Bedankt iedereen voor de vele reacties en mooie voorbeelden. Ik had geen meldingen in mijn email dus even het forum uit het oog verloren. Mon is idd een oude Vlaamse naam die nu in Vlaanderen terug aan populariteit wint wegens vernoeming naar een grootvader bv. In een ideale wereld zochten we 2 namen bestaande uit 3 letters die zoals aangeven samengevoegd een gedeelde middenletter hadden. We hebben bij de komst van ons eerste zoontje hard gezocht naar een jongensnaam die zeldzaam was in Belgie/Vlaanderen maar tegelijkertijd toch ook "vlaams" in de oren klinkt. Dus de meer exotische namen, hoewel vaak heel mooi liggen ons niet zo. Ook willen we graag iets verstaanbaars, iets dat je geen 5 keer moet zeggen tegen de mensen of de schrijfwijze moet uitleggen. Timon was dus perfect voor ons eerst zoontje en zo een naam lijkt er maar 1 van te zijn. Daardoor voelt het een beetje aan alsof een 2de zoontje minder speciaal of minder uniek is. We denken momenteel aan Robin wat we beide mooi vinden. Wat compromissen met de "eisen" al is eisen een groot overdreven woord. Het enige dat ons zegt dat Robin nog niet 100% ons ding is omdat het een veel meer voorkomende naam is dan Timon. Je gaat dan net zien dat er 2 Robins ik hetzelfde klasje zitten bijvoorbeeld terwijl Timon nu de enige is op school met deze naam. Ik denk dat elke ouder wel iets herkent in de zoektocht naar een naam dat het voor beide ouders moet klikken van ja dat is ons kindje. Momenteel dus nog niet helemaal overtuigd van Robin en dan lijkt het zo een troostkeuze bij gebrek aan beter. Ik weet wel dat het allemaal in het hoofdje zit en dat de naam het kind niet maakt maar toch... ach iedere ouder kent het denk ik wel. We gaan morgen samen eens de namen hier op het forum overlopen. Wie weet zit die ene naam die we zoeken er wel bij.
Wat vind je van Samin of Samir? Of Elwin/Eldyn Niet helemaal volgens jouw eisen, maar geeft bij mij wel een beetje hetzelfde gevoel als Timon
Norvin, as a boy's name of Old English origin, carries the meaning of "northern friend." It comes from the Old High German words nord and wini— "north" and "friend (Je kan ook Norwin doen)
Boyan/Bojan schoot me nog te binnen. Combi van Boy en Jan. Klopt bijna helemaal Of Silas, van Sil en Las. Las is blijkbaar een jongensnaam die vooral aan Engelse en Welshe jongens wordt gegeven. Of anders Rodin in plaats van Robin? Is een stuk zeldzamer
Maxim; Max + Xim Xim is een naam voor jongens. De naam is zeldzaam in Nederland, het wordt niet of nauwelijks gebruikt. De naam Xim wordt -voor zover bekend- alleen gegeven aan Nederlandse en Vlaamse jongens. (wist ik niet, dus even opgezocht) Mateo; Mat (Engels) + Teo? (theo zonder h) Aaron; Aar (?) + Ron (Germaans) Romeo; Rom (Nederlands) + Meo (Frans) Mario; Mar (Spaans) + Rio (Spaans) Mario kan niemand fout schrijven denk ik. Ik kom niet verder dan dit, anderen zijn al genoemd haha. Ik hoop dat jullie dé perfecte naam vinden waar er geen twijfels over zullen zijn!
@Kris86 : Geen idee wat al genoemd is, maar ik gooi er een paar namen in die, naar ik vermoed, wel in jouw straatje passen: Mikai (Mik + Kai) Quintijn (Quin + Tijn) Bastijn (Bas + Tijn) Victor (Vic + Tor) Thorben (Thor + Ben) Yannick (Yan + Nick) Janiek (Jan + Niek) Alexander (Alex + Xander) Quinten Ronin Alwin Selwyn Fosse Wessel Hessel Faber