Wij willen in de mei vakantie nog graag weg,liefst met onze tent die we nieuw hebben. Maar het weer in de meivakantie kan nog koud zijn. Iemand ervaringen? Hoe was dat, hoe hield je het warm? De kinderen hebben eind juni ook nog een week. We overwegen dan te gaan. Maar meivakantie is 2 weken en dat vind ik best lang als we dan niet weg zouden gaan. Dus iemand ervaring met kamperen met kinderen als het mogelijk nog koud is?
Ik heb wel ervaring met kamperen in de kou zonder kinderen. Voor we kinderen hadden gingen we met onze tent in de herfst en het voorjaar naar Schotland en de alpenlanden. We hebben weleens een week ergens gestaan waarbij de gemiddelde temperatuur 3c was Belangrijkst is je slaapzak, die moet echt geschikt zijn voor kou. Je kan ook speciale folie kopen voor onder je luchtbed of matje. Het is ook fijn als je leefruimte hebt in je tent als het regent. Dat iedereen droog kan zitten aan tafel als het echt de hele dag regent. Op echte regendagen kan het lastig zijn te koken bij de tent dus zul je toch uiteten moeten. Zorg voor voldoende (overdekte en warme) uitstapjes zodat je zo niet heel lang in je tent hoeft te zitten. Neem regenlaarzen en regenbroeken voor de kinderen mee zodat ze tussen de buien door toch buiten kunnen spelen al is alles nat. Maar het kan ook meevallen in de meivakantie! Wil je perse in Nederland blijven? Je kan ook een stukje naar het zuiden rijden dan is het alweer warmer.
In de voortent kun je gewoon een kacheltje gebruiken om warm te blijven. Voor wanneer jullie in bed liggen is het belangrijk dat je goede slaapzakken/dekens hebt.
Je kinderen zijn al groter, dus dan is het al anders dan als ze nog kruipen of op de grond spelen. Wij hebben met alle temperaturen al gekampeerd. Gaat prima. Fleecedekens mee, kan je overal voor gebruiken. Op je bed, maar ook omslaan bij kou. Overdag kacheltje aan en warm je slaapzak in scheelt een hoop. Warme pyjama, sokken en een muts op. Zo hebben wij met vrieskou gekampeerd en het niet koud gehad.
In elk geval vast bedenken hoe je een natte tent droog gaat krijgen, zeker als je met kinderen gaat heb je al snel met een wat grotere tent weg. Verwarming in de tent hadden we vroeger zo'n coleman gasbrander maar met ukkies vind ik t wat tricky. Als hij goed stabiel kan staan kan je een olieradiator met kantelbeveiliging overwegen, let wel op t vermogen ivm ampere max op de campings.
Zorg voor een goede slaap uitrusting, evt kruiken mee. En evt kacheltje (hebben wij nooit gebruikt). Wat anderen verder zeggen. Ik heb al met verschillende lagen kleding, jas en muts op in de tent gelegen.
Genoeg ruimte in het leefgedeelte van de tent. En een kleed op de grond haalt al heel veel kou eruit. Een kacheltje hebben we nooit gebruikt maar het bestaat wel. Vooral zorgen dat je niet koud wordt. Dus dikkere kleren aan voordat je het daadwerkelijk koud hebt. Een fleecedeken op je stoel over de zitting en rugleuning scheelt ook een hoop. Als het dan nog koud is gewoon in je slaapzak gaan zitten. Een goede slaapzak is sowieso essentieel. We hebben regelmatig gekampeerd met nachtvorst en zelfs een keer dat het gesneeuwd had. Maar echt koud heb ik het nooit gehad. Alleen naar de wc moeten is dan even niet leuk.
Wij hebben het vorig jaar gedaan. En het was koud. Maar dikke kleren mee. Thermo ondergoed, kruiken en veel dekens. Zo ging het prima!
Bedankt. Onze tent is groot genoeg om daar te kunnen zitten. Slaapzakken zijn ook goed warm. Mei zal het niet meer vriezen, dus het zal vooral gaan om regen en misschien koude nachten. Kacheltje ga ik naar kijken
Campingkacheltje mee. En fijne warme slaapzakken. Extra dekentjes en vesten om relaxed voor de tent /onder je luifel te kunnen zitten. Tent niet te ver van de toiletten opzetten. 'S nachts eruit moeten, dan wil je niet ver moeten lopen. En in dat kader: makkelijke instappers voor als de nacht te koud is om op slippers naar het toilet te gaan.
