Ik vind het ook wat verwarrend dat mensen het hebben over appelflappen terwijl er beignets bedoelt worden Wij bakken ze niet zelf trouwens. Heb oliebollen bij de kraam gehaald, op bestelling en nog wat losse beignets bij de lidl.
Echt...hoeveel zp'ers blijken hier in de buurt te wonen. Ik dacht echt dat ik in een onbekend stukje woonde.
Ik ken niemand die de rechter appelflappen noemt, maar misschien zijn ze er wel? De verwarring zit volgens mij in de middelste en dat is streekgebonden. Dus geen goed of fout.... Dus de foto die Liekje deelde is volgens mij niet het discussiepunt. OT: ik bak ze niet zelf. De bakker hier vlak bij kan het heel goed, dus ik laat het hem lekker doen!
Ik heb nog nooit zulke donut-achtige appelflappen gezien Ik lees hier dat er een schijf appel in zit? Klinkt lekker!
Ik heb gisteren oliebollen gebakken. Geen andere dingen deze x want we zijn maar met 7 en pizzarette op de planning. Dus ik had 1 zak mix wat voor 40/50 oliebollen zou zijn. Denkvdat het er 40 zijn geworden dus echt zat
Volgens mij is de benaming inderdaad enorm streek & traditie gebonden Bij ons zijn de enige echt appelflappen die met een gat erin, zoals de (overgroot)oma's ze vroeger al maakten en toen heetten ze echt geen beignets, zover over de grens spraken ze toen niet Appelbeignets noemen we hier die ronde schijven zonder gat erin En die linker heet bij ons appelpunt of appeldriehoek Ik weet dat ze elders appelflap worden genoemd maar heb daar nooit aan kunnen wennen
Heerlijk. En super makkelijk beslag van zelfrijzend bakmeel eieren en melk appel schillen en inschrijven snijden en met een appelboor of mes het klokhuis eruit halen dan door t beslag halen en frituren. Wij maken ook altijd ananasflappen. Dit jaar 160 appel en 40 ananas. Bak meestal met mijn vader en delen dan in de familie uit.
Niet leuk genoeg En van de bakker hier zijn ze heerlijk! Ik maak graag dingen zelf, vooral als ik het lekkerder kan dan een prefab product. Maar oliebollen horden daar dus niet bij
Jeetje en dat is goedkoop? Ik heb even snel gerekend wat ik aan ingrediënten heb gekocht. Dat was volgens mij rond de 12,-/13,- dan heb ik niet de olie gerekend, dat zal nog zo'n 10,- zijn geweest. Voor dat geld heb ik 80/90 oliebollen en ongeveer 35 appelbeignets. Ik heb ze overigens gisteren al gebakken.
Ik heb mijn oude frituurpan bewaard. Die is inmiddels 25 jaar oud en doet nog maar 1x per jaar dienst: met oud en nieuw voor de oliebollen. Dat is een ronde pan waarbij het element niet zichtbaar is. Het mandje hoeft er dus niet in, dat heb ik niet eens meer. De rest van het jaar staat hij in de garage.
Die heb ik dus gebakken. Dat is idd een schijf appel die je door kaneelsuiker haalt en dan door beslag. En dan bakken in de pan. Ik vond die net gebakken het lekkerst. Ik vind het snel wat zacht worden.
De middelste bak ik zelf en de rechter kopen we altijd. Ik wil ze eigenlijk toch zelf eens gaan proberen te maken.
Ja dat is wel goedkoop ja hier in de omgeving. Maar we steunen er ook de scouting mee dus dan is het win-win .