Rouwen om huisdier

Discussie in 'De lounge' gestart door Dufel, 2 jan 2024.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Dufel

    Dufel VIP lid

    10 sep 2014
    5.833
    1.469
    113
    Bedankt, jij ook veel sterkte
    Het is niet niks om je lieve maatje te moeten missen.
     
  2. Dufel

    Dufel VIP lid

    10 sep 2014
    5.833
    1.469
    113
    Jeetje dat is ook verdrietig, beide op 1 dag.
    Wel heel mooi om ze samen te laten cremeren.

    Ik snap dat je moet wennen aan de nieuwe kittens. Dat gevoel moet misschien nog wat groeien.
     
  3. Dufel

    Dufel VIP lid

    10 sep 2014
    5.833
    1.469
    113
    Liefde is soms ook loslaten. Hoe moeilijk dat ook is.
    Als leven lijden wordt is het indd beter om hem te laten inslapen.

    Sterkte met jullie keuze!
     
  4. Dufel

    Dufel VIP lid

    10 sep 2014
    5.833
    1.469
    113
    Ja ik snap je angst. Tegenhouden kun je niet indd.
    Ik moet zeggen dat m'n andere kat ook zo'n wilde was maar nu hij wat ouder wordt is hij wel wat rustiger.
     
  5. medj1983

    medj1983 Fanatiek lid

    12 jun 2012
    3.201
    509
    113
    Dank je wel, ze waren er kapot van. Ze lijken nu wat op te knappen en de dieren die we hebben lijken ook hun routines weer op te pakken
     
    Dufel vindt dit leuk.
  6. Noukiex

    Noukiex Nieuw lid

    18 jan 2024
    1
    0
    1
    Vrouw
    Wat voel ik met je mee. Eergisteren vonden wij onze 3 jarige Britse korthaar in de zetel. Zo plots, zo onverwachts Ikzelf ben kapot van verdriet, ik kan het echt niet plaatsen. Onze 2 andere katjes lopen verloren, zoekend naar hun vriendinnetje.. mijn hart breekt keer op keer. Vandaag werd ze gecremeerd, morgen of overmorgen mag ik haar urne ophalen, haar laatste haarplukje en een afdrukje van haar pootje.. ik voel me zo schuldig, ookal kan ik er niks aan doen. Ze is vredig gestorven in haar slaap, met haar 2 maatjes naast haar ❤️‍ dikke knuffel
     
  7. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.359
    30.650
    113
    Vrouw
    Knuffel voor jou ❤️
     
  8. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.359
    30.650
    113
    Vrouw
    Nu ik dit zo lees vraag ik mij het volgende af.

    3 keer heb ik een poezenmaatje moeten laten inslapen. Bij alle drie was ik erbij. Heb ik ze gestreeld tot de prik zijn werk had gedaan, en ik ze slap voelde worden. Drie keer heb ik gehuild.

    Maar bij alle drie heb ik de poes achter gelaten bij de dierenarts. Foto 's zijn mijn/onze herinnering. Wij hadden geen behoefte aan een ritueel of crematie of urn oid. Daar ligt bij ons het verschil tussen mens en dier.
    Mss is het anders met kinderen in de leeftijd dat ze het snappen. Maar zo ben ik het ook gewend van vroeger.

    Ik lees dat velen er anders instaan. Prima natuurlijk. Maar ben ik dan alleen in deze wijze? Of zijn er meer die daar verder geen behoefte aan hebben?
     
  9. Treezebees

    Treezebees Actief lid

    4 mrt 2023
    310
    427
    63
    Vrouw
    Hier blijven we erbij tot ze effectief weg zijn. Dus als de laatste spuit zijn werking heeft gedaan. Nadien laten we ze gaan. Crematie en dergelijke zijn niet nodig. De enige van wie ik een pluk haar had was van mijn poes dat 18jaar bij ons had geleefd en net door die pluk had ik het moeilijker om hem te laten gaan. Als ik hem miste deed ik het doosje open en raakte de pluk aan. Heb nadien de pluk weggedaan en op dat moment ben ik hem beginnen te laten gaan.
     
    Mamafiets vindt dit leuk.
  10. Manolito

    Manolito Fanatiek lid

    12 sep 2016
    2.654
    2.100
    113
    Onze honden en katten zijn gecremeerd.
    Liggen in de tuin.
    Onder (hoe symbolisch) een gebroken hartje plant.
     
    Mamafiets vindt dit leuk.
  11. cosdy

    cosdy Fanatiek lid

    21 jun 2012
    1.905
    2.067
    113
    Ik heb wel alle beestjes in onze tuin begraven (cavia's) maar verder geen ritueel ofzo. Ik weet ook niet eens precies meer waar er allemaal grafjes zijn
     
    Mamafiets vindt dit leuk.
  12. Luna86

    Luna86 VIP lid

    11 jan 2009
    14.791
    9.309
    113
    Gelderland
    Wij hadden van te voren bedacht dat we onze poezen thuis in de tuin zouden begraven. Toen onze poes dood ging waren wij net bezig met onze tuin waardoor die optie afviel.
    Wij hebben haar laten cremeren en uit laten strooien in de tuin daar. Toen onze andere kat doodging hebben we hetzelfde gedaan omdat dat beter voelde.
    Onze kinderen vonden het heel lastig en wilde niet naar de plek toe waar ze uitgestrooid zijn.
    Ik denk dat de kinderen het achteraf heel gek hadden gevonden als we ze in de tuin hadden begraven- gek als in altijd aan denken als je er langs loopt/ of de bal op schiet bijv.
    Dus opzich prima hoe het gelopen is maar toen ik de rekening zag ook wel lichtelijk overdreven voor een kat. Er komt geen volgende keer maar ik zou begraven in eigen tuin helemaal oké vinden.
     
    Mamafiets vindt dit leuk.
  13. Suzy85

    Suzy85 Fanatiek lid

    16 apr 2016
    2.364
    2.822
    113
    Informatiebeveiliging
    Provincie Utrecht
    Zo staan wij er ook in hoor, dus je bent zeker niet de enige. Al begreep ik wel de laatste keer bij de dierenarts (3 jaar terug een kat laten inslapen voor het laatst) dat dit vroeger weliswaar de norm was, maar het tegenwoordig echt een stuk minder gebruikelijk is. Wij hebben toen ook mijn dochter meegenomen naar het inslapen, zodat ze wel snapte dat hij echt dood was, maar het heeft verder onze aanpak niet veranderd dus.
     
    Mamafiets vindt dit leuk.
  14. TotalBella

    TotalBella Niet meer actief

    Wij doen het net zo.
    Vroeger met de hond ook zo gedaan. Hier in de tuin zijn vroeger wel parkieten, hamsters en muizen begraven.
     

Deel Deze Pagina