Wij hebben een aantal jaar geleden in de meivakantie in NL gekampeerd met een vouwwagen. Vooral de avonden/ nachten waren erg koud. Het gras was ‘‘s ochtends bevroren.. Thermo leggings en shirts aan in bed, kruik in bed om het bed voor te verwarmen. Overdag was prima te doen, rond de 15 graden. Zorg er voor dat je vooral warm je bed in gaat, en zorg voor laagjes. Wij hebben ook een kacheltje in de voortent gebruikt. Het is vooral in de ochtend naar om je klamme kleding aan te trekken.. of inderdaad in de nacht naar de wc. Maar daarnaast kun je het qua weer ook heel anders treffen. En denk inderdaad een aantal stappen vooruit, wat als je midden in de nacht naar de wc moet? Wat trek je aan je voeten? Is een jas alleen voldoende? En qua sanitair, wellicht privé sanitair boeken? Of een camping met goed verwarmd sanitair? Wij zijn toen bijna de douches uitgewaaid en dat is, zeker als het koud is, niet fijn. Wij hebben veel geleerd tijdens die vakantie
Wat je ook doet.. Doe de kinderen geen onesies aan... Brrrrr snachts op de wc Wij hebben 1x gekampeerd.in de meivakantie. 2 weken mooi weer. Geen bui. Ja snachts fris, 1x vorst aan de grond, maar dat is te overzien
Bij de kruidvat staan momenteel fijne elektrische kacheltjes. Alleen even rekening er mee houden dat je een camping kiest waar je in elk geval 10amp stroom hebt. Regenlaarzen zijn ook prettig . Wij kamperen vrij vaak in de herfstvakantie en ook in de meivakantie gaan we graag weg. Soms kamperen, soms vliegen. Vorst aan de grond komt in de meivakantie nog weleens voor, vergis je daar niet in! Ik vind het belangrijk om de juiste camping uit te kiezen. Eén die de mogelijkheid heeft om eventueel binnen te recreëren. Zodat je niet perse bij slecht weer altijd in je tent hoeft te zitten om droog te zijn. Een ruimte waar je kunt lezen, tafeltennissen, spelletje kunt doen. Dat soort dingen vinden wij erg fijn. Wij zijn overigens nooit alleen met een tent in die periode weggeweest. Wel met vouwwagen en caravan. En wel familie in een tent.
Wij gaan in de meivakantie meestal naar Texel. Hebben daar al veel weertypen meegemaakt! Wij hebben nooddekens onder onze matjes liggen. Ondanks dat we goed materiaal hebben heb ik vorig jaar uit nood een elektrische deken gehaald voor op het matje, heerlijk! Ik en de kinderen slapen 's nachts in thermo ondergoed. Als we naar het toilet gebouw moeten trek ik mn badjas aan. Ook hebben wij deze: https://www.bol.com/nl/p/eurom-safe-t-heater-1500-verwarming/9200000025128934?referrer=socialshare_pdp_androidapp Compact, valbeveiliging en alles is zo warm. Wij hebben een katoenen tent en impregneren de tent om het jaar. Bij echt nat weer leggen we de kleding in de auto.
Onze pro tips - elektrisch fleece dekentje/kruiken mee om slaapzakken voor te verwarmen - camping zoeken met ook voldoende mogelijkheden om binnen te zijn en op te warmen (zwembad, indoor speeltuin, restaurant). Elke dag in een museum rondhangen oid is ook niet leuk. - plek met elektriciteit, zodat je een kacheltje en elektrische dekens kan gebruiken. - neem een dekbed/isolatie matje mee voor onder je matras/luchtbed - laarzen, goede regenpakken etc. Het kan in de meivakantie ook echt fantastisch weer zijn, dus zou zeker gaan als je de mogelijkheid hebt!
De enige tip die ik heb is neem voldoende droge kleding mee als ze veel regen opgeven. En zorg voor een droge ingang. Met eventueel een pallet of iets voor de tent. koude kun je wel op kleden. Maar je krijgt echt niets meer droog als spullen nat zijn.