genade, dat ik gered ben, en niet door werken/ik goede dingen heb gedaan. Hopelijk is het een beetje duidelijk wat ik bedoel.
Katholieken vasten na de carnaval tot Pasen. Snoep in het trommeltje bewaren. En volgens mij ook geen vlees eten, sober eten in elk geval.
Ligt idd enorm aan de stroming. Als onze kerk dat al deed toen ik kind was, dan waren mijn ouders er al veel eerder mee gestopt. De donderpreken pfoe. Nee bedankt. Pkn zit/zat ik bij. Ik ben nog lid maar niet kerkgaand. Krijg wel t kerkblad en daar stond zelfs recent een stuk in over de regenboog gemeenschap en welke stelling de dominee nam (heb uw naasten lief). Maar ik heb wel een juf op de basisschool gehad die van een strengere stroming kwam die erg conservatief was en die zei gewoon 'als je niet gedoopt bent ga je naar de hel' Lekker opbeurend voor kinderen Maar de rest was liberaal goddank. Tegenwoordig zie je ook veel ongelovigen of andersgelovigen komen en ligt de focus op acceptatie van elkaar. Ik vind het ook wonderlijk als ze beginnen om de angst te voedden. Ipv de liefde te promoten.
Voor de mensen die hoofddoekjes dragen. Zijn die seizoensgebonden? Heb je in de winter warmere, of doe je er bijvoorbeeld nog iets onder bij -10?
Ik doe zelf altijd m'n schoenen uit maar loop geregeld daarbij wel eerst van de gang naar de achterdeur of andersom. En bezoek houdt z'n schoenen gewoon aan. Daar zit verder geen reden achter, dat is denk ik gewoon de Nederlandse gewoonte Dat je niet ieders sokken hoeft te zien of zo... (Maar als ik bij iemand kom waar ze hun schoenen uittrekken dan vind ik dat natuurlijk geen probleem!)
Ik ben dan wel zo hollands dat ik vriendjes naar huis laat gaan (puur avondeten idd, lunch nodig ik ze altijd voor uit). Mijn zoon kan wel spontaan mee eten met de buren (cultuur, ze koken altijd teveel met het idee dat er iemand mee kan eten). Maar andersom... we koken ook al voor mijn moeder. Mocht bezoek blijven hangen dan ga ik ff snel naar de winkel (400m verder) of haal wat op. Maar als ze ineens aankomen waaien terwijl ik kook vind ik t wel lastig
Ja wij doen ook altijd onze schoenen uit thuis en ook bij anderen. Ik vind het ook heel vies als mijn vader bijvoorbeeld met zijn schoenen door onze woonkamer heeft gelopen. Zeker in de tijd dat de jongste nog een baby was en overal rond kroop. Maar sowieso, wij hebben een vloerkleed en ik krijg echt error als iemand daar met schoenen op staat Maar… eisen dat bezoek de schoenen uit trekt durf ik dan ook weer niet.
Ik geef onze moslim buren ook altijd een kaart. Meestal wel met de tekst fijne feestdagen want ze vieren wel oud en nieuw. Ik weet dat zij het wel waarderen
Gordijnen dicht! Pottenkijkers! Duitse mentaliteit is vroeg leren bakken van taarten. Bij ons was altijd zondag koffie en taart eten. Alleen kon ik niet goed bakken en nog steeds niet! Daarnaast aten we warm middags. Voor de rest zijn Duitsers stukken stugger en afstandelijk. Ik ben nu jaren hier in Nederland en hier is men vriendelijker.
love this topic: Hoe staan Duitsers tegenover de haat die sommige Nederlanders nog steeds hebben tegen Duitsers over wo2?
Binnen thuis heb ik meestal schoenen uit, of ik moet even kort thuis zijn. Bij iemand anders wil ik ze graag aanhouden (op een paar familieuitzonderingen na) Maar ik ga s avonds op een verjaardag of feestje niet op mn sokken staan en heb ook niet graag dat anderen dat hier doen. Hoef niet iedereen zn sokken te zien en trek al helemaal geen vreemde sloffen aan of overschoentjes alsof ik Ebola heb. Als iemand eist dat ik mn schoenen uit doe dan komen ze maar bij mij op visite.
Bedankt voor je antwoord en mooi dat het zo kan. Nooit aangedacht dat je gewoon traktatie ook gewoon mee kan nemen en los koppelt van vieren. Ik wist niet dat trouwdag en geboorte wel traktatie momenten waren Ik zag dat je wel spontaan af en toe een feestje mag geven bij de JG, doen jullie dat wel? En sterfdagen, zoals die van jullie R die er in januari aankomt, mag je dan wel op die dag bv een appje of telefoontje krijgen van een vriendin die je sterkte wenst? Of mag je ook niet stilstaan bij die dag dan? (Oftewel, dan hou ik er ook rekening mee)
Ik persoonlijk draag dezelfde kapje en ghimaar. Heb wel 1 ghimaar met een iets dikkere stof maar die draag ik niet zoveel omdat ik met de lichtere stof mezelf iets beter erin kan bewegen.